Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

silivri amatör balıkçılık yarışmasının ardından

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

heyecan vardı başlarda hazırlıklarımı yaptım gittim yerimi aldım fakat ardından naptın sen dedim içimden ne küfürler ne küfürler ama dışarıya güleryüz tabi :) eğlendinmi derseniz ehh birazcık ama bu ilk ve son yarışmamdır. katılmamak lazım böyle etkinliklere insanın siniri tavan yapıyor bir yerden sonra. zaten dereceyede giremedik :D (olsun gönüllerin birincisiyim ben)

en güzeli yarışma sonundaki balık ekmekti güzel gitti yalan yok :)

hazırlıklı gittim yemimi tedarik ettim daha dünden. belimize kadar suya girdik çıkarttık kum solucanlarımızı arkadaşım mesut'la. bir taraflarım dondu tabi :D gırgır makara soğuk askıda kaldı yeteri kadar solucanım olmuştu sevinçliydim yarışmada balık alma ihtimalim vardı çünkü :) olsaydı mırmırın mıknatısıdır bu yem olmadı ispariler bayılırdı. ama ne mümkün böyle bir organizasyonda rahat bir şekilde dip oltası atmak :mad:

karga kahvaltısını etmeden düştük yollara yarimle. arkadaşım mesut'un hediyesi süper ötesi bir kepçe oldu dün. beni bile alıyor içine düşünün ne kadar geniş :D kafa lambamında yardımıyla başladık gümüş toplamaya. 30 tane civarı tam zarganalık gümüşleri yerleştirdim kovama. sevincim bir kat daha arttı dip balıkları garantiydi zarganayıda garantiledim kesin birinci bendim :confused:

neyse geldik yarışma alanına yarışmacılar toplanmaya başladı yavaş yavaş.

saat 7'de başlayacaktık sözde. 45 dakikadan fazla haybeye beklettiler neymiş katılım azmış birkaç kişi daha gelsin öyle başlansın dediler. en sonunda yarışmacılar yerlerini alabilirler dediler. yerimizi seçtik geçtik kurulduk. bizim dalgakıranı bilen bilir bir köprüsü vardır o köprüyü numaralandırmışlar bizde sadece orada olta atılacak diye geçtik kurulduk. meğer öyle değilmiş gırgırların yanaştığı bir bölüm var oradanda olta atılabilirmiş sonradan haberimiz oldu tabi.

güzel bir silivri sabahıydı..

balık yapabilirdi bu hava. neyse ilk atışları yapmaya başladım. yarışmadayız ya tek tük zarganalar başlandı çekilmeye moralim ister istemez bozuldu :( canlı gümüşlerimi kovalayan yoktu. dip oltamı yemleyip attım onuda saolsun yanımdan lüfere atan! arkadaş toparladı birkaç kez canım sıkılmaya başladı tabi. ardından haber geldi diğer taraftan vatoz alınmış ve tartılıp salınmış değerlendirmeye girecek diye. bu haber iyice canımızı sıktı yanımda olta atan arkadaş topladı oltasını "ben böyle işin" dedi çekti gitti. olmadı öyle birşey ama haberi bile moral bozucuydu.

güneş yüzünü gösterince işler değişti tabi. zarganalar başladı gelmeye. ama eski bolluk nerdeee.. her geçen gün verimsizliği katlanıyor silivri'nin.

fotoğraftaki yeşil araç belediyenin cenaze aracı. silivri'de balık işi öldü dercesine gezindi durdu ileri geri.

aklı selim belediyemiz yarışma alanını trafiğe kapatmamış aracına atlayan vatandaş "aha yarışma, aha kalabalık!. olan bitene göz atmazsam ölürüm" dercesine taciz ettiler bizi. oltamızamı bakalım araç çarpmasın diye arkamızımı kollayalım şaşırdık. hele yaya trafiği :mad: cinnet geçirticeklerdi bir meraklılar bir meraklılar sormayın yaralanan olmadı fakat bir arkadaşın güzelim sörf kamışını ezdi aracın teki. şöföre ben dalacaktım "napayım kardeşim oltanı çekseydin" diye yarışmacı arkadaşı fırçaladı pişkin pişkin. neyse tatsızlık olmadan bu olayda atlatıldı.

