Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikonla levrek avı

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında vikenkaya tarafından paylaşıldı.

1. vikenkaya

vikenkaya Üye

Merhaba arkadaşlar öncelikle hiç silikon tecrübem olmadığını söylemek istiyorum,bu başlık altında çoğu kişinin de aklına takıldığını düşündüğüm benimde merak ettiğim sorulara cevap bulmayı düşünüyorum .Sorularımı silikonları ikiye ayırıp sorularımı ona göre sorucam.
    1.raglou
    Arkadaşlar ben ragot raglou aldım (simli,fosforlu)bunu şamandıra arkası kullanmayı düşünüyorum.Bu şekilde bi takım nasıl çekilmeli? Yavaş yavaş mı aksiyon vererek mi yoksa hızlıca mı.Ayrıca ben sert sahtelerle yakaladığım balıkların çoğunu sahtenin kuyruğuna takılarak yakaladım,silikonla böyle olmuyomu yoksa hırsız iğne takmak avantajmı sağlar?[​IMG]
    2.ağırlıklı silikonlar
    Ben savagearın silikonunu aldım
    Bundada hırsız iğne takmak avantaj sağlarmı?
    Bunu direk makineden gelen misinaya bağlamayı düşünüyorum.Bunu nasıl çekmek gerekir?

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

silikonlar 5,,5 santim bu şekilde konur dalganın kırıldığı ve taşlık alan da çok çok etkilidir levrek için

Ekran Alıntısı.PNG IMG_7211.JPG

4. vikenkaya

vikenkaya Üye

5.5 santimlik silikonlar mı kullanıyorsun ?

5. ÖZGÜR34_

ÖZGÜR34_ Aktif Üye

köstek 0.35 ila 0.40 beden 0.45 ila 0.50 olursa atış sonrası dolaşmalar daha az olur.

süheyl ve NRT75 bunu beğendi.
  6. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Ben surekli birbirine dolastiriyorum, saglikli olarak daha bir kez atamadim.. Sahteyi atar gibi atmak olmuyor sanirim.. Altina kucuk bir agirlik taksam fayda eder mi bu sistemde?

7. vikenkaya

vikenkaya Üye

Bahsettiğin misinalar çok kalın gelmezmi ben fc 0.28i kullanmaya çekiniyorum kalın diye

8. karacicek

karacicek Aktif Üye

@süheyl üstadım , resimlede konuyu net bir şekilde ifade etmiş. Bu arada Simli silikon renklerine de dikkat edin derim... Glov benim de favorimdir....
    Top arkası silikon atarken ; top suya düşmeden , misina telini kapatarak , kösteğin topun arkasına düşmesini sağlarsanız sorun yaşamazsınız.
    İlk başta ikili köstek ile biraz alıştırma yapmak , belki daha iyi olabilir.

süheyl, ino, Mehmet Fatih ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  9. Levreko

Levreko Aktif Üye

Gece sedef beyazı ve yeşil parlayan fosforlu ikisini arda arda sıraladınmı iyi oluyor güzdüzde karışık renk şu üstü gri altı beyaz ve bal köpğüde iyi iş yapıyor,,, sarımda genelde düz yavaş sarım yapılıyor suda yüzen yavru balık sürüsü gibi yavaş yüzdürülüyor genelde

Mehmet Fatih, vikenkaya ve karacicek bunu beğendi.
  10. ÖZGÜR34_

ÖZGÜR34_ Aktif Üye

bahsettiğim kalınlıkta florocarbon kullanın.

11. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Çamurlu sular için Glow sahtelerden edinin Misal Savagear Cannibal glow yada sandeel Glow..Yarı bulanık ve güneş olan günler için simli sahteler her zaman +1 ister kırmızı simli olsun ister gri.özellikle yarı bulanık suda mavi renge çalan simli sahte/ yada kırmızı simli sahteler iyi işler yaptığını çevremden görüyorum..9 cmi pek geçirmemeye bakın hırsız iğne levrek için aman aman değildir Levrek kafadan dalıyor ama kayalık yada çok takılma olmyacak biryer ise tabiki avcılığı çok arttırır..çok vuruşlar kaçırdığım oluyor mera sığ birazda hızlı sarmak zorunda kalınca..