Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sinarit geldi,bu dünyayı beğenmedi ve gitti.

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Sevgili arkadaşlar birkaç günden beri teknem ile uğraşıyorum teknenin şaftı kırıldı, tekneyi karaya çektik şaftı nı tamir ettirdik bu arada motorun ve teknenin bütün bakımlarını yaptırdık.

Bu sabah erkenden Conta kaptan ile buluştuk onu Küçükkuyu'ya yolcu ettik, bu arada Conta kaptanımızın böbreğinde bir taş olduğu belirlendi ve taşın kırıkması için ayın 10 unda Çanakkale'de hastahaneye yatması gerekecek bu haberide amatör balıkçı dostlarımıza duyururum, inşallah iyi geçeçektir bizim kaptan denizde ne kadar fırtınalı ve dalgalı denizlerde mücadele etmiş ve galip gelmiştir, hepimizin dualarına ihtiyacı var, onu sağlıklı olarak tekrar aramıza bekliyoruz.

Ben de havayı güzel görünce yenilenmiş ve bakıma girmiş teknem ile denize açoldım, biraz rolantisi yüksek olmuş, karaya çıkınca onu da ayarlatacağım.

Deni çok güzel bu havrtık dönmeye karar verdim dönerkende güzel bir vuruş aldım hem de 22 metre derinliklerde, fazla yormadan bana doğru geliyor herhalde palamuttur diya tahmin yapıyorum balığı gördüm bir sinarit teknaya aldım biraz sevdim biraz okşadım ona bizim yaşadığımız dünyayı gösterdim bak balık kardeş işte bizim dünyamız bu dedim, savaşlar, ekonomik krizler politikacıların çarpma bölme toplama hesapları, alaveracılar, sahtekarlar, riyakarlar , yalancılar, dolandırıcılar, birbirleri ile artık geçinemeyen insanlar oturup iki güzel kelime laf edemeyen insanlar, açlıktan ölen insanlar, hastahane kapılarında ölen insanlar velhasıl bütün pislikleri ona gösterdim,:mad: suratını astı ve bana dedi ki,
    -bırak beni, ben kendi dünyama döneyim benim dünyam buradan çok daha güzel, hiç olmazsa bu burada gördüklerim ve duyduklarım bizi dünyamızda yok,:) bizi için en büyük tehlike insan,:mad: insan diye sana benzeyen acaip yaratıklar var her zaman onlardan kaçıyoruz bizim soyumuzu tüketmeye çalışıyorlar,:mad:
    ama gene de buradan çok daha iyi dedi ve kendi dünyasına döndü.:) :) :)

Sivrice'mizden selamlar sevgiler, saygılar hepiniz hoşça kalın.:) :) :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sa®gozmehmet

sa®gozmehmet Aktif Üye

Orhan Baba ellerinden öpüyorum...Çok güzel ince ince işlemişsin,nakış edasıyla....Güzel paylaşım için teşekkürler...
    Bu arada Conta kaptana bizden geçmiş olsun dileklerini iletirsin...Selamlar...

4. ondersoydinc

ondersoydinc Aktif Üye

Orhan abi, ne diyebilirim ki valla çok güzel özetlemişsin. Eğer kalbinden geçenleri, insanlık ile hayvanların arasındaki ilişkiyi, insan ve insana benzeyen bazı iki ayaklı yaratıkların kendi soyuna bile neler yaptığını çok iyi bildiğimiz bu dünyada sen ve senin gibi dost canlısı olanların hayatındaki bu gibi ibret veren nüansları aktardıkça insanlığımızı hatırlıyoruz. Keşke diğer yaratıklarda yılda bir defa insan olduklarını hatırlasa.. Senede bir gün.
    Yeterki gel bana, Senede bir gün...

5. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Cân-ı gönülden tebrikler sevgili Orhan abi.
    Denizi ve türü yok edenlerin yanında, "bir deniz yıldızını kurtarmak" da olsa, onun için fark etti işte.
    Harikasınız. Yakala&bırak avcılığının devamı dileklerimle.
    Sevgi ve selamlar...

6. bilal07

bilal07 Üye

üstad tebrikler, çok yüce gönüllüsün

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler orhan abi yakışırrr işte asıl beklenen hareketler bunlar işte mesaj da güzel tema da bazen bırakmak almaktan daha iyidir !

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi
    Balık bunalıma girmemiştir umarım. :D

9. kefalci

kefalci Aktif Üye

Ustacım hasret ile yanaklarından öperim .. ellerine saglık .. Conta kaptanada acil şifalar dilerim geçmişte aynı olay bende vardı . 2 kez kırdırdım .. inşallah yolda agrısı tutmamıştır..(sallantıdan) çok berbattır.. kendine iyi bak ..

10. Cevat ERGİN

Cevat ERGİN Aktif Üye

Sevgili Orhan abi, bu anlamlı paylaşımın için tebrikler, ellerinden öpüyorum, saygılar sevgiler.Conta kaptanıma da çok selamlar, acil şifalar dilerim.

11. oktay16

oktay16 Moderatör

Öncelikle conta kaptana geçmiş olsun orhan abi, Selamlarımızı ilet lütfen, hayırlısıyla kısa zamanda sağlığına kavuşur umarım.

Avın için söylenicek söz yok, Bakıp bakıp iç çekiyoruz buralardan:) Maşallah Her daim rastgelsin...