toplamda 6 tane zargana tuttum köprüde birinci bendim :D birer zarganayı zor almıştı rakiplerim ben ise farkı atmıştım :) ayaklı gazeteler saolsun kötü haberi getirdiler diğer tarafta kefal tutulmuştu bolca. bilseydim oradanda olta atılabilir garantiye oynar oraya yerleşirdim en baştan. "kefal nasıl tutulur" diye konferans düzenlerdim herkeslere ama olmadı işte kısmet değilmiş..

saat 12'de yarışma sona erdi gittik balıkları teslim etmeye meraklı kalabalık toplandı beni ezecekler utanmasalar ;) birinci arkadaş 1,5 kilo kefal tutmuştu toplamda, oda şaibeli! çocukların demesine göre sabah oraya yanaşan balıkçı teknesinden livar içinde elemana vermişler kefalleri. itiraz edende olmadı ödül koydukları kıytırık bot arkadaşa gitti. kazasız belasız kullansın ne diyelim.

bir daha mı? tövbe olsun! katılmam böyle halka açık şeylere!

bir karmaşa bir karmaşa akıllara zarar..

balık ekmek alıcam diye birbirini ezmeler, balık tutucam diye pata küte olta atmalar, kural ihlalleri ve denetimsizlik. kovada ne var diye bakıcam diye ensemde soluk alıp vermeler. araç trafiği, öküz vatandaşlar, pis kızanlar, belediyenin gövde gösterisi..

oldukça vasat bir organizasyon ve pişman olan ben..

bugünden geriye kalan tek güzel karede aşağıda :)

fotoğraflar erken vakitte çekildiğinden o karmaşayı tam gösteremiyorum size. gözlemlerimi kendimce anlattım, siz siz olun böyle yerlerden uzak durun! hele bedava yiyecek içecek lafı geçiyorsa arkanıza bakmadan hızlıca uzaklaşın oradan :eek:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. erkan85

erkan85 Üye

geçmiş olsun diyelım ne denırkı

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Organizasyon iyi değildi diyebilirsin, şike vardı bile diyebilirsin iyi niyetle yapılmış bir yarışmayı bu kadar yerden yere vurmanı doğrusu yakıştıramadım. Üstelik kazanmak için ter döktüğün hediyeleri eleştirmek hiç doğru değil.
    Kalabalıkla yapılan her işte vardır düzensizlikler, aksamalar. Üstelik bu daha yapılan ilk organizasyon.
    İnanıyorum ki tekrar edilen her yıl bir önceki yıla göre daha iyi olacaktır.
    Ben tüm katılanları dve düzenleyenleri kutluyorum.

5. vessa

vessa Aktif Üye

ıyı veyaya kotu netıcede ılk ıllakı olacak aksılıkler ama sennın bu sekılde baskasını suclaman yersız mademkı sıke var dıyorsun sen nıye ıtıraz etmedın ıllakı bırı ıtıraz edecek sende destek olacaksın mı olmaz oyle hedıye kıytırıktan dıyon nıye katıldın o zaman demezlermı adama yok kefal ordaydı da bılseydımde yok oyle bır sey balık kısmet ısı bosunamı RASTGELE denır bu lafın anlamını ogren bence belkı bu yazdıklarıma kızabılırsın ama gercek bu bırdahakı yarısmada sana RASTGELE ISALLAH BIRINCI OLURSUN kısaca baskası bırıncı olmus sanada tebrık etmek duser ayrıca fotolar ıcın tskr

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

evet kazanmak için ter döktüm. çok şey beklemiştim, farklı olur zannetmiştim. pişmanlıktır yaşadığım tam anlamıyla.

