Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sinirlerim bozuldu :)

Konu, 'Sohbet' kısmında feendronk tarafından paylaşıldı.

1. feendronk

feendronk Yeni Üye

Herkese merhaba,
    Daha önceden açtığım konularda İstanbul/Beykoz sahilden olta atacağımı söylemiştim.Bir arkadaşımızda oradan istavrit,sarıkanat,lüfer,palamut,kefal vs. çıktığını belirtmişti.Benim kamış tavsiyeme göre 4.20 cm surf almamı söylemişti.Bende internette araştırdım istavrit vs. için 3.90-4.20 arası surf kamışlar kullanın yazıyor.Eğer alsaydım bende Beykoz sahildekiler gibi çapariyi bağlayıp atıcaktım ama bugün sahile indim ve avlanan abilerime, kardeşlerime baktım ama oltaları 3.90 bile değil daha ufak :D Dolayısıyla kafam karıştı.Ayrıca 4.20 kapalı uzunluk 1.30-1.50 arası değiştiği için bagaja bile sığdıramayacağım o sıkıntısı da var :p Ben yinede 3.90 almayı düşünmeye başladım ancak dediğim gibi Beykoz sahilde kimsede bu kadar uzun olta yok.Sizin düşünceleriniz nedir bu konu hakkında ?

EDiT : Vakit ayırıp cevaplayan, yardım eden herkese teşekkürler.Bu linkteki kamışı sipariş verdim Lineaeffe s-flex surf kam 4.20 Olta kamlar AVmarketi.com

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Haziran 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Turuncu

Turuncu Aktif Üye

Kadikoy-Kartal yani Marmara da balik tutacak olsan atari 20-60 gr 3 metrelik kamis gayet guzel is yapar hic de yorulmazsin.

Ama Bogaz bambaska o senin gorduklerin marketlerde satilan kamislar genelde 3-4 kullanimdan sonra cope gider. Diger arkadaslarin soyledikleri dogru 3.90 alti bogazin akintili sularinda uzun mesafeli atislarda gerekli verimi vermez. Su anda balik bol kiyiya yakin gezdiginden senin o gorudugun kamislar is yapiyor 15 gun sonra evin balkonuna gider.

4. feendronk

feendronk Yeni Üye

Hmm peki. 2 ayrı kişi bu 2 farklı kamışı önerdiler bende karar veremedim.Aralarında baya fiyat farkı var gerçi fiyat önemli değil.Benim için diğer özellikleriyle birlikte kapalı boyuda önemlidir.En azından bagaja veya arka koltuğa arkadaşlar oturduğunda bir yerlere sıkıştırabilmem lazım :) Mesela S-flex olanın 118 cm kapalı boy gayet güzel bana göre diğer 134 biraz sıkıntı :) Kapalı boy hariç 2 si hakkında ne dersiniz ?
    Lineaeffe s-flex surf kam 4.20 Olta kamlar AVmarketi.com
    LNEAEFFE BAA GRANDE 420 cm OLTA KAMII | Lineaeffe Surf Olta Kamlar

5. poyraz

poyraz Aktif Üye

üstteki kamışı tavsiye ederim istavrit için çok hassas kullanışlı hafif bir kamıştır yemliyede uygundur.

6. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Ozaman 360 cm kamış al istavrit avla kefal avla sonra millet ekim ayında çinekop'a yemli atarken veya rapala atarken sende arkadaki banka otur eline çayını ve simitini al izle ohh ne güzel değilmi ama 420 cm veya en kotu 390 cm kamışın olsa istavritte tamam biraz uzun sayılır ama istavrit avlarsın çinekopta avlarsın bu arada oradaki arkadaşlara sordunmu peki kaçtane kamışın var diye çinekopuda bu kamışlamı avlıyorsun diye.

7. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

hastalık yeni bulasmış :D daha cook malzemen olur dert etme yavaş yavaş klasmanı yada klasmanları bulursun.. ama gözlemci olman iyi birşey..

8. feendronk

feendronk Yeni Üye

Benimde ilk aklımdan geçen oydu ama kapalı uzunluk can sıkıyor.Arabanın bagajına zar zor sığdıracağız artık :D Peki yine 4.20 olarak bu kamış yerine önerebileceğiniz daha iyisi var mı acaba aynı fiyatta ?

Ben senin daha önce açtığım konuda bana yaptığın yorumu burada kötümsemedim ki ne bu coşku :p Hatta verdiğin siteden de çok şey öğrenmiş oldum.Tamam 1.linkteki 4.20 yi alırım kızma :D:D Ama aynı fiyatında onun yerine 4.20 önerin varsa görmek isterim, maksat doğru kararı verelim.

Yeni bulaşmadı aslında, daha önce birkaç sene arkadaşlarla aylak aylak atıyorduk ama o zaman şamandıra filan kullanıyorduk :D Surf olayı yeni sardı orası doğrudur.Gözlem konusunda fırsat buldukça hem internette, hem sahilde izleyerek neler dönüyor bu alemde öğreniyorum :D Bilgim 0 değildi ancak baya ilerledi diyebilirim sizlerin kadar olmasada :) 1.linkteki 4.20 ile aynı fiyatta önerebileceğiniz 4.20 var mı ?

9. poyraz

poyraz Aktif Üye

surf kamışlar yapısı itibarıyla uzundur malesef bundan kısası biraz zor yinede araştırın daha olmazsa arka koltukla sürücü koltuğu arasına alırsınız balığa giderken.

10. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Ben senin daha önce açtığım konuda bana yaptığın yorumu burada kötümsemedim ki ne bu coşku :p Hatta verdiğin siteden de çok şey öğrenmiş oldum.Tamam 1.linkteki 4.20 yi alırım kızma :D:D Ama aynı fiyatında onun yerine 4.20 önerin varsa görmek isterim, maksat doğru kararı verelim.

Oncelikle kapak tadinda cevabin icin tesekkur ederim ben cevabimi aldim . :D

11. feendronk

feendronk Yeni Üye

Başka önerinizden kastım yine 4.20 olan bir kamıştı :) Yani 1.linktekiyle aynı fiyat farklı marka model 4.20 surf öneriniz var mı ? Yani onu alma, bunu al gibi :D

Estağfurullah ne kapağı şurada sohbet ediyoruz :D Gidişata göre 1.linkteki 4.20 s-flex'i alacağım gibi tabi başka bir önerisi olan çıkmazsa :D