Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikon kurtların boy ve iğne seçimi

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında DarkSaga tarafından paylaşıldı.

1. DarkSaga

DarkSaga Aktif Üye

Merhabalar.

Kısa bür süredir LRF disiplini ile avlanmaktayım. Şimdiye kadar 1 eşkina ( şans olduğunu düşünüyorum) ve Bir sürü iri iskorpit aldım. İskorpitleri 10-15 cm lik uzun kurtlarla kandırıyorum. Kurtların boyu kısaldıkça vuruş azalıyor. 5 Cm ile neredeyse yok denecek kadar az iken 10-15 cmlerde her attığımda vuruş alıyorum. vuruş aldığımda da iğne kurdun çok yukarısında daha kafa kısmında kaldığından iğneye kadar almıyor kaçırıyorum. Hırsız iğne kullandım 10 iskorpitten 1 yada 2 si hırsıza yakalanmıştı. Dedğim gibi isorpitten başka da balık alamadım hiç. Tecrübeli arkadaşlar balıklar kurt boyları ve iğneler hakkında tecrübelerini buraya paylaşırlarsa süper olur.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

bence ortalama silikon boyu 5 cm olmalı. benim tavsiye edebileceğim silikonlar berkley fish fry ve ya baby sardine. şu an elimde yok ama yakında temin edeceğim. ayrıca sandwormların da 5 cm liği var bildiğim kadarı ile. isome marukyu yem kullanıyorum, ikiye böldüğümde aksiyonunda bir bozulma olmuyor onu da tavsiye ederim. L ya da xl alıp ikiye bölerek kullanabilirsin. Hırsız iğne genelde silikonun aksiyonunu bozuyor. hırsız iğne için ip misina tavsiye ediliyor. mebaru aji worm gibi uygun fiyatlı silikonlar da güzel iş yapıyor bazen. 5 cm liklerinden çantanda bir kaç renk çeşit bulunsun derim.

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  4. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

ecogear shirasu diye bi kokulu yem aldım. pembesi gece istavritte iş yapıyor. boyu 2'' diye geçiyor. hocam ben de gulpun 15 cmlik kokulu yemleri ile vuruş alıyordum. sonrasında hırsız iğne keşfettim. o günden beri kısa silikonlarla da balık alabiliyorum. hatta çoğunlukla hırsızda oluyor balık. bunu bi araştır derim. kokusuz silikonla zerre vuruş bile alamazken şimdi kokusuz silikonlarla balık tutuyorum. hırsız iğne candır.

tolgataca bunu beğendi.
  5. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

Abi böyle bir hediye geldi bana. Gulp deyince aklıma sen geliyosun. Bu gulp hakkında bilgin var mı. Akşam mı gece mi iş yapar. Hedef balığı nedir hiç bilgim yok bana ufak bi yardımcı olabilir misin

Ekli Dosyalar:

6. karga

karga Aktif Üye

Ben cevap vereyim bende var fish fry in biraz uzunu ama fish fry i tercih ederim en azından sıvısı fazla

7. Red Snapper

Red Snapper Aktif Üye

Fish fry 1inch, bu 2inch uzunluğunda. Güzel duruyor kuyruğu da uzun. 1inch ler kadar kolay da parçalanamaz. Bence biz bundan alıp fish fry kavanozuna koyalım :D

8. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

Elimde gulp alive 15cmliklerden var. İkisinin suyu aynı değildir dimi. Bir de bu glow falan değil gece iş yapar mı Bahadır abi. Fish fry internette satışını yapan yer göremiyorum malesef. Sanırım piyasada yok

9. karga

karga Aktif Üye

Aynen ben zaten fish fry in sıvısından ekleme yaptım çok azdı sıvısı baby sardine nin kuruyunca yalan oluyorlar çünkü

10. DarkSaga

DarkSaga Aktif Üye

Gulp sandworm ile fishfryin sivisi farkli

11. enginson

enginson Daimi Üye

bende beyazı var istavrit alıyorum güzel çalışıyor. illaki bu da iş yapar. gece de çalışır merak etme

alperserttas bunu beğendi.