Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce hangisi ?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında zehirsiz tarafından paylaşıldı.

1. zehirsiz

zehirsiz Yeni Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Seçeneklerim arasında bu iki makina olsa bende kararsız kalırdım.
    Lakin biomaster 4000fb ile sayısız levrek avı yaptım halen canavar gibi çalışmakta. Tek söyleyebileceğim bu.

4. zehirsiz

zehirsiz Yeni Üye

bende kime sorsam shimano diyor ama daiwadanda gözümü bir türlü alamıyorum:)

5. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Shimano : Hemen hemen her modeli oldukça başrılıdır. Shimano nun eski modelleri bence daha başarılı (surf makinalarda)

Daiwa : Yeni modelleri, eski ürünlerine göre daha başarılı.

Kısaca ; shimano örneğin surf de 10 model yapar ortalama olarak 10 üzerinden en üst modeli 9 alırsa en alt modeli de 6 alır diyelim. Daiwa surfde 5 model yapar. En alt modeli 3 dür ama en üst modeli ise 10 dur.

Shinano çok sık ürün piyasaya sürer. Daiwa ise bekler bekler (araştırır/geliştirir) ve olay budur diyip masaya koyar. Her iki üründe oldukça başarılı. Spinde shimano tercih ediyorum. Eğer Daiwa makaradan ip/misina çıkışı için açılı kafa yapsa idi yine Daiwa tercih ederdim. İlginçtir ki Shimano kafalarındaki açılı olayı aşırı vurgularken daiwa z45 modelinde buna hiç değinme gereği bile duymamıştır. Aksina shimano surf makinalardan daha başarılı bir açıya sahiptir.

Shimano Ferrari (bir çok modeli var) ise Daiwa Lamborginidir (daha az ve öz modeli var) ve benim en beğendiğim model ise Lamborghini Murcielago dur..:) Tüm bunlar şahsi fikrimdir...

6. zehirsiz

zehirsiz Yeni Üye

shimanonun eski modellerinde daha başarılı olduğu hakkında bende size katılıyorum mesela en son bir arkadaşıma aldığımız stratic modeli eski model japon üretimi bir makine bu makinanın yeni modeline bakıyorum açıkcası bana eskisi kadar güven vermiyor evet daha süslü boyası dış kaplaması daha güzel ama elime aldığımda nasıl diyeyim gücü hissedemiyorum.
    Ama ip misina kullanımı için açılı kafa olayını hiç düşünmemiştim bu uyarı için teşekkür ederim.

7. zehirsiz

zehirsiz Yeni Üye

Shimano Ferrari (bir çok modeli var) ise Daiwa Lamborginidir (daha az ve öz modeli var) ve benim en beğendiğim model ise Lamborghini Murcielago dur.. Tüm bunlar şahsi fikrimdir...

Bu benzetmeye açıkçası bayıldım :) ve benimde her zaman tercihim lamborghinidir.

8. furunotr

furunotr Aktif Üye

İki markayı genel olarak kıyaslamayacağım; ancak Shimano'yu Türkiye'ye ithal edilen bir modelden alırsanız parça bulabilme olayı Daiwa'ya göre daha kolay...

9. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Haklı olabilirsin ama her zaman kullanım maliyetinide düşünmek lazım bence.
    Ben Türkiye şartlarında shimano diyorum..

10. zehirsiz

zehirsiz Yeni Üye

sanırım haklısınız zaten şu acılı kafa ve ip misina kullanımı olayını düşündükten sonra bende shimanoda karar kıldım ama maddi acıdan sanırım biraz daha beklemem gerekiyor artık benim catanaya bi süre daha iş düşücek gibi :)
    yardımlarını ve görüşlerini esirgemeyen herkeze çok teşekkür ederim..