Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikon ve İğnelenmesi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında around deep tarafından paylaşıldı.

1. around deep

around deep Aktif Üye

Merhabalar,
    2-3 hafta once aldigim malzemeler arasinda bu aksam gozume carpan silikonlara igne baglamak istedim.
    Ilk defa silikon deneyecegim ilk defa da ignelerini yerlestirdim. Silikonlar 11.4cm,
    sirt ignesi 3/0 Fladen, 3'lu igneyi de 2 rapala halkasi ile sirt ignesine baglayarak yerlestirdim. Umarim dogrudur, sayet degil ise onerilerinizi bekliyorum.
    Rast gele

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Silikon güzelmiş, kıyıdan at çek yapacaksanız sırt iğnesi 10 gramlık jig kafası dediklerinden olursa başka ağırlık gerektirmeyebilir.

Alttaki iğne kafaya daha yakın olursa iyi olur. Atışta bazen misinaya girse de önde olması daha iyi.

Tekneden çekecekseniz jig head veya eğik palalı ve palasında kurşun bulunan iğneler silikonun düzgün yüzmesini sağlar.
    İğne Eagle Claw L09G-16 silikon boyutuna göre 2/0 3/0 olabilir.

EAGLE CLAW L092G 16 3.0 - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri

4. roy

roy Aktif Üye

ilk seferden güzel sonuç olmus. ben çok silikon parçaladim. kursunsuz igne seçtigine göre su üstûne oldukca yakin çekeceksin. bedene zeytin kursun eklemeni veya kursunlu jig head kullanmani tavsiye ederim.

5. around deep

around deep Aktif Üye

Tesekkur ederim Bulent Agabey, Jig head ile de deneme yapacagim.

6. around deep

around deep Aktif Üye

Aynen oyle dusunerek yaptim ama jig Head ile de deneyecegim. Tesekkur ederim oneri icin.