Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

silikon karides

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

merhaba arkadaşlar. geçen sezon iri tekelerle bolca levrek keyfi yaptıktan sonra bu sezon için sahte yemlerle at-çek yöntemiyle avlanmaya karar verdim.

geçtiğimiz kış özellikle silikon yemleri ve marifetlerini yazılarını okuyamasamda yabancı sitelerden fotoğraflarına bakarak hayranlıkla sabahlara kadar inceledim durdum :)

"ince misine büyük balık usta işi" sözünden yola çıkarak yeni aldığım orta karar spin takımıma (cormoran bullfighter 10-30gr atarlı 2.40 kamış & cormoran corcast 4pif super jet 3000 makine) 0.22 angelkiss misineyi dolayıvermiş, rover 98 su üstü sahtelerle at-çek olayının ortasında buluverdim kendimi.

toplamda 7-8 saati geçmeyecek bir tecrübem oldu bile at-çek avcılığında :) hatta gecenin 4 buçuğunda rover 98 sahteme ilk vuruşu alıp dizlerimi titreten bir heyecanıda yaşadım bu sürede :rolleyes:. eylül geldi havalar ve denizsuyu soğumaya başladı. gelecek ilk fırtına ve yağmurlardan sonra levrek sezonuna girmiş olcağımı düşünüyorum.

sezona hazırlıklı olmak açısından sahte ve silikonlarda alınacaklar listesi oluşturuyorum kendime. maddiyat olarak kısıtlı bütçeye sahip olduğumdan yüksek fiyatlı sahtelere bakmıyorum bile (ima, daiwa vs). daha çok orta karar uygun fiyat ve performanslı ürünleri seçip (pelican nitro, ges vs.) fırsatını buluncada temin etmeye çalışıyorum.

savagegear sandeel'de ilk vereceğim siparişlerden birisi mesela.

asıl konuya dönmem gerekirse türkiye'deki online av mağazaların birçoğunu gezdim durdum uzunca bir süre. aradığım şey ise silikon karidesti. iş görecek türden bir tanesine rastlayamadım. belki iş görecek ürünlerdir ama gözüme doyurucu gelmedi içime sinmedi hiçbirisi. işin kötüsü yabancı kaynaklarada biraz gözattım oralardada beni pek tatmin edecek bir ürün bulamadım.

taki geçtiğimiz günlerde birçok arkadaşımızın tanıyacağı savaş dursun arkadaşımızın facebook'ta yaptığı bir paylaşımında gördüğüm silikona kadar. nerden temin edebilirim diye sorduğumda forum istanbuldaki "decathlon" mağazasından aldığını söyledi. firmanın sitesine girdiğimde ürünü buldum fakat online alışveriş seçeneği yok. mecburi forum istanbul'a gidilecek gidilmişkende hem mağaza hem akvaryum gezilecek :D

tam olarak hayallerimdeki silikon karides bu diyebilirim. sizinde bildiğiniz online siparişini verebileceğim silikon karidesler var ise yardımcı olmanızı isterim. hem levrekte iş görecek ayrıca kırlangıç, pisi, kalkan, minekop, eşkina, hatta karagöz gibi marmara'nın yerli balıklarınıda cezbedicek bir ürün olduğundan özellikle üzerinde durduğum bir yem karides sahtesi.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Hüseyin decathlon bana çok yakın.Yolum düşünce alırım sanada birkaç tane.
    Aynen resimdeki mi olacak istediğin?
    Daha 1- 1,5 ay gelir giderim yazlığa, av vermeye başlayınca alo dersin di mi?

4. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

sağolasın birol abi :) asıl kafamdaki bizimkinide alıp hem akvaryumu gezmek hemde diğer ürünlerede gözatmak decathlon'daki. mesela ragotun silikonları var Decathlon - RAGOT - Civelix RAGOT - Tekneden ve k1y1dan avlanan bal1kç1lar için tasarlanm1_ silikon yem görüp seçerek almam daha sağlıklı olucaktır, hemde sana zahmet olmasın. balık yapmaya başladımı foruma yazarım zaten haberleşiriz ondan sonra :)

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

hüseyin makina seçimin seni erken vakitte üzebilir :D benden söylemesi :D aynı makinayı 5 sene önce kayın pederinin yanındaki zeki abiye verdimdi :D silikon karides bulursan bana da ön ayak olursun burdan nette bulunup alınacak gbi değil seni takip edem bari :D

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

makine ömürlük olsun diye yatırım yapmadım zaten ;) karides konusunda paslaşırız tabikide.

7. hızır şeref gültekin

makina ömür türpülük hüseyin sarım kolundaki rulman çok dandik hemen çizildi yol yaptı misine makarna gibi burkuluyor misine sonrasında bende 1 2 ay kullandım verdim bunları yazıyorum çünki ince misine kullanacaksın çok tehlikeli :D

8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Hüseyin biz seni şeytan oltanla o karidesten bozma iri tekelerinle sevdik kardeşim :) Silikon teke eğer o sabrı gösterebilirsen mutlaka iş yapacaktır senin merada şimdiden heyecanla bekliyorum neticelerini bolşans:)

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

Hüseyin, Martin Gambero' nun çok başarılı silikon karidesleri var ancak çok pahalı 10 lu pakette satılanların fiyatları 150 - 200 TL arasında ve bulunması da çok zor. Ben Haziran sonunda tek tek satan bir yer buldum ve 1 tane aldım 15 TL ye. Samsun da eşkina için kumdan kayalığa gelene kadar sürütme , kayalığa gelince jig gibi kullanarak denedim ve hiç eşkina tutamadım ama bayağı iri iskorpitler atladı bu sahteye. Çok gerçekçi bir yem şuan benim aldığım yerde yok ama gelecekmiş istersen takip edebilirim senin için.

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

ramazan abi teşekkür ediyorum ilgin için. 15 lira biraz pahalı, 7.90TL yukarıda bahsettiğim karides. başka bir fotoğrafıda aşağıda. küçük olanındanda edinmek lazım :)

11. hızır şeref gültekin

hüseyinnn :D:D:D en büyüğünden de altındakinden de bulursan istiyorum :D sahte büyük olursa sorun olmaz pek daha yi olur kışın bak benden demesi :D