Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sırtı avımızda gelen balıklar. 15 Nisan 2011 Sivrice.

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Sabah esen sert ve karışık rüzgarlar öğleden sonra yerini sakin bir havaya bırakınca, karada durmanın hiç bir manası yok dedik ve tekneye bindiğimiz gibi açık mavi sulara.:)
    Deniz gerçekten insanı mutlu ediyor, yaptığım her balık avı benim için değişiktir, her zaman aynı balıkları yakalasamda ben her avda o değişik heyecanı yaşarım,:) önemli olan benim denizde olmam ve balık avlamam, bugünlerde denizlerimizde palamut var ben takımları Torik için dizayn ettiysemde ne yazıkkı toriği alamadık,:) Conta kaptan ve ben saatlerce dolaştık aklımızda devamlı torikler var, öyle yerlerden gidiyoruzki torik olsa küüt oltada,,, fakat torik hala denizlerimize gelmemiş, halbuki daha evvel yapmış olduğum torik avlarımın tarihleri bu günlerde çok torikler yakaladığımızı göstermekte ama gene yok, bu arada aniden bir vuruş aldım, ama çok sert bir vurş ....Tamam kaptan geliyor Toriği aldım diye bağırıyorum,:) bu arada balık birazda sert yapıyor, artık bu toriktir diyorum hiç acele etmeye gerek yok Conta kaptan takımlarını topluyor ben de balıkla uğraşıyorum ve balığı gördük geliyor fakat torik değil bir palamut bu ilk başta biraz üzülüyoruz sonra sevinmeye başlıyoruz neden mi.......akşam balığımız çıktı...hemen Toriği bu akşam nasıl yapalım diyorum,:) Conta kaptan da Orhan baba usulü palamut kapama.......:)diyor.:)
    Epeyden beri dolaşıyoruz, balık yok...sonra karar verdik rapalalarımızı değiştirdik, ben siyah 13cm. yozuri ile barakuda düşünüyorum, kaptanda 12 cm X Rap Rapala ile oda palamut düşünüyor, ve olan oldu bir palamut daha aldık, fazla kalmayada gerek kalmadı, takımlarımızı topladık tatlı suyla yıkadık, takımlarımızın gamını aldık ve limana döndük.:):):)

Bu akşam Conta kaptan palamut kapama yapacak, o balığı hazırlayıp pişirecek bende fotoğraflayacağım, Orhan baba usulü Palamut kapamayı, yapılış tarifini ve pişirilişini sonra burada yayınlayacağım, sizlere,:) ben ve Conta kaptan selamlarımızı, sevgilerimizi ve saygılarımızı gönderiyoruz, hoşçakalın.:):):)

Orhan baba usülü Palamut kapama.
    Palamutu temizleyip ortadan flato çıkarıyorsun parçaları iki parçaya veya üç parçaya bölüyorsun, tuzlayıp bekletiyorsun.
    Bir tavaya biraz zeytin yağı, kıyılmış soğanları kavuruyorsun, içersine tuz, karabüber atıyorsun, sağanlar kavrulunca balıkları tavaya diziyorsun, kavrulan soğanlarıda balıkların üzerine gelecek şekilde koyuyorsun,bir kaç dilim yuvarlak kesilmiş limonu en üst tarafına koyup, bu şekilde en kısık ateşte, tavanın kapağınıda kapatarak 8 dakika pişiriyorsun ve dinlendiriyorsun, bu zaman zarfında kapağı hiç açmıyorsun.:):):)
    Afiyet olsun.:):):)

Uploaded with ImageShack.us

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Nisan 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Biz burada balıksızlıktan ne yapacağımızı düşünüyoruz, siz balığı yakalayıp kapama mı? Yapsak, ızgara mı? diye düşünüyorsunuz :)

Kısmetiniz açık olsun :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler ve de afiyet olsun. :)
    DAha başka ne diyebilirm ki..

5. TROFER

TROFER Aktif Üye

orhan abi önce kapama sonra ızgara yap süper oluyor :)

tebrikler

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım kaptan ,,afiyet olsun...

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Her sabah kalkınca işe gitmek o kadar zor geliyor ki. KEşke senin gibi denize gidebilsek
    Tebrikler ve Sivriceye selamlar...

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Orhan abi.Torik olmasada bunlarda gayet güzel.Afiyet olsun.:)

9. inculy

inculy Aktif Üye

yine siz ve yine çok güzel balıklar. Tebrikler. Yaşam tarzınıza çok imreniyorum. Önümde uzun bir zaman olmasına rağmen, hayallere devam. Saygılar.

10. O-M-M-G

O-M-M-G Aktif Üye

Orhan abicim tebrikler,conta kaptanın da sizinde ellerinize sağlık vede şimdiden afiyet olsun....

11. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Kapama gerçekten çok güzel oldu, mubarek ağzında eriyor, sizlere de nasip olsun, hoşçakalın.

Orhan baba usülü Palamut kapama.
    Palamutu temizleyip ortadan flato çıkarıyorsun parçaları iki parçaya veya üç parçaya bölüyorsun, tuzlayıp bekletiyorsun.
    Bir tavaya biraz zeytin yağı, kıyılmış soğanları kavuruyorsun, içersine tuz, karabüber atıyorsun, sağanlar kavrulunca balıkları tavaya diziyorsun, kavrulan soğanlarıda balıkların üzerine gelecek şekilde koyuyorsun,bir kaç dilim yuvarlak kesilmiş limonu en üst tarafına koyup, bu şekilde en kısık ateşte, tavanın kapağınıda kapatarak 8 dakika pişiriyorsun ve dinlendiriyorsun, bu zaman zarfında kapağı hiç açmıyorsun.:):):)
    Afiyet olsun.:):):)

Uploaded with ImageShack.us