Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

silikon kullanımı(boy marka renk ) ? jig head , teksas jig vs ??

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Lazarus tarafından paylaşıldı.

1. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

İsimlere fazla takılmayın. İğnenin ucunun çıkması dibe takılmasıyla ilgili. Örneğin offset iğneler dışarı çıkar ve yeme paralel olarak durur. Benim yaptıklarımı aşağıdaki linkten bir incele...
    Atçek Levrek Avcılığı ve Silikon Yemler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

JİG head farklı mı yoksa takılışında başka bir şey mi var onu tam olarak anlayamadım hocam.

4. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

Jig head ağır lakin savagear daha hafıf jig headleri var onlardan düşünüyorum

5. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

Şimdi 2 tarz jig head gördüm 1. Si düz kanca bunu silikonum belli bir miktar içinden geçirip sonra ucu disarı çıkartırsın. 2. Yarım oval olanlar bunların alt kısmı dışarıda kalır Shaky Shakey Head Round Jig Gamakatsu 594 Flat Eye Heavy Wire 4/0 burada dediğimi anlarsın

6. vetburak35

vetburak35 Aktif Üye

Şimdi anlaşıldı hocam. Teşekkür ederim.

7. batkan35

batkan35 Yeni Üye

Merhabalar bir sorum olacaktı zokayı raglou ya bu şekilde taktım.Misinayıda kurşun gözünden takacağım. Fakat kurşun, iğneden daha aşağıda bu engel olur mu diye soracaktım. Bu şekil levrek avına uygun mudur ? Şimdiden teşekkürler.

8. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Silikon işlerinden daha iyi anlayanlar vardır ama benim fikrim Bu şekilde yüzüş problemli olur... İğne üst kısma gelse yüzüşü de avcılığı da daha iyi olur..

Levreko bunu beğendi.
  9. Levreko

Levreko Daimi Üye

_20160412_121605.JPG _20160412_121629.JPG raglotları bu şekilde kullandınmı iş yapıyor normal orjinal iğnesiyle sıralı takım arkasında topla atınca yavaş sarım yapıp suda yavru balık sürüsü oluşturuyor. Sizin yaptığınız şekilde denenebilir ama o jig biraz daha böyle zeminden kurt sürüklemeye uygun gibi gözüküyor başka jig iğnesi daha iyi olur diye düşünüyorum

10. batkan35

batkan35 Yeni Üye

Eğer iğneyi sırtından çıkartırsam kurşunda döncek o yüzden pek bi farkı olmaz bence :D ama olmadı onuda denerim en kötü başka zoka alırım