Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikonla ilk Levrek avım ( ispendek )

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mehmet Fatih tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Birkaç gündür hep aklımdaydı levreğe gitmek bu disiplinde yeni olduğumuzdan olur olmaz denemeler yapmaktaydım alakasız saatler yerler maksat tecrübe kazanalım hangi sahte nasıl yüzer ne olur,çok sık olmasada son 15 günde 5-6 kere sahtelerle denemeler yapmaya başladım.Sert sahteler renk renk,Ragotlar silikon kurtlar v.s Kefal zargana takibi dışında extra hareket görememiştim..Son birkaç gündür hava kuzey egede rüzgarlı dalgalar güm güm akşamdan mekanlara gittim baktım heryer köpük-yosun ortam süper kafaya koydum sabah at-çek yapacaktım.

Saat 5 gibi kalktım dedim hadi yürü..nerdeee ayaklar gitmiyor gir yat ne balığı zaten birşey yok boşa yorulma miss gibi uyu ve aynen uyumaya devam saat 6.30'da yatakta tekrar kıpırdanmalar iç ses'den fısıldamalar 'oğlum ortam güzel deniz karışık kalk git gün bugün'

Koyulduk yola 5-10 dk yürüdükten sonra mekana geldik bulanıklık güzel yanda denize karışan akarsu liman kayaları başladık at-çek 10-15 kere attıktan sonra yine içime durduk yere umutsuzluk ekildi dedim yürü git başka yerden 5-10 kere at sonra dön eve bu iş sana göre değil..neyse sahilden toparlandım 20 metre öteye liman kayalarının üzerinden kaşık (Alba toby 602) atayım levrek yok belki lüfer gelir zargana gelir olmadı şaşkın bir levrek atlar,yeni mekan fana değildi zargana kaynıyordu 3-5 defa vuruş sürekli takip 2 tane yakalanıp bırakılan zargana çok ufaklardı hangi akıl kocaman kaşığa atladılar bilmiyorum neyse dedim fatih sen zargana yakalamak içinmi kalktın tekrar yer değişimi bu sefer limanın içi sert sahteler deniyorum belki lüfer geziyordur diye yok takip yok zargana yok..Sıra geldi silikonlara mebaru 3 liralık pempe silikonlar onlarla tarakonya-değişik balıklar almıştım hiç değilden balık vuruyordu onuda atayım 5-10 kere hiç değilden vuruş alır nefsimi köreltirim diye neyse taktık klipse salladık karşıdan hafif rüzgar belki 3 metre gitmedi jighead tövbe tövbe dedim bırak dibe doğru insin su tamamen berrak liman içi dalga yok ayna gibi kurdu izliyorum süzüle süzüle iniyor...bismillah arkadan karartı geliyor aha Trakonya yine..silikonu mahvedicek...yok daha iri kefal LÖP sahteyi atmamla süzülmesi arasında 5 saniye geçmeden bir balık ayna gibi suda gözümün önünde düşünmeden lap diye atladı..Kefal sandım yok değil az kalama aldı yanlamalar hoplamalar lüfer bu..çek çek misina 0.26 okuma seabass esnek liman altı 2 metre var oltayı fırlattım elimle misinayı çekiyorum lastik gibi esniyor,yok kopacak ilk güzel balık gidecek..neyse bismillah dedim asıldım artık bu ne 500-600 gramlık ispendek hoppaaa..siftah yapıldı yanda 1-2 dayı vardı geldiler yem ne, neye atladı dedim dayı silikon bu ' Hıınmmns' Allah Allah ' hepimiz şaşkınız bukadar berrak suda saat 7.30-8.00 arası Allah'ın silikonuna nasıl atlar levrek...

Bırakıp bırakmamak arasında çok kaldım ancak ilk levreğim olduğu için alıkoydum anlayışınız için teşekkürler..

Kamış Okuma Fina pro 2.40 (7-28) Makina Okuma Dead Ringer 25 - Misina okuma sea bass 0.26 sahteler resimde, levreği alan pembe kurtçuk

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Çok güzel, sevindim.
    Salmadığın için sorun yok, 25 cm den büyük ve benim sirkülere göre ilk ispendek salınmaz. ;)

Erdembye ve Mehmet Fatih bunu beğendi.
  4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Heyecanlı ve hareketli bir sabah olmuş.
    Sonuçta levrekgillerden bir vatandaşı da kandırmışsın.
    Pet şişeli fotoğraf olmasa balık 3 kg görünüyor.
    Her zaman rast gelsin

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  5. GRAFTT

GRAFTT Üye

Tebrikler, paylaşım içinde ayrıca teşekkürler.

Mehmet Fatih bunu beğendi.
  6. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Çok teşekkür ederim.Hepimize rast gelsin!