Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikon yem sorunu????

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında M.Taha D. tarafından paylaşıldı.

1. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Hayırlı akşamlar herkese.. kullandığım jig headler sikon yemleri parçalıyor kancanın olduğu yer yarılıyor bir kaç atıştan sonra acaba bunun nedeni nedir? çok şiddetli atmam mı ? yoksa silikon yami jig head e yapıştırmamam mı? Cevap veren herkese teşekkürler..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trkc

trkc Aktif Üye

image.jpeg

Bence öncelikle silikonun yapısı etkiliyor dayanıklılığını. Kimi silikonlar neredeyse jel gibi bir yapıdayken kimisi sert plastik gibi oluyor.

Jighead iğnesinin beden/pala kısmı çentikli olanları var belki silikonu üzerinden kaydırmaz ve dirsek kısmının silikonu yarmasını engelleyebilir.

Ayrıca iğneyi silikonun içerisinden geçirirken ortalayarak geçirirseniz ve silikondan çıkış kısmı iğnenin dirsek kısmına kaymazsa gerilme olmayacağı için daha dayanıklı olabilecektir. Bazen silikon dirseğin eğimine kadar geliyor ve hem yüzüşü etkiliyor hem de gergin ve eğimli duruyor. Buna bir de atış anındaki güç binince silikonun yapısına bağlı olarak yarılma olabiliyor.:)

4. kerem03

kerem03 Aktif Üye

aynı sıkıntı bende de var.japon denedim bütün deliklerine doldurdum yine de farketmedi.jighead leri başka markayla değiştirdim biraz daha iyi oldu.

5. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Savegearin jig headini denedim pala kısmı tırtıklı olmasına rağmen kayma yapti ve yarıldı.. Bir çok çeşit yapıştırıcı denedim yine olmadı.. Ayrıca jig headi geçirirken iyice ortaliyorum ama sonuç yine hüsran..

6. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Evet değiştirmekte fayda var..