Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce bu sahteler iş yaparmı?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında uur34 tarafından paylaşıldı.

1. uur34

uur34 Yeni Üye

Merhaba balık avında yeniyim buralardan paylaşımları okuyarak kendımı geliştirmeye çalışıyorum bikaç sahte aldım bu sahteler nerelerde günün hangi saatlerinde iş yapar yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli Dosyalar:

• rr3.jpg
      rr3.jpg
      Boyut:
      50,3 KB
      Okunma:
      227
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. γavuz

γavuz Daimi Üye

sagdaki beyaz kafası kırmızı olan çok iş yapar.. üst sağdan 1. ve 3.de iş yapar,altdaki mavide biraz iş yapar:D
    diğerleri aşikar.. altdaki ortadaki rapalalar cam rapalamı ?

4. uur34

uur34 Yeni Üye

öncelıkle teşekkürler cevapladıın için..üst sağdan birinciden çok umutluyum bakalım..henüz birkere cıkabıldım balığa oda kötü sonuclandı kurşunu biraz ağır takmışız sahtede beraberinde boğazın serin sularına gömüldü..hocam yakınız bu arada bende camlıkahvede oturuorum araç var müsait bir zamanda gideriz inşllah..
    evet cam rapala onları bi arkdasım hedıye etti bi tanıdığından almış oda oltayıda o getirmişti sağolsun bende kursunla bu sahteleri aldım işte bakalım avcılarda teknede var bir arada açıktan denicem bakalım, tuttuğum ilk balığı derin dondurucuda saklıcam :)

5. lufermania

lufermania Daimi Üye

Öncelikle hosgeldin diyelim.
    Zehiri bir kez alırsan daha da bırakamazsın zaten :)
    Resimdeki cam rapalalar spin kamışlarla kullanılır, kurşunla beraber kullanıldığını görmedim.
    Kırmızı kafalı olan hariç diğerleri gördüğüm kadarı ile aynı kalıbın farklı renkleri. Ben olsam farklı marka modellerde de sahte edinirdim. Ama daha öncesinde, atış sırasında misinayı patlattık dediğin için tavsiyem, sadece kurşun ile talim yaparak surf tarzı atışa kendini alıştırman olur. Yoksa rapala zahiyatın fazlaca olabilir. Bunun dışında teneke kaşıklar var uygun, onlardan edinebilirsin.

Avcılarda tekne ile çıkacaksan bu sıralar rapala ile pek deneme derim, randıman alamazsın. Avcıların lüfer zamanı Eylül- Ekim gibidir. 11-13 cm rapala ile sırtı ya da rapala arkası zargana ile bu sene güzel balık aldıklarını biliyorum.

Çalışmaya devam, neticeleri bekliyoruz.

6. hunter

hunter Daimi Üye

Uğur merhaba,
    Cam rapala özellikle çok zor rüzgarlı havada işine daha çok yarayacaktır.
    Normal sehtelerin atışında eriştiremediğin yerde bizzat başıma geldi,normal sahte rüzgardan üzerimize geri düşerken cam sahteler ağırlığıyla ve aerodinamiğiyle daha uzağa dalgaların içine rahat gönderebiliyorduk,ve çok güzel kaba lüferler alabildik.

Diğer sahtelerinde bizzat deneyerek tecrübe edeceksin,havasına ve suyuna denk getirdiğin sürece alma olasılığın her zaman var.

7. uur34

uur34 Yeni Üye

H.bulduk Uğur abi..bakalım biraz anlamaya başlayıp bu bilgimizde meyvesini vermeye başlayınca sanırım dediğin gibi olucak abi..ilk olarak cam sarı kırmızıyı denicem kurşun takılmasına gerek yok kendı ağırlığı yetiyor dediğin gibi..zaten bikere cıktım boğazda ordada 9cmlık bi sahtem vardı kursun takmamı söylediler taktık 6.-7. ci atçekimde kurşun koptu sahtede yalan oldu..şimdılık pek bi bilgim olmadığı için gözüme çarpan ucuz sahteleri tercih ettim ilk zamanlar ıcın bilgim arttıkca yenı sahteler alıcam..avcılarda tekneyle çapari ile avlanmayı düşünüyorum..teşekkürler umarım burdan avladığım balıkların fotoğraflarını paylaşmak banada nasip olur :)

Merhaba mustafa abi.bu cam sarı kırmızı olan gelibolu rapalası olarak geciyormus araştırdığım kadarıyla lüfer levrek avları için güzel sonuc verdiğini duydum dediğin gibi ağır zaten kurşun gerekmez..ilk fırsatta camları denıyeceğim burdanda sonucları belirtirim..

8. huseyin.acar.3950

huseyin.acar.3950 Aktif Üye

Mobydick marka mi sahteler.

9. Dargan

Dargan Aktif Üye

Hoş geldiniz. Üst en sağda ki güzel bir sahte cidden. Onun iş yapacağını düşünüyorum. Cam rapalalar ise gayet güzel. Hayırlı av haberlerini bekliyorum.

10. taner.a

taner.a Aktif Üye

Bu sahtelerle zaman kaybetmeyin boşuna,en kötü 2-3 kendo ile başlayın sonrasını zaten siz anlayacaksınız.