Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sırtıda Palamutlar, Çaparide kolyozlar. 7 Mayıs 2011 Sivrice.

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Sabah hava biraz essede, böyle bir denizde balık olur Conta kaptan diyorum,:) oda inşallah diyor ve denize açılıyoruz, iki günden beri kolyoz alıyoruz, alıştık kolyozlara, ver elini kolyoz merası, takımı suya bırakarak açıyoruz, meramıza gelince bir kurşun bağlayıp takımı denize sarkıtıyoruz en son gelen ucunada ana misinayı büyük fırdöndüden geçirerek başlıyoruz radarımız ile kolyozları aramaya bir ufak sinyal gördük takımı bıraktık fakat görünen sinyal kolyoz değilmiş sonra gene dolaşmaya başlıyoruz bu sefer sinyal ve görüntü güzel, dipte balıkları yazıyor takımı tam yerine indirdim fakat balığı alamadım aynı yerde daire çizerek dolaşıyorum, burada dikkat edilecek husus kurşunu dibe takmamak bende tam dibin üstündeki balıkların arasında dolaşıyorum,

Bu arada önemli bir bilgiyide burada vermek isterim, çapari takımındaki kurşunu bağlarken misinanın bedenden daha ince olmasına dikkat edin, olur ya dibe takılan takımdaki kurşunun misinası hemen kurşunu bağladığımız yerden koparsa takımı yani çapariyi kurtarmış oluruz, aksi halde bütün takımı kaybedebiliriz, çapari takımını kaybetmeden bu bilgiyi kaydedin....:)

Balığı aldığımı hissediyorum takım ağırlaşa ağırlaşa yukarı doğru geliyor devamlı yukarıya doğru çekerek takımı dolduruyorum, burada gene önemli bir noktayı anlatmak istiyorum dipte veya orta suda aldığımız balık kolyoz ise hızlan yukarıya doğru çekmek lazım, takım yukarıya doğru gelirken, diğer balıklar çapariye saldırarak takımın dolmasını sağlarlar , balık takıma vurduğu an aşağı yukarı oynamadan hemen ara vermeden yukarı çekiyoruz , yani istavrit gibi veya uskumru gibi değil, neyse balıklar çapariyi doldurdu, fotoğrafları çektik, hava gün doğusundan çok sert eserken biraz azaldı ve poyraza döndü bu sefer hemen yeni bir karar vererek sırtı ile palamuta bakalım dedim, çapari takımımızı topladık, hazır olan sırtı takımlarımızı suya bıraktık ben her zaman olduğu gibi pozitif olarak bu havada çok balık olur diyerek palamutları olursa torikleri aramaya başladık, ilk balık çok sert bir şekilde vurdu kocaman bir balık geliyor ama çuval gibi, her halde denizden pislik aldık diye konuşurken balığı gördük yan olarak yakalanmış palamut gene bizleri şaşırttı.....
    ikici palamutu da aldık, karnımız acıktı birazda yorulduk, bu günlük bu kadar dedik ve doğru limana , iki palamut ve yarım kova kolyoz, akşama Contanın küçük evinde bayram var İstanbul'dan gelen Esat kardeşimiz ve diğer arkadaşlarla beraber güzel bir Sivrice Akşamı bizleri bekliyor, sevgiler, hoşçakalın.:):):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Orhan abi yine bereketli bir av günü yaşamışsınız. Tebrikler :)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi
    Denizde güzel ve bereketli bir gün daha yaşamışsınız.
    Afiyet olsun

5. Usta Kazım

Usta Kazım Yeni Üye

bereketli olsun reis.

6. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Bravo sadece bravo...
    Eh yetti gali..
    Buna canmı dayanır.
    Zaten forumlardan ayrı kalmak yettiydi.
    İngilizdi Amerikandı forumlarda cirit atsamda memleketin forumları bir başka burnumda tütmekteydi.
    Tamam bugün denizdeyim gali.
    Tebrikler ve sevgiler

7. balık adam

balık adam Üye

Orhan abim tebrikler , seni bilen biliyor yoruma bile gerek yok artık kitap yazma zamanı senin için abi , bu arada bi bilgi rica etcem sizden bu hafta salı günü küçükkuyu mıhlı bölgesine gidicem ama dalmak için değilde karadan av için takılıcam kıyıya yakın balık varmı bölgeleri siz çok daha iyi bilirsiniz ufak çaplı bir bilgi alırsam sizden memnun olurum tşk ler.. herkeze güzel hafta sonları keyifli avlar dilerimm..

8. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Orhan Abim. Harika ikilisiniz Conta Kaptanımla beraber. Elleriniza sağlık. Afiyetler olsun. RAsgele.

9. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler sevgili Hamdi kardeşim, sizlere de rastgelsin, hoşçakalın.:):):)

10. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler sevgili Şeref kardeşim, bizim hayatımızda deniz ve balık avından başka bir şey yok, dediğin gibi gene çok güzel bir av günü yaşadık, sizlere de rastgelsin, sevgiler, hoşçakal.:):):)

11. Orhan Küçükbiçmen

Çok teşekkürler Kazım kardeşim, sana da güzel avlar nasip olsun, hoşçakal.:):):)