Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şişme botumun omurgasını nasıl tamir edebilirim?

Konu, 'Tekne ve Motor Bakımı' kısmında bariskunch tarafından paylaşıldı.

1. bariskunch

bariskunch Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.4 metrelik ahşap tabanlı şişme botumun alt kısmındaki ince uzun bölüm(sanırım omurga diyorlar)dikiş yerlerinden hava kaçırıyor.İlk aldığım günden beri sönük bir şekilde kullanıyorum.Botu İnternetten satın almıştım ve geri göndermeye üşendim.Bir gün tamir ederim diye beklettim.Artık tamir etmem gerekiyor.Bu konuda tavsiyesi olan arkadaşlar mesaj yazarlarsa sevinirim.Elazığda tatlı sularda kullanıyorum botu,ve buralarda bot tamiri yapan yer yok.Nerede yaptırabilirim,ya da kendim nasıl tamir edebilirim?Cevap yazarsanız sevinirim.Teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. night fisher

night fisher Aktif Üye

Sanırım,motorsuz yada düşük sürat yapan motorla kullandınız.Motorlu kullanımda ,omurga çok önemli parça,botun önünü kaldırıp,suda kaymasını sağlar.Dikiş yerlerinden kaçırıyorsa tamiri oldukça güç bir durum.motorsuz kullanıyorsanız,olmasada olur ,idare eder bir şekilde yine.
    Eğer botu katlamadan taşıyıp muhafaza ediyorsanız,omurga tüpünü poliüretan köpük sıkarak doldurursanız,sağlam ve sert bir omurga elde edersiniz.omurga tüpünü bazı noktalardan delerek uygulayabilirsiniz.

4. bariskunch

bariskunch Yeni Üye

Simdiye kadar 6 hp tohatsuyla kullaniyordum ve cok sorun olmuyordu.Simdiki motorum 15 hp Suzuki.Mecburen hiz yapacaz:)Ama köpük fikri gerçekten cok iyi.tamir edemezsem köpükle doldururum artik.Hiz yapmamda omurganin faydasi cok diyorsunuz yani.cok tesekkurler.