Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikon Sahtelere Üçlü İğne Eklenmesi ( Resimli Anlatım )

Konu, 'Kendin Yap, Keşfet, El Becerini Geliştir Köşemiz' kısmında sabriyazici tarafından paylaşıldı.

1. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Herkese selamlar iyi forumlar dilerim

Horozbina Bülent abi nin olmazsa olmaz silikona veya silikonlara üçlü iğne veya diğer adı ile çarpma iğnesi eklenmesini Kalama nickli Can arkadaşımızın teşviki ile dilimin döndüğünce anlatmaya çalışıcam inşallah başarılı olurum yapması anlatmasından daha kolay :)

Bunun için malzemelerimiz
    1) Dikiş iğnesi
    2) Uygun ölçüde örgü misina (ben 0.22) den yaptım
    3) Japon yapıştırıcı

Şimdi başlayalım yapmaya önce ipimizi 70 cm kadar kesiyoruz bukadar ipi kesmemizin nedeni düğüm atarken rahat rahat çalışmak için yok benim parmaklarım ince düğümüde kibar atarım derseniz daha kısa ip kullanırsınız

Sonraki adım ipi çift kat yaptıktan sonra iğneden geçiriyoruz

Daha sonra silikon balığımızın kafasındaki rapala klipsi veya düğüm için yapılmış olan halkanın hemen arkasından geçirip balığın kafasının az arka orta alt kısmından çıkarıyoruz (savagear soft 4 play shad silikon kendinden ağırlıklı olduğu için silikonun içi kurşun benzeri sert bir cisim var üsten iğneyi batırıp silikonu yavaş yavaş eğip bükerek alt orta taraftan çıkardığınızda bir problem olmayacaktır)

Sonrasında alttan çıkan bu ipe üçlü yada çarpma iğnemizi polamar düğümü yada sağlam bir düğümle bağlayıp boşluğu alıyoruz
    Üste kalan ipi de üsteki halkaya çeşitli düğümlerle bağlıyoruz
    [​IMG][​IMG]

Fazlalıkları kestikten sonra çok az ip giriş çıkış noktalarına gerekirse japon yada şeffaf oje sürüyoruz
    Hepimize hayırlı olsun keyifli kullanımlar dilerim rast gelsin

Bu silikonun bu şekilde daha iyi çalışıp bizlere boşa kürek çekmiyeceğimiz şekle getirmekte fikir sahibi eden değerli usta Horozbina nickname li Bülent abime ve bu konunun forum için gerekliliğini dile getirip teşvik eden Kalama nickname li Can arkadasıma teşekkür ederim

Burada da işinize yarayabilecek iki tane düğüm

Savage Gear 4play Shad orijinal yüzme videosu

Nut, taklitsahte, Levreko ve 22 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Erkam59

Erkam59 Üye

Çok soğolun güzel ve detaylı anlatım için bende geçen Bülent abinin konusunda gördüm eklemişti soramadım onada çok şey sordum yüzüm kalmadı :) artık Sağolsun usanmadan cevapladı hepsini emeğinize sağlık yararlı bilği için

hakan4117 ve sabriyazici bunu beğendi.
  4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Sabri abi mükemmelsin :harika: :harika: :harika: Ancak bu kadar basit ve güzel anlatılabilirdi Resimler de şahane. Bu konuda hiçkimsede soru işareti kalmadı sayende. 100'lerce hatta 1000'lerce kişi duacın olacaktır emin ol. Birçok kişiye ilk levreğini bu yöntem verecek! Savagear markasının yöneticilerine sesleniyorum; Sabri abi ve Bülent abimin alışverişlerinden artık ücret talep etmezsiniz heralde :D Bülent ağabeyimin kıymetli ellerinden öper, bu şahane konu için de sana çok ama çok teşekkür ederim abi. Her zaman en güzelleri rastgelsin...

hakan4117, Horozbina ve sabriyazici bunu beğendi.
  5. Yhy

Yhy Aktif Üye

Faydalı bir çalışma olmuş Sabri kardeşim, eline sağlık.

6. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Sabri ellerin dert görmesin
    Çok güzel olmuş konu, Horozbina Bülent abininde kulakları çınlasın. Ben de onun sırları arasında görmüştüm bu sistemi. Tabi o nasıl becerirseniz becerin, bu şekilde levrek yapıştımı kaçırmazsınız demeyle yetinmişti :D

Ancak hafızam beni yanıltmıyorsa üçlü iğne karın kısmındaydı. :rolleyes:
    Aksiyonunu engellermi bilemedim bu şekilde...

