Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SİZCE BU KAMIŞ VE MAKİNELERİN HANGİSİ ???

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında antalyali07 tarafından paylaşıldı.

1. antalyali07

antalyali07 Yeni Üye

Arkadaşlar takımlarımın yenilenme zamanı geldi.Daha önce kullandığım kamış ve makineler sıradan basit kamış ve makinelerdi..
    Artık bir adım ileri gitme zamanı geldi diye düşünüyorum.Ve ilk olarak spin takımlarımı yenilemek istiyorum..
    Deniz kenarından atışlar için 2,40 boyunda ve kayalık yerlerden atışlar yapmak içinde 2,70 boyunda birer tane kamış ve makine almayı düşünüyorum..
    Deniz kenarında kullanmayı düşündüğüm 2,40 kamışla hafif ve orta gramajdaki sahteleri kullanmak istiyorum...
    Aşağıda özelliklerini belirttiğim kamış ve makinelerden sizce hangi ikisi benim işimi görür ..Yada bunların dışında sizin önerebileceğiniz kamış ve makineler vardır mutlaka..Yardımcı olursanız sevinirim..

OKUMA V SYSTEM SPİN KAMIŞ 240cm 10-40gr
    Uzunluk:240cm
    Atar:10-40gr
    Kapalı boy:122cm
    Parça Sayısı : 2
    Ağırlık:140gr
    Mantar Sap
    Karbon gövde
    !!!Aklıma takılan soru bu kamışla kıyıdan hafif sahteleri atmakta sorun yaşarmıyım ???

SHİMANO BEASTMASTER SEA BASS 2,40mt 7-35gr
    Boy:240cm
    Aksiyon:7-35gr
    Kapalı Uzunluk:123cm
    Ağırlık:164gr
    Parça:2
    Porselen:6
    Malzeme:XT60 + Biofibre
    !!! Bu kamış kıyı için hafif sahteleride kullanabilmem açısından biraz daha cazip geliyor ..

MAKİNELER

OKUMA TRİO 40S MAKİNA 9+1BB 6.2:1
    OKUMA FLAME 40 MAKİNE

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. demir01

demir01 Yeni Üye

ben v system 240 ı kullanıyorum, gayet memnunum tavsiye ederim

4. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Merhaba Zafer Bey ;
    Shimano Beastmaster sea bass kamış oldukça sert bir kamıştır..
    Almadan önce görme şansınız varsa sizde anlarsınız zaten.. Atar aralığına güvenip 7 grlık sahteleri atarım düşüncesi sizi aldatmasın, 10-40 v systemle çok hafif (5-10 gr) sahteleri daha iyi atarsınız, amaaaaa Beastmaster harikaa bir kamış eğer pins minnowları falan kullanmayacaksanız ve/veya kullanıpta uzağa atmasamda olur diyorsanız... Hele birde suüstü çalıştırmak isteyenler için tam bir aksiyon kamışı, T
    abii ki savagear Bushweakerdan sonra :D her ikiside var ve çok memnunum ama bushweaker çok farklı..
    makine seçiminizde okuma değilde shimano öneririm..
    Ne tür sahtelerle nasıl avlandıgınızı bilmediğimden çokta detaya giremiyorum..
    Umarım size en uygununu seçer ve trofeli avlara imza atarsınız o takımlarla..

5. antalyali07

antalyali07 Yeni Üye

Fatih Bey ilginiz için teşekkürler..dediğim gibi şimdiye kadar sıradan basit kamış ve makineler kullandığım için bu konuda fazla bir bilgim yok..at-çek avlarımda kullanmak için kamış ve makine çeşitlerini ilerleyen zamanlarda arttıracağım. şimdilik su üstü sahteleriyle başlayıp öncelikle WTD aksiyonu konusunda kendimi geliştirmek istiyorum.dediğim gibi ilerleyen zamanlarda da batan sahtelerle ve buna uygun kamış ve makinelerle devam etmeyi planlıyorum..şu anda elimde çeşit olarak da sahte fazla yok diyebilirim bu yüzden bir yandanda çeşitli boy-renk ve ağırlıklarda su üstü sahteleri edinmeye çalışıyorum..
    Tavsiyeniz doğrultusunda (yanlışım vartsa düzeltin) OKUMA V SYSTEM kamışa karar verdim.
    Makine olarak da yine tavsiyeniz doğrultusunda shimanolara baktım.aşağıda özelliklerini belirrtiğim 3 makineyi mümkünse inceleyip fikirlerinizi belirtirseniz yada bu makinlerin dışında önerebileceğiniz makine varsa sevinirim.

Shımano Aernos 3000S FA 5XSSS+1 BB

Devir Oranı:5.2:1
    Rulman:5XSSS+1 BB
    Misina Kapasitesi:0,18mm-240m /0,20mm-220m /0,25mm-140m /0.30mm-100m
    Ağırlık:255gr

SHIMANO EXAGE 3000 SFC 4xSSS+1 BB

Devir oranı : 5.2:1 TUR
    Rulman sayısı : 4XSSS+1 BB
    Aağırlık : 265 GR
    Misina Kapasitesi : 0,25MM-260MT / 0,30MM-180MT / 0,35MM-130MT
    1 ADET ORJİNAL YEDEK KAFA HEDİYE

SHIMANO SOCORRO 4000 F 1+1 BB

Devir Oranı:5.1:1
    Max Drag:6,350kg
    Bilya Sayısı:1+1 bilya
    Misina Kapasitesi:15/270,20/190,40/145

6. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Fatih abi sen de bushwackercısın demek :) benim de kullanmayı en sevdiğim hafif kamışlarımdan.

Zafer Bey uygun fiyata bulabiliyorsanız ben de savagear ı tavsiye ediyorum. Yoksa beastmaster kamış ve exage 3000 makine yakısıklı bir set olur.