Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sinop Boyabat Bölgesi için tatlı su avları hk

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında alperderya tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. alperderya

alperderya Aktif Üye

Arkadaşlar Merhaba,

Bayram tatili için eşimin memleketi olan Sinop/Boyabat'a gideceğim. 1 hafta oradayız ve en azından 2-3 defa balık tutumak için zaman ayırabilecek gibi duruyorum.
    Elimde spin takımım, lüfer familyası için çeşitli dalarlı rapalalar, levrek için aldığım su üstü ve savagear sandeel silikonlar mevcut. Ek olarak 3.90 da bir kamışım var. Yemli sistem de deneyebilirim diye düşünüyorum.

Bu takımlar ile bu bölgede neler deneyebilirim? Hangi balığı hedefleyebilirim? 3-4 tane baraj göl var ilçenin etrafında. Turna ihtimali var mı bu çevrede?

En ufak bir bilgi bile çok işime yarayacaktır, malum zaman kısıtlı. Şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. süheyl

süheyl Aktif Üye Gold Üye

bayramınız şimdiden mübarek olsun umarım güzel bir bayram raporlarınıda görrüz şimdiden rasgele...

alperderya bunu beğendi.
  4. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Google earthten baktım Alper... En yakın Gerze ve Demirciköy'de mendirek var... Birde ikisin tam arasonda Kabalı Çayı azmağı görünüyor... Birde Ayancık diye bir yerde azmak var... Bence denemeye değer... Ama Sinop'u iyi bilen arkadaşar tabiki daha gerçekci bilgiler verebilirler... Ben İzmir'deki avlaklarımı hep kara düzen google earthten buldum... Avlak sorunca direk google başvurdum :)

alperderya bunu beğendi.
  5. alperderya

alperderya Aktif Üye

Abdullah abi sağolasın zaman ayırdığın için. Aslında çevredeki göllerle ilgili ben de bilgi topladım. Hatta geçen sene 60.000 yavru sazan salımı yapılmış bir kaç göle, onun bilgisine rastladım. Dediğin yerleri de inceleyeceğim. Tatlı suda el oltası ekmek vs denedim ama ilk defa takım taklavat deneme yapacağım. Umarım paylaşacak birşeyler olur.

Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  6. alperderya

alperderya Aktif Üye

Bi Biskrem versem :)
    Sinop ve çevresiyle ilgili özellikle tatlı su bilgisi olan arkadaşların katkılarını bekliyorum.

korayb3406 bunu beğendi.
  7. 26onur26

26onur26 Üye

Orda bi çay vardı Durağan dan da geçiyo hatta. lrf ile kasna avı yapabilirsin büyük balık vardı diye duymuştum :)

alperderya bunu beğendi.
  8. anafarta

anafarta Yeni Üye

Selamlar, Saraydüzü'ne baraj yapmışlardı oraya balığa gidenleri duymuştum. Saraydüzü baraj diye araştırabilirseniz sazan avı için bilgi bulabilirsiniz belki. İyi bayramlar bu arada. Rastgelsin şimdiden..

alperderya bunu beğendi.
  9. alperderya

alperderya Aktif Üye

Katkılarınız için teşekkür ederim. Sizlerede iyi bayramlar.

10. alperderya

alperderya Aktif Üye

Boybat yakınında Cemalettin gölüne gittim. Limit altı bir kaç sazan yakalayıp bıraktık. Ekmekle gümüş tutar gibi görerek avlandık. Keyifliydi ama at-çek denemek istiyorum. Denemelere devam etme niyetim var sonuç alırsam paylaşacağım.