Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikon Karides ile Eşkina

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında ryetik tarafından paylaşıldı.

1. ryetik

ryetik Aktif Üye

Merhaba ;

Forumda arama yaptım ancak ilgili konu bulamadım. Silikon karides kandırıcılarla eşkina merasında verim alabilir miyim? Tecrübe eden balık sevdalısı varsa yorumunu yazabilir mi acaba çünkü aşağıda resimleri bulunan ve almayı düşündüğüm silikon karideslerin fiyatı gerçekten yüksek boş yere almış olmak istemem :)

Teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ben yıllar önce denemiştim, hatta üzerine balık kokusu ve fosfor sürmüştük. Fakat balık alamadık.

Bir daha da denemedim, belki şansımıza o gün gelmedi. Deneme diyemem ama benim denemem olumlu değildi.

Eşkina canlı yemi daha çok sever.

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

beklemeli avda hiç şansın yok ama sürütme yaparsan , kaçan karides diye direk dalarsa şansın olabilir.

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Galata köprüsünde kullanıp verim alanlar vardı seneler önce ancak şimdiki balık kıtlıgında durum ne olur bilemem.

6. ryetik

ryetik Aktif Üye

Cevaplar için teşekkür ederim.

Avlanacağım mera Samsun da. Merada eşkina var ancak karides toplamak mesele çünkü çok küçükler ve çabuk ölüyorlar. Kayalıkların bittiği noktadan sürütme yaparak , kayalıklara geldiğinde de jig yapar gibi aksiyon vererek sonuç alabilirim diye düşünmüştüm. Senede birkaç defa balığa çıkma şansım oluyor bunun içinde verim alamayacağım halde sahte almak istemedim. Yorumlar için tekrar teşekkür ederim.

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bence fosforlu silikon karidesler ile deneme yapın. Çünkü bende boğazda deneyip tutanı duydum.

8. onder

onder Aktif Üye

Bana sorarsanız, şamandıralı canlı yemli bir olta başında canınız sıkılacağına, bir yandan da onun çalışmasını yapıp hem aksiyon çalışın hem de balık atlarsa öyle balık yakalamanın keyfini çıkarın. Şunu ekleyeyim sadece kullanacağınız jighead biraz ağır olsun (10-15gr kadar) yoksa dibe batmıyor kolay kolay.

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

Bende deneme yapmak isterim ancak almayı düşündüğüm sahteler çok pahalı geldi bana yada fiyatta bir hata var. Hata varsa alıp deneyeceğim yoksa bu fiyata deneme yapmak için alınmaz :) Ama sahteler çok gerçekçi. Aşağıdaki linkte fiyat görünmekte.

MARTIN GAMBERO - KARİDES 1/10

10. onder

onder Aktif Üye

Bence başka siteleri de araştırın. Bu site fiyatları çok fahiş veriyor gördüğüm kadarıyla. Dediğiniz gibi fiyatı buysa alıp kullanmaya değmez tutma garantisi yoksa. Tabi tutmaya çalışırken kopartma riski var. Açıkçası 108 tl lik bir sahteyi denizde bırakmak istemezdim.

11. ryetik

ryetik Aktif Üye

Evet başka bir sitede 13 TL ama stokta kalmamış :)