Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SIRTI CEKME APARATI.(seavager)

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında rauf tarafından paylaşıldı.

1. rauf

rauf Üye

Kıymetli arkadaşlarım konuya başlamadan evvel amacım bu aparat hakkında bilgi vermek amaclıdır adı gecen ürünün satışını yapan firma veya ithalatcısı ile hic bir ilgim yoktur.:)
    Uzun olta veya sırtı cekmeyi seven arkadaşlar eminim bu aparatın kolay kullanılımını fark ediceklerdir parasal olarakta uygun olması ayrıca bir neden .
    Aparat iki ayrı parcadan oluşuyor 1-silikon sahteler 2-Pilastik kafa.pilastik kafa olmadan silikon balık hic bir işe yaramıyor.
    Kafaların bir kac büyüklükte satılmasına karşın ben iki büyüklüğü tercih ettim ufak olanı ile 13 cm silikon sahte.Büyüğü icin ÖLMÜŞ CANLI BALIK cekiceğim (kolyos,tırsi,kefa,barbun vs).Yukardaki fotoğrafta üstteki aparat sıdandart modeli aşağıdakine ben ek olarak ikinci iğne icin tel yaptım aynen yukardaki gibi.
    Videoda seyrediceğiniz bir bölümde kafaların bağzısının yeşil veya kırmızı renkte olanlarıda var ama türkiyede olmadığından VİTRAY cam boyası(sentetik) ic tarafından boyadım bununda sebebi malum sırtıda bağzı balıkların kırmızı kafa sahtelere gösterdiği ilgi ilerde bu şekildede kullanabileceğim.
    13 cm lik silikon balık icin alıcağınız kafa her pakette 1 tane oluyor büyük kafa ise her bir pakette 2 adet bulunuyor her iki boy kafanın paket fiatı 15-20tl
    Yukarki fotoğrafta işaretlediğim sahteler denizde yapılacak sırtıda daha uygun olucağını sanıyorum.En alttaki KOLYOS sahtesiki bana göre en uygunu o maalesef türkiyede bir sitede rastladım ordada kalmamış.Bir pakette 3 adet bulunuyor(seciceğiniz her hangi renkten ayrı ayrı değil)
    ÖNEMLİ NOT=yukardaki yazımı sadece deniz avında sırtı icin yazmıştım ama Kıyıdanda AT CEK olarakta kullanılabiliyormuş hemde TATLI SU balıkcıları bunu kullanıyor haberiniz olsum

VİDEOSU (Orjinal videodan bize ait kısımlar alınarak kopya edilmiştir)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. rauf

rauf Üye

Vay bee Cok teşekkürler 40 görüntüleme!!!ilginize TEŞEKKÜRLER:

4. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Hocam bunlar denizdede çalışıyormu denedinizmi acaba

5. rauf

rauf Üye

ÖNEMLİ NOT=yukardaki yazımı sadece deniz avında sırtı icin yazmıştım ama Kıyıdanda AT CEK olarakta kullanılabiliyormuş hemde TATLI SU balıkcıları bunu kullanıyor haberiniz olsum.DİYE YAZININ SONUNDADA BELİRTMİŞTİM.

6. hunter

hunter Daimi Üye

Rauf abim eline,emeğine sağlık.
    Bende aldım bunlardan,açıkcası bende kıyıdan hem talı su,hem deniz için at-çek avcılık için denemek amaçlı almıştım,henüz deneme fırsatım olmadı.
    Selamlar.

7. rauf

rauf Üye

Sevgili kardeşim bena henüz silikon sahteler gelmedi hoş gelsede ne zaman deniyeceğim belli değil zira kendi teknemi sattım yeni teknemde marmariste.bir gün komşunun!teknesiyle denersem denerim yoksa taaa hazirana kalıcak.

8. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

yüzüşü çok güzel bu silikonların. şu kırmızı kafa olayının sırrınıda daha çözemedim :)

9. rauf

rauf Üye

Hüseyin kardeşim konudaki kırmızı kafa olayınımı yoksa genel olarak sahtelerdeki kırmızı kafa olayınımı.?

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

yok rauf abi genel olarak kırmızı başlıklının sırrı nedir? tatmin edici bir cevap bulamadım. konusunu bile açmıştım bir zamanlar: http://www.baliksevdam.com/forum/kirmizi-basliklinin-sirri-nedir-2661.html

11. rauf

rauf Üye

Evet actığın konuyada baktım.normal olarak tecrubeli sırtıcılar Hedeflenen balığın o bölgede hangi yeme saldırdığını tahmin eder o yeme benzer sahte kullanırlar.Kırmızı kafada bu böyle değil sanırım yaralı balık algılaması yapıyor balık zira genelde teknemden iki sahte cekerim kırmızı kafa olması mühim değil sahtenin karnında veya gazlama kısmındaki kırmızı rengi olan sahtelerde isabet daha fazla oluyor.