Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sinarit avlarım hakkında, nasıl avlanır ve kullandığım takımlar. 24 Mart 2011 Sivrice

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Çok teşekkürler Erdal kardeşim, inşallah genç balıkçı kardeşlerime biraz olsun faydalı olurum, sevgiler, hoşçakal.:):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Orhan Küçükbiçmen

Sevgili Volkan kardeşim çok teşekkürler, elimden geleni yaparım, sevgiler, hoşçakal.:):):)

4. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler sevgili Burç kardeşim sana da rastgelsin, hoşçakal.:):):)

5. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler Oktay kardeşim, adını en sonunda CİCİ koyduk, sevgiler, hoşçakal.:):):)

6. Arif

Arif Aktif Üye

Orhan Abi, konuyu sabitledim, genç katılımcılarımız hatta hepimiz bu bilgilerden oldukça faydalanacaklardır. Emeğine sağlık...

7. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkür ediyorum sevgili Arif kardeşim, ben de kendimi bundan sonra genç yetisen balıkçı kardeşlerimize, evlatlarımıza adıyorum, yapmış olduğum avlarla ilgili bana her soruyu sorabilirler, sevgiler , hoşçakal canım kardeşim.:):):)

8. veterinarian

veterinarian Yeni Üye

Orhan abicim çok güzel bir paylaşım gene herzamanki gibi döktürmüşsün ellerine saglık bizim gibi yeni başlayan arkadaşlar için heves verici oluyor bakalım bizlerde sizin gibi abilerimize yetişebilecekmiyiz...

9. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler inşallah biraz da olsa sizlere faydamız dokunursa ne mutlu bize, sevgiler hoşça kalın.:):):)

10. balikmatik

balikmatik Yeni Üye

Sevgili balıkçı dostlar mrb.2 gün önce 8 kiloluk sinariti kıyıdan aldım.Uyguladığım tekniği sizlerle paylaşmak istedim.Umarım sizde beğenirsiniz.
    çuvaldız yardımı ile 13 cm lik kefalin derisinin altından girip ,ensesinden misinayı çıkardıktan sonra 3 lü galvaniz WMC 6 numara iğneyi bağladım.Canlı yem(kefal) dan 1 metre uzağına 100 gr kurşu bağladım.ancak ana misinam 60 mm.kurşun bağladığım kol 30 mm .kurşun takılsa bile çekerek koparma şasımız oluyor.Ancak özellikle belirtiyorum,asla ama asla fıdöndü -mırdöndü hiç bir metal kullanmıyorum..yani balık yakalanınca kurşun da kopuyor,siz ve balık başbaşa sınız,size kalan iş,yavaş yavaş kevreği-gridayı yada sinariti sahile atmak...herkese rast gele....bol şans.Antalyadan Balıkmatik.

11. Levreka

Levreka Aktif Üye

Doğrusu ben pek birşey anlayamadım. Bu şekilde kıyıdan nasıl ileri fırlatıyorsunuz? Balığın derisi yırtılıp düşmez mi?

Kefale de ayrıca üzüldüm. İçim bi tuhaf oldu... :(

balikmatik bunu beğendi.