Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikon yemlerdeki alt iğne hakkında

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Fisher81 tarafından paylaşıldı.

1. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Merhaba,

Levrek avı deneyimim yok. İyi kötü bir spin takım hazırladım. Elimdeki ve gelecek olan sahte ve silikonlarla denemeler yapacağım.

Size sormak istediğim bu silikon sahtelerde alt kısımda bulunan 3'lü iğneyi çıkararak kullansak nasıl olur? Alttaki iğneyi çıkarmanın aksiyona katkı sağladığını ve takılmayı da aza indirebileceğini duydum. Tabi ki en iyisi deneyerek anlamak ama ben yine de siz üstadların fikirlerini almak istedim :rolleyes:

Mesela elimde şöyle bir silikon var. Bu abimden aldığım at-çek malzemelerinin arasından çıktı. Bir de bunun biraz daha uzunu, turna balığına benzer versiyonu var. O levrekte iş yapmayabilir ama bundan bir ihtimal ümitliyim :) Bu tipte farklı renklerde satın olmuş olduğum farklı silikonlar da var.

Levrek avını baz alırsak alttaki 3'lü iğneyi çıkarıp sadece üstteki jig iğnesi ile kullanmak mı sizce daha faydalı olur yoksa bu şekilde kullanmak mı? Teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Avlanacağınız avlak sığ ise alt iğneyi çıkarmalısınız. Bu aksiyonu bozmaz. Sahtelerde gelende çıkarılan değil fazladan eklenen iğneler aksiyonu bozar yada bozma ihtimali oluşturur. Eğer derin bir suda avlanacak ve sahteyi dibe indirmeden sarım yapacaksanız alt iğneyi çıkarmanıza gerek yok. Ancak dibe indir yukarı çıkar şeklinde aksiyon verecekseniz yine alt iğneler takılma riski oluşturacağından çıkarmanız gerekir.

Fisher81 bunu beğendi.
  4. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

Çok güzel görünüyor markası ağırlığı uzunluğu nedir bunun

5. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Bilgi için çok teşekkürler

Valla markasını bilemiyorum. Abimden aldığım malzemelerin içinden çıktı. 9 cm uzunluğunda tahmini 15gr civarı. Bir de çinden sipariş ettiğim silikonlar var bu tipte. 3'lü iğneleri çıkarıp kullanacağım

hayalet avcısı bunu beğendi.
  6. Abdullah SÜRÜCÜ

Resimdeki ürünler aliexpress ürünü olması gerek. Markası yok. Oldukçada uygun fiyatları var. 9 cm 14 g ve bir çok rengi var.

hayalet avcısı bunu beğendi.
  7. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Evet abi aliexpress'ten aldım. 3-4 liraya falan geliyor. Acemilik döneminde daha ziyade böyle küçük fiyatlı malzemelerle çalışayım dedim. Bakarsın nasibimize de birşeyler denk gelir :) Sitedeki yorumlar da oldukça iyiydi.
    Mavi olandan son 1 tane kalmıştı onu alabildim.

Sizin konunuzdan sonra el yapımına da heveslendim bu arada. Bir ara malzemeleri toparlayıp deneyeceğim becerebilirsem :)

Ürün linki: Meredith outdoors 18g 10cm long tail soft lead fish fishing lures luminous sea fishing tackle soft bait bass hook free shipping-in Fishing Lures from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

8. Abdullah SÜRÜCÜ

Balığa gidilemeyen zamanlar için güzel bir uğraş. Siteye koyduğum el yapımı silikonlar 12cm ve 20-25 gram arasıydı. Dün yeni bir tane daha yaptım ve bugün kalıbı aldım. Kalıp yarına hazır. Bu 9 cm olacak. Bakalım aksiyonu ne olacak... Ayrıca su üstü ahşap sahteleri de yapmıştım daha önce.. Bir ara onları da yüklerim. Can sıkıntısı işte :)

Fisher81 bunu beğendi.
  9. melanur

melanur Aktif Üye

hayalet avcısı, M.Taha D. ve Fisher81 bunu beğendi.
  10. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

11. Levreko

Levreko Aktif Üye

Levrekte daha çok silikon topu arkasında en az 5 adet sıra sıra bağlanmış 6-7 cm civarı raglot silikonlar iyi iş yapıyor su üstünden çekiliyor yavaş sarım yapılıyor gerçekten aksiyonları çok iyi oluyor su üstünde yüzen yavru balık sürüsü oluyorlar gece beyaz ve sedef beyazı ve yeşil parlayan fosforlu olanlar gün ışıyıncada diğer renklerden oluşan karışık sıra araya bitane simli bal köpüğü olmalı mutlaka bizim burada antalyada silikonla avlananlar hep bu takımı kullanırlar

BlazenHK ve Yusuf007 bunu beğendi.