Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sinarit

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında spindoctor tarafından paylaşıldı.

1. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Uzun zamandan beri peşinden koştuğum av bu pazar nasip oldu. Sabah 6 da buluşup avlanacağımız bölgeye doğru yola çıktık 2 arkadaş, yarım saat araba yolculuğu yarım saat de zorlu bir yürüyüş tırmanma derken av yapacağımız bölgeye vardık. Niyetimiz turna torik avlamaktı ama avlakta sinarit de avlamış kaçırmıştık. Tüm bunların bilincinde takımları son kez kontrol edip avlanmaya başladık. Saat 07:30 a kadar en ufak hareket olmamıştı. Bir gün öncesi yağmur çamur derken levrekten umudu kesip bu tarz bir ava gelmiş tatil günümüzü burada değerlendirelim demiştik pişmanlık vardı biraz keşke levrek baksaydık diye umutlarımız körelmişti torik yoktu turna da kendini göstermemişti. Yanımdaki arkadaşım ile aynı noktadan yan yana atış yapıyorduk, o biraz daha ileri gitti bende yalnız kaldım taşlardan birbirimize ulaşmak kolay olmayacaktı aklımdan bunlar geçiyordu bir balık denk getirsek uçarak gitmek lazımdı. Kafamda o kadar soru varken konsantrasyonum dağılmış atıp çekiyordum ki o sert vuruş beni kendime getirdi. Vuruş ile tasmayı attım ama kalama sıkı olsa da 2-3 tur alabildi biraz daha sıktım ve bu sefer kurtulabilmek için kütür kütür vuruyordu. Ben çekmeye başladım Serkan abi koşarak geliyordu ama balık zaten yakın bir noktada vurmuştu bulunduum taşın dibine kadar getirdim baktım kakıç felan beklenecek gibi değil kaldırıp taşın arkasına aldım balığı, arka tarafın da deniz ile bağlantısı var bir yandan tereddüt ediyorum ya kurtulursa diye. Balığı koyar koymaz kurtuldu iğneden en arkada bulunan 3'lü iğnenin sadece biri tutmuştu ondan da kurtuldu dalgalar ile kaçması an meselesi hemen bir reflex üstüne atladım ayaklarımla sıkıştırdım ayaklarımın arasındaydı bir elimde olta hala balığı tutabilmiş değildim. Dişlerinden çekinerek doğru zamanı bekleyip galsamadan tuttum ve benimdi. Serkan abi de nihayet yanıma ulaşmıştı, belki de biraz önce gelmişti ama ben şoktan yeni görüyordum. Balık 3,9kg geldi. Daha sonrasında Serkan abi bir turnayı çekerken kaçırdı ondan sonrada hiçbir hareket görmedik evin yolunu tuttuk. Bu av ile anladım ki böyle güçlü balıklarda kalama ayarını iyi yapamazsanız ve balığın sizden ip alıp gezdirmeye kalkarsanız sonu hüsran oluyor. Yüzey balıklarını yorduktan sonra kıyıya almak kolay ama bunlar direk taşa atıyor kendisini ve ne misine ne de ip dayanıyor sürtünmeye kesiyor ve hem sahte hem trofeden oluyorsunuz.Daha güzel avlar sizlerin olsun. Rastgele...
    Shimano Yasei Seabass 7-35gr 2,40mt
    Daiwa Caldia 4000
    Berkley Whiplash Crystal 0,17mm
    Daiwa Shore Line Shiner Z 140F

Can_Ordu, nemeon, cihansavas ve 14 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Maşallah süper bir av, raporda keza çok keyifli olmuş ellerinize sağlık :) Herdaim rastgelsin :)

Ahmet R. ÖZDEMİR ve spindoctor bunu beğendi.
  4. NiGHTMaRe07

NiGHTMaRe07 Aktif Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..Darısı sizin gibi tutmak isteyenlerin başına..

spindoctor bunu beğendi.
  5. NRT75

NRT75 Aktif Üye

Tebrikler, rapor da en az av kadar güzel olmuş.Kısmetiniz daim olsun.

spindoctor bunu beğendi.
  6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Tebrikler harika fotoğraflar eşliğinde harika bir av hikayesi. Sanıyorum sinarit spin yöntemi ile çok tutular bir balık değil. Siz ustalıkla bu işi halletmişsiniz. Bu caldidanın özelliklerine baktımda 340 gr. diyor. Ağır gelmiyor mu size?

spindoctor bunu beğendi.
  7. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

süper balık tebrikler.

spindoctor bunu beğendi.
  8. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Tebrikler.Balık süper,rapor keyifli

spindoctor bunu beğendi.
  9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Çok güzel balık :)

spindoctor bunu beğendi.
  10. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrikler Ali,çok iyi boy ve çok iyi bir av.

spindoctor bunu beğendi.
  11. SERDAR-78

SERDAR-78 Aktif Üye

Tebrikler
    rasgele.

spindoctor bunu beğendi.