Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SIRTI İÇİN SAHTE TAVSİYE

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında burak8898 tarafından paylaşıldı.

1. burak8898

burak8898 Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,

palamut, lüfer gibi sırtı avları için iyi bir sahte almak istiyorum. Marka model verebilir misiniz?
    Teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. msa

msa Aktif Üye

üstadlardan ses çıkmamış madem, ben çatlak sesimle Yo-zuri Tobimaru diyorum :)
    bereketli avlar olsun...

4. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

5. setacom

setacom Aktif Üye

Ve mavi olacak

6. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

1 kg istavrit al, ve bir de Savagear Lip Scull isimli silikon yüzdürme kafası.
    İkinci bir iğne ya orijinal teli ile ya da kendin bağla. Orijinal tel alırsan iğnesini çıkart daha kalın kesiti üçlü iğne bağla.

Kırmızı pimi çıkart istavritin kafasını plastiğe sok pimle sabitle.
    Plastik kafayı mutlaka fırdöndü ile misinaya bağla. 1.5 metre sonra bir fırdöndü daha ve balığın sudaki derinliğine göre yaylı kurşun, gezer kuşun ya da ikinci klipsli fırdöndünün klipsine kurşun duruma göre tak veya takma.

Yanındaki arkadaşın tobimaru, maria princes vs ne isterse tekne arkasından çeksin. İsterse en güzel palamut çaparisi çeksin. Sen de bu acayip şeyi çek.

Herkes yakaladıklarını kendi kovasına koysun, dönüşte bakın kimde daha çok balık var.

trkc44, gelibolu, dusty35 ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  7. dusty35

dusty35 Aktif Üye

Aldığın 1 kilo istavritin yarısını arkadaşına ver. O da predapro kullansın.
    Kovalar karşılaştırılacaksa şartları eşitlemek lazım :)
    Ama ille ben hile yapıp kova doldurma yarışını kazanacağım dersen o istavritlere canlı ihtiyacın var ;)

Son düzenleme: 1 Nisan 2015
  8. tornado48

tornado48 Üye

Söylediğin avlar ve ek olarak levrek için iki yıllık sırtı tecrübenle birkaç tavsiyede ben vereyim. Rapala maxrap 7cm FS modeli Maria princess 7cm GX2 modeli maria fakebaits 7cm gümüş renk bunlar favorilerim. Emin ol 100 den fazla sahteiçinde bunlar hiç boş geçmedi. Bulabilirsen princess GX2yi yaz kış sabah akşam farketmiyor herdaim alıyor. Lüfer için atçek şansın varsa kaşık kullanabilirsin inanılmaz sonuçlar alabilirsin özellikle hansen pilgrim harika işler çıkarıyor. Levrek için silikonlar herdaim daha iyi sonuçlar veriyor...

9. coner

coner Daimi Üye

Çok pahalı oluyor bu sahteler çok.

10. murat.k

murat.k Yeni Üye

Merhabalar ucuz yollu olsun isterseniz, 0,40 lık bir beden e fırdöndü bağlayın, fırdöndüden sonrası kaliteli 0,30 luk 1,5-2 metre bağlayın. 0,30 luğa bildiğiniz beyaz, ayran pipetlerinden 7 ile 9 cm boyunda keserek gecirin ve en ucunada çelik çapraz yada düz isteğe ve kestiğiniz pipetin boyuna göre ne çok küçük nede çok büyük olacak şekilde tek olta bağlayın ve sap kısmı pipetin içinde kalsın.
    Sırtıyı tekne arkasından yaklaşık olarak 9- 10 kulaç salın ve çekerken sürekli kısa-kısa, yada uzun-kısa aralıklarla hareket ettirin.
    Buradaki amaç; Sırtı yüzeyden geleceğinden ve yaz aylarında buradaki hedef balıklar genelde yüzeyde yemleniyor olduklarından Suyun pipet içerisinden geçerek, arkasından kabarcık çıkarmasıdır ve bu sayede yapmiş oldugunuz pipet ortamda yemlenen küçük balık görünümü alacaktir.
    Akdeniz de Yaz ayları sonlarında, Palamut, lambuka ve zaman zaman akyayı bu yöntemle yakalamışımdır.
    Buradaki hedef balıklar genelde sürü halinde hareket ettiğinden sürüyü yakalayınca güzel av yapabilirsiniz.

Not: Bu yöntemi geliştirip, 2li 3lü hatta 4 lü pipet yapanları duydum ama, ben pek tavsiye etmem. Hem pipetlerin ana bedene dolaşma ihtimalinden, hemde Vicdanen.

syner ve Tgy bunu beğendi.