Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SİNOP KIYIDAN BALIK AVI

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında palukavı tarafından paylaşıldı.

1. palukavı

palukavı Yeni Üye

İYİ GÜNLER BEN BİR AMATÖR BALIKÇIYIM HATTA YENİ BAŞLADIM BİLE DENİLEBİLİR SİTEDEDE YENİYİM KONUYU DOĞRU YEREMİ AÇTIM BİLMİYORUM EKİM AYININ BAŞINDA SİNOP'A GİDECEGİM VE BİRAZ BALIK TUTMAK İSTİYORUM KARADAN HANGİ BALIKLARI TUTABİLİRİM BU MEVSİMDE HANGİ BALIKLAR OLUR BİRAZ BÜYÜK BALIK TUTMAK İSTİYORUM ÖNERİLERİNİZ TAVSİYELERİNİZ NASIL İĞNE KULLANMALIYIM NASIL YEM KULLANMALIYIM BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM
    BEN GENELDE EGE'DE BALIK AVINA ÇIKIYORUM KARAN VE GENELDE TAVUK KULLANIYORUM AMA HİÇ BÜYÜK BALIK ALAMIYORUM CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Eylül 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. palukavı

palukavı Yeni Üye

BİRDE OLTAM 4 METRE
    İYİMİ ACABA

4. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Adın, sanın, yaşın v.s. nedir ? Önce bir kimlik tesbiti yapılmalı ki, kişiler size karşı hitaplarını belirlesinler.:confused:

1 - Konumuz balıkçılık ve siz başlığı '' Sinop'da kara avı '' demişsiniz.:confused:

2 - Büyük kamış iyidir. :D Tabii ki kullanım yerine uyumlu, yeterli büyüklük. :D Mesela ben, hep 3.00 lik kullanmaktan hoşlanırım.:D

Elinizde ki müştemilat, kullanım amacına uygunluğu ön planda olmalıdır. Siz kalkar da 700 gr. lık bir makina ve 4 m.lik bir kamışla o bölgede spin dediğimiz at çek yapamazsınız; 10 dakikada pert olursunuz.

Bu nedenle kendinizi ve elinizde ki takımları tanıtırken, nasıl bir av stiliniz olacak, nerelerde nasıl kullanacaksınız ? ( Tekne, kıyıdan beklemeli, At çek vs.) bunu da belitmelisiniz.

Sonrası, çorap söküğü misali.:D

5. palukavı

palukavı Yeni Üye

kusura bakmayın acemiligime verin adım ahmet 29 yaşındayım
    siz söyleyince fark ettim yanlış yazmışım başlığı karadan avlanma yazacaktım :D
    avlamayı deniz kenarından yapmayı düşünüyorum at çek yapmak biraz zor olur çünkü oltam ağır atıp beklemeyi düşünüyorum eğer birde hafif olta alırsam at çekte yapacağım yani ikisi içinde tavsiyelerinizi bekliyorum.
    dediğim gibi ufak balık değilde büyük balık yakalamak istiyorum tavsiyeleriniz bu yönde olursa çok sevinirim birde ekim ayında avlaya bilecegim büyük balık neler vardır sinopta ilk gidişim olacak bölgeyle ilğili hiç fikrim yok nasıl iğne kullanmalıyım ne tür olta hazırlamalıyım (şeytan olta vs...)

6. palukavı

palukavı Yeni Üye

USTALARIMIZDAN VE SİNOP BÖLGESİNİ İYİ BİLENLERDEN CEVAP BEKLİYORUM

7. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Ahmet kardeşim, profiliniz bölümünden adınızı ve yaşınızı yazarsanız, her daim güncel olur.

Elinizde ne var ne yok bilemem lakin, 60 lık bir makina, 3.00 - 3.30 boy ve 50- 150 gram kurşun atar aralığında bir kamışla beraber. 0.35 - 0.40lık kaliteli bir misina ve 2-4 numaralarda çelik bir iğne işinizi görecektir.3 lü, 4 lü beden takımı yaparak kullanabilirsiniz.

Yem; tuzlanarak biraz sertleştirilmiş piliçde olur ama, Sardalya, Kalamar, Karides, Midye, Teke, Mamun vs. gibi yemlerle de, menünü zenginleştirebilirsin. Sonra '' Attım ağzına, takılsın boğazına '' deyip bekleyeceksin. :D Bu işte en önemli şey ve başarının sırrı, '' BEKLEMEK VE BEKLEMEKTEN ZEVK ALMAKTIR:''

palukavı bunu beğendi.
  8. palukavı

palukavı Yeni Üye

Eyvallah tesekkur ederim verdin bilgiler icin sardalyayı deniyim gittigim zaman iyi geceler

9. palukavı

palukavı Yeni Üye

SİNOPTA EKİM AYINDA KIYIDAN HANGİ BALIKLARI AVLAYA BİLİRİM SİNOBU BİLEN BIRISI YARDIM EDERSE COK SEVINIRIM

10. haylasx

haylasx Aktif Üye

yemli takımla lüfer levrek cinekop karagöz alabilirsiniz spinde yine levrek lüferin en yoğun olduğu dönem sinopda iskeleye gidince zaten balıkcılar olacaktır lüferin en yoğun olduğu dönem mutlaka alırsınız bulabilirseniz hansen 22 gram flden 28 gram kaşıklar alın albastarın 3 numarasıda güzel calışır capari ilede cinekop ve istavrit tutabilirsiniz

11. palukavı

palukavı Yeni Üye

Eyvallah cok tesekkur ederim cok yardimci oldu soylediklerin
    insallah biraz buyuk balik yakalaya bilirim (özellikle lüfer ve levrek)