Çok teşekkürler ve her zaman rasgelsin kardeşim :)

7. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Teşekkür ederim valla yüz dersen bendede kalmadı bülent abiye sormaktan ama saolsun hiç birşey demeden bütün sorularımıza cevap veriyor belki içinden sayıyordur ama bilemem :D

Teşekkür ederim bu konuya vesile olan sensin zaten fikir de bülent abinin bende elimden geldiğince faydalı olmaya çalıştım inşallah birilerinin işine yarayabilecek işler çıkarmasında hep birlikte yardımcı oluruz (tabi kendimizinde) :) selamlar en güzelleri sana herkese rast gelsin

teşekkür ederim abi çok saol

çok teşekkür ederim gürcan abim saol iğne kısmı az önde ve ya az arkada da olabiliyor ama daha önceki yapmış olduğum çalışmalarda bülent abiye sorduğumda arkaya fazla giderse kuyruğa takılma yapabileceğini söylemişti bende ortalama olarak bu hizalara takıyorum
    geçen gün yüzdürdüm herhangibi bir sıkıntı yaşatmadı kaldıki inan bu silikon yüzdürme işi rapaladan daha zevkli inan bak :) aklıma sonradan geldi video çekmek ama iş işten geçmişti yok aklımdaydı hem ilk hali ile hemde son hali ile bir video çekip paylaşmak ama onuda senden beklerim artık :D gürcan abi son sözüm mutlaka silikon yüzdür acayip zevkli bir iş varya anlatamam :) görüşürüz abi selamlar

hakan4117, KalamA, Yhy ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. KalamA

KalamA Daimi Üye

Gürcan ağabeyim, 3'lü iğneyi Bülent ağabey de aynı bu şekilde kullanıyor ;) Dün beraberdik, yeni cicileriyle beraber bunları da gösterdi yine bana :) Takılma olayı slikonda zaten varolan alttaki iğnede oluyor maalesef, üstteki 3'lüye takıldığına ben şahit olmadım. Yüzüşünde herhangi bir problem çıkmıyor kesinlikle Slikonun alttaki kendi iğnesiyle balığı kaçırma ihtimali Bülent ağabeyin de dediği gibi %50, Sabri abinin yaptığı bu haliyle %1. Bülent ağabeyi ve avlarını dikkatle takip eden biri olarak şiddetle tavsiye ederim

hakan4117, gurcansap ve sabriyazici bunu beğendi.
  9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Kahverengi kaya balığı benzeri olanı da deneyim.
    Beyaz sırtı sarı olan gece çok işe yarar.

Aslında Savagear altına bir iğne eklese de bizi uğraştırmasa çok daha iyi olacak.

Cengiz Balıkçılık bunu Savagear' a bildirmeli.
    Her iki tipi de üretime girmeli. Çok sığ sularda alta eklediğimiz iğne dibe takılabiliyor.
    Bu iğneyi takmayınca vurma ve kaçırma olasılığı fazla.
    Bizim buralarda 4 play kullanımı çok arttı, bize de levrek kalmadı.:D
    Olsun tutmayanlar da tutsun, çok verimli bir silikon.

Sabri ile çok yazıştık, telefonda konuştuk şimdi süper olmuş. Alt iğnenin pozisyonu da iyi olmuş.
    İlk yaptığında biraz arkadaydı. Kuyruğun dönüp gireceği yerde. Gerçi kuyruk sırt iğnesine de takılabiliyor her çekişte bakın.
    Zaten suya düşüp çekmeye başladığınızda çekiş kuvvetinden belli olur.

Sıra levrek olan yer bulmada.

10. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Teşekkür ederim ilgi alakan için abi inşallah bir sene içinde de levrek olan bir yer buluruz :)

hakan4117 bunu beğendi.
  11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bu güzel konu ve bilgilendirme, levreksiz olmaz.
    Böyle bilgilendirme yapanlara bin teşekkür.
    Saklayanlara, gizleyenler diyecek hiç bir şey yok.
    Benim yerime sizler ne söylerseniz söyleyin.
    İnsanın türdeşlerine öğrettikleriyle bilgilerimiz arttı.

Bu konudan sonra 14:30 da en yakın levrek tarlasına gittim.
    Bir tane yakaladım, birini de kepçemi ararken önümde kaçırdım.
    Saat 18 civarı tam levreğin bol olacağı saatlerde tarlayı terk ettim.
    Beni görenler artık olmaz mı dedi, tam zamanı sakın ayrılmayın güneş battıktan sonra da biraz durun deyip ayrıldım.
    Mendirekte yürürken bir kez daha salladım bir tane daha hem de büyüğü geldi.
    İyi ki atmışım onu da levrek sözü verdiğim komşuya kaptırdık. Biz iki kişiyiz diyerek büyüğünü aldılar.

Bir başka Urfa'lı komşu da bana lahmacun getirdi. Kusura bakma bir tane kaldı ben yaptım dedi.
    İstemedim bu akşam balık yiyeceğim benim için de bu fazla zaten falan derken,
    olsun levrek gelecek yerden lahmacun esirgenmez deyip verandadaki masanın üzerine bırakıp gitti.

Kış ne güzeldi yalnız başıma, bazen oradan buradan gelen sevdiğim misafirlerim, site bekçileri, bakkal arkadaş. Yaz geliyor huzurum kaçtı.
    Yine kalabalık başlıyor, kaçacak yerim de yok.

Bu balıklar 4 play shad'ın pearl silver rengiyle Sevgili Sabri'nin tarif ettiği modifikasyon uygulanmış silikonla birkaç saat önce tutulmuştur.