Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sisli gecenin levrekleri - silivri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

saat 11 gibi çıktım evden, tekelerimi süzdüm irilerini özenle seçip kovama yerleştirdim. artık kamıştı çantaydı fazla yük taşımıyorum. bir makara misinem yedek olarakta 5-6 tane iğne kafi. tekeleri koymaya kova bir de kepçe.

son 2 gün gidip gelmiştim fazla takılmadan. bu gece biraz inat edeyim dedim sonuç ne olacak? havanın sakin ve basık olmasına bağlıyordum son 2 günde balığın tık dememesini. oysa öyle değilmiş ilk balığımı saat 1:30 gibi aldım yukarı. yani balık yapıyormuş bu hava fakat gecenin köründen sonra. soğuğu yemeden olmuyor bu iş :)

balıklardan birisi çift tekeyle alındı. çift teke takmakta iş görüyormuş denedim sonuçta aldım. diğer ikisi ise oltayı bırakıp ortalıkta ısınma turları atarken kendiliğinden yakalandı. saat 5 gibi avı sonlandırdım..

burcum yengeç, su grubundan. öyle bir işlemişki içime deniz sevdası ondan ayrı kalamıyorum, her fırsatta ya içindeyim ya kenarında. zaten işlerde malum hala işsizim vaktimde bol.

oltama bu gece bir yengeç takıldı iki kıskacıda yok. ayaklarıyla öyle bir kavramışki tekeyi yukarı aldığımda tüm gücüyle onu tutmaya bir yandanda yemeye devam ediyordu. bende bu garip hayvanı en hızlı şekilde fotoğrafını bile çekmeden nasibiyle birlikte suya geri iade ettim, manzara içimi sızlattı. ardından biraz teke süzme birazda ısınma amaçlı kepçemi gezdirdim kenarlarda. 2 yengeç daha girmişti kepçeye onlardada aynı manzara kıskaçları yok!. şerefsiz ağcılar anasını ağlatıyorsunuz ortalığın bari şu hayvanları çıkarırken ağdan ya bütün çıkarın yada oracıkta öldürün. böyle yarım yamalak yaşamaya mahkum etmeniz hangi kitaba sığar?

hesapta balığa gitmeyecektim birkaç gün ara verecektim, raporlarıda kesecektim ama dayanamadım. yeni raporlarda görüşmek üzere :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Aldirmaz

Aldirmaz Aktif Üye

Ellerinize sağlık içim açıldı sabah sabah.

4. ozi

ozi Aktif Üye

Hüseyin. Tebrikler. Yine harikalar yaratmışsın. Tereyağlı ya devam.RAsgele

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Hadi Can yüklen tekneyi gidelim bu akşam :D

Hüseyin tebrikler, yine yapmışsın yapacağını.
    İbibikler öter ötmez ordayım..

6. enis59

enis59 Daimi Üye

valla tek kelime ile muhteşemsin tebrikler

7. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tekrar tebrikler Hüseyin, yengeçleri okurken içim cızz etti hakikatten, ne dersen haklısın...:(

8. umooth

umooth Aktif Üye

millet bu kadar kolay istavrit yakalayamıyor sen leblebi gibi levrek yakalıyosun valla helal olsun Hüseyin.. :)

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hüseyin
    Çok güzel levrekler
    Denizci olanların, ekmeğini denizden çıkaranların denizlere çok daha saygılı olmaları gerekir.
    Ama bizde bu durum biraz ters işliyor gibi sanki :(

10. İrfan

İrfan Moderatör

Maşallah Hüseyin her şey ortada yine fırtına gibi esiyorsun. rastgelsin.:)

yengeçlerin başına gelenler malesef üzücü ve üzüldüm..:(

11. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Sevgili Hüseyin,gerçek bir balık sevdalısı olarak bu sezon Levrekleri çok ağlatacaksın.Raporlarını her zaman zevkle izliyor ve okuyorum.Yemli levrek avcılığının çok başarılı örneklerini bizlerle paylaşıyorsun.Harika balıklar.Tekrar tebrik ediyorum.
    :harika::harika::harika:
    Not:Boy ve kilo olarak balıklarını ölçebiliyor musun?