iyi niyet sözünüze katılmıyorum bence gövde gösterisiydi olanlar. belediye başkanımızın boy-boy resimleri sağda solda, fotoğrafçılar, haberciler. arkaplanda herzaman olduğu gibi bakın bunları yapıyoruz balıkçı açılımıdır bu gelecek seçimde hani aklınızda olayım düşüncesi. işte bu beni tiksindiriyor!

adı gibi amatör bir yarışmaydı. keşke sözde değil özde olsalar. gerçekten amatör balıkçıları düşünen birisi en basitinden mendirek tadilatında aşağıda gösterdiğim işçiliğe karşı çıkardı. limanın tadilattan sonra ne hale geleceğini çok merak ediyorum.

7. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bakın benim ödülle pek işim yok. o bota binip denize açılmakta akıllı işi değil zaten. sorunum kendimle olan iddiamdır :rolleyes: bilgim var, ustalığımda var, balığın kokusunu alır gereğini yapar balığımıda tutarım. herkesten çokta tutarım, eşit şartta olduğum kişilerden çokta tuttum bugün. bükemediğim bileği öpmesinide bilirim bu adam harbi ustaymışta derim.

ben dürüst olmayı severim şartlarımız eşit değildi bu canımı çok sıktı. madem bir yarışmaydı eşit şartlarda yarışmayı isterdim.

gözümle görsem şikeyi zaten atlardım adamın üstüne :)

birinciyi tebrikte ettim.

ama olayın arka planı işte asıl hazmedemediğim. şu işler gövde gösteri olmaktan çıksın vasatlıktan kurtulsun. madem yapılıyor adam gibi yapılsın. madem kurallar yazılıyor baştan uygulaması takibide yapılsın.

en fazla 3 iğne denmiş kıbrıs atanlarmı dersin çapari sallayanlarmı?

yarışmacı başı 2 metre alan yazılmış, orayada işaretlenmiş elinde oltayla limanı turluyor adam bir dur diyen yok :)

yazdıklarım nankörlük olarak algılanmasın.

yinede belediyemize teşekkürler. keşke en azından trafiği durdursalardı :D

8. vessa

vessa Aktif Üye

ne desemkı sana su an anlasılan senı bu gun epey strese sokmuslar yaazmaya kalksam polemıge gırecegız :D olmayacak sen en ıyısı bu gun dınlen ılerde daha sakın ortamda yazarız ok rasgele

9. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

hemde ne stres :D kızıyorum ister istemez. gidicem birazdan stresimi atmaya şeytan oltamla eşkina kovalamaya :)

10. BİROL

BİROL Daimi Üye

ben hüseyin'e hak veriyorum.Eğer birşey yapışacaksa adam gibi yapılsın.
    İlk olması basit hataların olmasını gerektirmez.
    Özellikle yerel yönetimlerin göstermelik uygulamalarından biri olmuş anlaşılan.
    umarım seneye daha eli yüzü düzgün organizasyon olur....

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sevgili Birol,
    Yarışma yapılan organizasyonun son ayağıydı.
    Ondan önce Klasis otelde sempozyum düzenlendi.
    Konu Marmara balıkçılığı vs gibi bir şeydi.
    Belki aceleye gelmiştir, belli ki kimsden görüş alınmamış, basit bir şey gibi görülmüş vs vs.
    Ama en azından amatör balıkçılık adına bişeyler yapılmaya çalışılmış. Bunu yapan yerlerin sayısı bir elin parmaklarını değil geçmek, bulmuyor bile biliyorsun.
    Seneye daha iyisini yaparlar. Bence daha yapıcı olmamız lazım. Eleştirileri de bence doğrudan belediyenin şikayet sayfalarına falan yazmak, hatta ve hatta bu konu seneye tekrar gündeme geldiğinde o zaman tekrar yazmak lazım.