Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sinarit

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ergun0403 tarafından paylaşıldı.

1. ergun0403

ergun0403 Üye

Uzun bir aradan sonra havalar çok güzel ve yaklaşık 1 aydır balık avlayamamıştık ve arkadaşım Mutlu Kaptan la birlikte saat 5.00 da kalkıp hazırlığımızı yaptık ve saat 6.00 da meraya ulaştık. Başladık jig yapmaya derinlik 70-75 m o ne, güzel bir balık bastı ve gelmeye başladı ve 40-50 metrelerde ne olduğu anlaşıldı. Gelen bir balon yaklaşık 5 kg civarında. Morel 0, başka bir meraya vardık ve derinlik yine 70-80 m jig i aşağıya saldım ve tabana ulaştım ve ilk kaldırışta bir ağırlık ve balık geliyor gelişinden artık o bir sinarit olduğu belliydi ve tekneye uzun zaman dan sonra ilk balığımızı aldık ve kısmetimizde bu kadarmış ve öğleye doğru geriye dönüş yaptık. Herkese rastgele.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ergun
    Güzel bir sinarit rast gelmiş.
    Daha da güzelleri rast gelsin

4. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Bir aylık hasreti güzel bir av güncesi ve nefis bir Sianrit ile mutlu sonlandırmışsınız Ergun, seni ve Mutlu kapatnı tebrik ederim, emeğinize sağlık :)

Balon balıklarından kurtuluş yok, ticari bir değeri olsa belki bu kadar çok olmazlardı ;)

Devamı dileklerimle, her zaman rast gelsin...

5. balıkçı pehlivan

balıkçı pehlivan Aktif Üye

tebrikler güzel balık

6. ergun0403

ergun0403 Üye

Teşekkürederim sizede rastgelsin.

7. ergun0403

ergun0403 Üye

Teşekkür ederim sizede rastgelir inşallah. Aynı zamanda dediğiniz gibi ticari değeri yok ama bunu yiyen balıkta mı yok anlayamadım. Bir belgesel izlemiştim Japonyada adamlar bunun dersini alıyorlar çok güzel suşi oluyormuş orda bir sektör büyük balıkçı tekneleriyle çelik telli barakadi yaparak avlanıyorlar. Ben korkuyorum bu balık bir on sene sonra denizde balık bırakmayacak ondan sonra eski resimlere bakıp iç çekeceğiz.

8. ergun0403

ergun0403 Üye

Teşekkür ederim. Rast gele

9. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Umarım bana da kısmet olur Sinarit yakalamak Ergun :)

2012 yılında Kurban Bayramı tatilinde Adrasan'da Kuzu ve Sinarit avı için bulunmuştum. Beni balığa çıkaran Menderes ağabeyin söylediği şuydu, Balon yavrularını Kuzu'lar ve Sinarit yiyiyormuş ama onlar da bu türleri bitiriyor ve çok çabuk ürüyormuş ;)

Ayrıca, Balon balığını Türkiye'de yiyenler var. Sadece Haziran-Temmuz aylarında yenmesinde sakınca olabilirmiş. Ben denizden babam çıksa yerim diyenlerdenim ama bir türlü bu balığa ısınamadım :)

Tüm bunlar bana söyleyenlerden duyduklarım, ne kadar doğrudur bilmiyorum ;)

10. balık tutkudur

balık tutkudur Aktif Üye

tebrikler güzel bir av olmuş, sinarit benimde hayalimdeki balık bir gün mutlaka oltama takılacak.. :) emeğinize sağlık..

bu arada hatay da balon balığının buradaki balıkçı arkadaşların yenir dediği türünü (yeşil diyorlar) tüketiyoruz..

11. ergun0403

ergun0403 Üye

Valla herkez birşeyler diyor ben yiyorum birşey olmadı şeklinde ama sinarit grida mercan varkende herhalde balonda yenmez derim ben.Şahsi görüşüm bu. Ayrıca Yine bu bölgeye yolunuz düşerse bende Demre'de yaşıyorum beklerim.