Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikon Yemler için İğne seçimi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Taurus tarafından paylaşıldı.

1. Taurus

Taurus Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar.Son zamanlarda incelediğim ve ilgimi çeken silikon yemler hakkında kullanan arkadaşlardan bazı fikirler almak isterim. Aynı zamanda forum içinde önemli bir başvuru konusu olacağını düşünüyorum.
    Teksas rig de kullandığımız silikonlara kullanılacak worm hook numaralarını çözdüm sayılır. 6 inç (15 cm) için 6/0, 4 inç (10 cm-) 4/0 veya 3/0- , 2 inç
    (5 cm) 2/0 iğneler kullanılabilir diye düşünüyorum. (Farklı kullanan arkadaşlarıma saygı duyarım bunlar sadece benim tesbitlerimdir.)
    Benim merak ettiğim konu jighead ler söz konusu olduğunda 5-10-15 cm'lik silikon yemlerimize kaç numara iğne kullanabiliriz. Yardımcı olacak ve konuyu detayladıracak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Jig kafalarında genelde sabit bir iğne var. Bunların ağırlıkları ve üzerlerinde bulunan iğne boyutları nedeniyle kullanacağın silikonlara göre hangileri uygunsa eline alarak seçmek en doğrusu. Kiminin iğneleri kısa bazıları uzun, kiminde silikon için uygun boyutta iğne olduğunda kurşun ağırlığı silikona uygun olmayabiliyor.
    Bugün arkadaşla kalıp çıkarıp aynı kafaya farklı iğneler uygulayacaktık. Benim tembelliğim nedeniyle niyetimiz şimdilik yattı.

Son zamanlarda altında ikinci bir halka olanları buraya da üçlü iğne takmak için tercih ediyorum.

Bunların dışında iğne kafa içine dökülmeyip halkayla bağlananlar silikonun aksiyonunu bozmuyor.

Anlaşılır olması için üşenmeyip resim çektim şimdi.

Ekli Dosyalar:

• 15.jpg
      15.jpg
      Boyut:
      67,3 KB
      Okunma:
      38
    emrmtn, hakan4117 ve KalamA bunu beğendi.
  4. Taurus

Taurus Aktif Üye

Bülent bey teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla silikonu alıp uygun iğne arayacağız tabi uygun ağırlık ve iğnenin uzunluğuna göre bir seçim yapacağız. Sizin üçlü kanca çalışmalarınızı da ilgiyle takip ediyorum. Bu ilave iğne olayını geçenlerde bir videoda görmüştüm. Silikon yemin sırtından çıkan iğneye open eye (Açık gözlü ) iğne ilave ederek daha avcı olmasını sağlıyordu. Eylülde izine geldiğimde uygulayıp fotoğrafları paylaşmayı düşünüyorum.

Kabilden Saygı ve selamlar

hakan4117 ve KalamA bunu beğendi.
  5. Allochthonous

Allochthonous Aktif Üye

Slikonda ağırlıklı olarak raglou kullanıyorum.Kullandığım slikon boyut ve jig head ağırlık ve boylarını aşağıda sıraladım , belki yardımcı olur. Kullandığım jig head markaları : Daiwa bullet , Savagear , Xorus Caroline Fixe

65mm raglou 1 3gr ve 5gr
    85mm raglou 1/0 5gr
    105mm raglou 2/0 5gr yada 7 gr
    120mm raglou 2/0 - 3/0 5gr 7gr 10 gr
    140mm raglou 3/0 7gr 10gr

Taurus bunu beğendi.