Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

silikon kullanımı(boy marka renk ) ? jig head , teksas jig vs ??

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Lazarus tarafından paylaşıldı.

1. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

şimdi konuya çok yabancıyım lakin gene deliler gibi google amcaya sorup duruyorum...
    sizden de fikir almak istedim hedef balık tabi ki levrek..
    silikon boy ve renk konusunda fikir veya tavsiye edeceğiniz marka modeller ?
    hangi jig head veya sistemi ( teksas jig veya jig head olarak )
    jig kurşunun ağırlığı ?

ben kendime şöyle bir takım hazırladım tavsiyelerinizle sistem ve silikon yem konusunda daha iyi avlar çıkaracağımı ümit ediyorum ..

kerem03, karga ve enginson bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. kerem03

kerem03 Aktif Üye

evet silikon olayına bende yeni merak saldım, maliyet uygun çeşit çok aksiyon süper .ayrıca burda levrek harici taş balıklarıda atlıyor çok keyifli bence.ben savage gear sandel kullanıyorum rig tarzı avlar için(sırtı mavi altı parlak olanla bir levrek aldım)ona da yeni merak saldım fırsat buldukça deniyorum.duck fin shad beyaz + daiwa bullet jigheadlerle de güzel verim aldım.son olarak yeni aldığım hart markasının silikonlarını savage nin jigheadlerine takıp kullanıyorum.silikonlar güzel, beyaz şeffaf olanına üstüste saldırılar aldım ama iğneye denk getiremedi bi türlü.sonra hırsız bağladım, sanırım aksiyon bozuldu bi daha takip bile göremedim.ağırlık olarak 10 gr üzeri kullanıyorum, biraz derinlik var avlandığım yerde , kayaların üzerinden attığım için rahat oluyor.jig arkası silikon çeşitli rig yöntemleriyle sürekli arayış halindeyim.rigging yönteminde başarılı oldum sayılmaz şimdilik :) jika rig yöntemiyle 2 balık alabildim, jig arkası silikon ile de 2.çok fazla malzeme aldım silikon ile av yapmak için hala birçok denemediğim var.ama nedense avlağa ilk indiğimde sürekli sert sahteler ilk sırada geliyor.herhalde çok para verince parasının hakkını versin, çalışsın mantığıyla yaklaşıyorum :) hayırlı cumalar bu arada.

4. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

bana teksas jig olayı daha güzel geliyor lakin mermi kurşunlar çok pahalı 10 12 gram bir mermi kurşun bulup alçı ile kalıp çıkarma düşüncem var onun dışında sürekli sert sahteler ile avlandım deneme fırsatım olmadı daha silikon yemleri daiwa shad benimde aklımda

5. kerem03

kerem03 Aktif Üye

karga ve Lazarus bunu beğendi.
  6. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Şimdi avlandığın yerin derinliğine göre değişir kıyıdan derin olmayan yerde texas işi yalan adamlar tatlı suda tekne üstünden attığı için bir sürü element uyduruyor direk kıyıdan derinliği en fazla 1 metre olan yerler için 10 gramı ağırlığı geçemezsin takılır dibe sürter sürtmesin diye hızlı sarım yaparsın ki buda levrek gibi karambolcü bir balıkta saldırma hissi uyandırmaz saldırsada kuyruktan vurur.3-10 gram arası top kafa Jigheadler al sahtelerin 5-10 santim olması kafi dişli bir balık değil suda çok bulanık değilse büyük yeme kolay atlamaz..Raporlarımıa denk geldiysen Savagenin hertürlü silikonundan verim aldım özellikle Bulanık suda 2 liralık Savage Cannibal Glow renginin verimi seni bile şaşırtır.Daiwa Duckfin shad çok güzel aksiyonlu bir sahte Kuyruk sallaması dışında vucütta süper sallanıyor tavsiye ederim. iğneler 1/0 -3/0 iyidir fazlası aksiyonu bozuyor.Balık olduğundan eminsin ama atlamıyorsa 5-7 santim kıl yemler var ne bileyim Dalalendede felan güzel modeller var bunları şamandıra arkası süründürerek çekerekte verim alırsın denizde sardalya/hamsi yavruları minik minik gezerken bazen levrek rapalaya hiç yüz vermiyor ozaman kıl silikonlar devreye giriyor.

Son düzenleme: 12 Şubat 2016
    alperserttas, NRT75 ve Lazarus bunu beğendi.
  7. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

çok iyimiş fiyatıda iyi
    denemek lazım tabi ki su an zaten gezer kurşunu keserek yapıyorum teksas jig kurşununu zaman ıcınde denemeler olcak

8. kerem03

kerem03 Aktif Üye

benim kullandığım yer kayalık üstünden, yüksekten atıyorum ve derinlik 1 m den başlıyor ortalama 2-3 m civarı.bazen barınak duvarlarından deniyorum.sığ kıyılardan da bence kullanılır, jighead gibi düz sarım yaparak.bi nevi cheburashka jighead ler gibi.ama kıvrık kuyruklu silikonlarla hiç av yapamadım.düz sarımda duckfin süper, dipte teksas rig tarzında zıplatırken de savage sandel 14cm , 10 cm kumbalığı gibi olanlar.ben 16cm lik ile aldım levreği mesela.

9. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

2-3 liralık ragot raglou ya uygun montajı yapın, balığı doğrayın. :)
    8.5 cm 10.5cm 14 cm renk olarak şefaf simli mavi veya siyah sırtlılar.
    Biz arkadaşlar arasında kutsal rapala da deriz :D

Mehmet Fatih, kerem03 ve karga bunu beğendi.
  10. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

raglou yu doğramak derken ? :D

11. karga

karga Aktif Üye

Mehmet beyin önerdiği kursunlar gerçekten güzelmiş ben onlardan bulamadığım icin zeytin kursunu penseyle sıkıp sabitliyorum tabii daha levrekle tanışmadık o ayrı :)