Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sinarit sırtı avı

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ficus tarafından paylaşıldı.

1. ficus

ficus Üye

İşlerin yoğunluğu nedeniyle uzun zamandır çıkamadağım balık avına geçen hafta tek başıma 4-5 saatte olsa çıkmak üzere kuşadası marina dan sabah 07.30 gibi hareket ettim.Niyetim biraz sırtı yapmak ve biraz da kateti.
    Sürekli balık avına beraber çıktığım Kaya abi de kendi teknesi ile 1 aylığına Akdenize inmişti,tek başına balık avına çıkmak hem keyifsiz oluyor,hemde sırtı yaparken hem dümenle uğraş,hem sırtıyla uğraş zor oluyor,birde işin foto ve video kısmı var(balık kesin ya:))
    GPS ile işaretlediğim taşın üstüne geldim (43 metre) 1 saat kadar klasik hırsızlı dört iğneli takımla kateti yapıyorum yem de çim çim ,7-8 adet kadar gupez ve izmarit geldi,gupez in kokusunuda hiç sevmem bir kova mercanın içine bir tane atın bütün mercanları kokutuyor.Anlaşılan bizim buralarda mercanlar hala yumurtada lar,yeni dökecekler birtane bile vurmadı.
    Sırtı yapmaya karar verdim benim uğurlu ve şanslı saydığım(Marıa- flyıng dıver fd 85 bl-m sınkıng)model sahtem ile 10-15 metrelerde 80 gr gezer kurşun ile rölantinin biraz üzerinde dolaşıyorum yaklaşık 20 dakika sonra ucuna küçük çan taktığım kamışın çanı çalmaya başladı gelen genç bir sinarit onu tekneye aldıktan kısa bir zaman sonra çan yine ötmeye başladı hemen tekneyi boşa aldım bu kez bir ıskarmoz geldi, aynı bölgede dolaşıyorum tahminen 15 dakika sonra 2. sinarit geldi.
    Kuşadasında sahil şeridinde otel sayısı fazla olduğundan belli bir saatten sonra balık avlamak hele sırtı yapmak imkansız deniz jet-ski ve paraşüt teknesi ile doluyor.İnsan psikolojisi herhalde özellikle jet-ski kullananlar denizde tekne gördülermi oldukça hızlı ve arkalarında bir de bayan varsa:)artistik şekilde teknenin etrafında dönüyorlar, adama arkada olta atılı açıktan geç diye işaretle bağırıyorum adam anlamıyor,aslında adam turist nereden anlayacak belkide hayatında hiç balık avlamadı bu yazdıklarımdan şanslı sahtemin jet-ski ye kurban gittiğini anlamışsınızdır:mad:.
    Bende hem vakit darlığından, hemde yeterli balık olduğunu düşünerek kulak çınlata çınlata marinaya geri döndüm.
    Herkese bol balıklı ve sağlıklı günler diliyorum.
    ficus09: zijn video's op Dailymotion

[DM]xssb3f[/DM]
    [DM]xss92b[/DM]
    [DM]xssaag[/DM]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Ağustos 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Ficus devamlarını dilerim afiyet olsun.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel bir av olmuş.
    Ben de birkaç sene önce Bodrum kıyılarında surfcü yakalamıştım. :)

5. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Afiyet olsun çok güzel balıklar.....

6. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Güzel balıklarınız ve avlarınız için tebrik ediyorum.

7. izmir3535

izmir3535 Üye

balıklar çok güzel tebrikler bizede nasip olur işallah

8. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Kutlarım herzaman neşeli ve bereketli olsun.

9. ficus

ficus Üye

Teşekkürler,güzel dilekleriniz için..

10. ficus

ficus Üye

Teşekkür ederim, benimde bu sezon yakaladığım 2 veya 3. jet-ski ,koca denizde ısrarla üstüne üstüne geliyorlar, bu haftasonu deniz süper görünüyor yine çıkacağım jet-ski ler çıkmadan sabah saat 10-11 gibi bitirmek lazım.selamlar

11. ficus

ficus Üye

Hayri'cim çok sağol görüşemedik işallah mercanlar başladığında ava birlikte çıkarız selam.