Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Son Trofem Çatal kuyruk

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında yaserkut tarafından paylaşıldı.

1. yaserkut

yaserkut Yeni Üye

Önceki sitemizde üniversite son sınıfta yaşadığım unutulmaz av maceramı sayın Reşit Bey neden tekrarlamadığımı sormuştu. İşte o günden beri bu Kurban bayramı için program yapıp durmuştum. 11,11,2010 tarihinde Adana uçağında yerimi almış bir hafta önceden gönderdiğim takımlarla beni bekleyen Arkadaşım ve hatta kardeşim Uğur’la buluşmanın heyecanı ile yolculuğu bir çırpıda bitiriverdim. Perşembe ve Cuma Uğur’un işlerini bitirmesini beklerken hem Adana anılarımı tazelemek hemde eksik malzemeleri tamamlamak için şehri alt üst ettim. Nihayet Cuma akşamı Yumurtalık yazlıkta sabahın erken saatlerini beklemeye başladık . Yataktayız ama uyku nerdeki. Saat 05,00 da Uğur ve ben hazır Kadiri bekliyorduk. Evet nihayet Kadirde geldi ve kıyıdan serpme ile canlı yem tutma uğraşımız başladı. Resimlerden de göreceğiniz üzere canlı yem olarak kullandığımız kefaller tam porsiyonluktu.

Bende takım olarak shimano alivio 4,20 100 – 200 atarlı surf kamış ve yine üzerinde shimano alivio motor, cormoran 4,00 100 – 300 atarlı kamış ve üzerinde çin malı ama gerçekten kaliteli bir motor vardı. Motorlara Adana’dan aldığım 0,40 fc kaplamalı kutularını attığım için markasını hatırlayamadığım misinaları sarmıştım. Firketeli fırdöndülerin yerine en büyük boyda mustad fırdöndüler vardı. Çünkü hedeflediğimiz balıklar Çatalkuyruk, kofana ve akya idi. Firketelerin açılması ihtimalini göz ardı edemezdim. Fırdöndüden önce serbest bir kıstırma kurşun 75gr sonra ise yarım metre 0,80 lik çelik tele 6 numara mustad iğne takmıştım. Yemleyip attım ağzına kaçsın boğazına diyerek açığa her iki oltayıda gönderdim.

3, oltama da 50gr kurşunlu klasik 2 iğneli çupra takımı ile karides takarak koy tarafına gönderdim. Fazla değil 1 yada 1,5 saat geçmişti ki kalamanın sesi ile fırladım. Benim surf kamış nerdeyse ikiye katlanacak kalamayı biraz daha gevşettim 20 dakika süren savaştan sonra yavruyu kıyıya getirdim ama kepçe yok sağolsun kadir suya girdiği gibi balığı dışarı aldı.

Gün içinde yakaladığımız diğer balıkların artık bunun yanında bahsi olmaz diyerek sizleri fotoğraflarla baş başa bırakıyorum.

Unutmadan balık 8,250.Kg geldi.

Resimdeki kaya balığı fotoğraf çekiminin ardından denize iade edilmiştir

Hepinize gönlünüzdeki trofeleri tutmanız dileğiyle rast gele.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yaserkut

yaserkut Yeni Üye

Resimler bir seferde olmadığı için bunlar ikinci parti

Ekli Dosyalar:

4. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Yaser Bey. Maaşallah Harika bir balık. Rasgele.

5. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Yaser Abi çok güzel bir balık hakiki AKYA balığı budur işte, böyle bir balığı kıyıdan yakalamak çoğu kişiye nasip olmaz, çok güzel av olmuş tebrik ederim :)
    Saldığınızdan bahsettiğiniz kaya balığı, daha çok orfoz yavrusuna benziyor, tekrar tebrikler.

6. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Tebrikler harika bir AKYA balığı.

devamını dilerim. Rastgele..

7. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Tebrik ederim, kıyıdan bu balığı almak harika birşey olmalı, Devamı dileklerimle
    Rastgele...

8. Ersin

Ersin Moderatör Yönetici

Tebrikler, emeklerinize sağlık. Kıyıdan yapılan bir av olması itibari ile ayrıca kutlarım sizleri. En kötü avınız böyle olsun.

9. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrikler, harika balık :)

10. ainos

ainos Aktif Üye

Harika, tebrikler. Verdiği heyecanı tahmin edebiliyorum, müthiş..
    tekrar tebrikler.

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Harika bir balık, özellikle kıyıdan böyle bir balığı çekmek çok keyf verici olmuştur.

Tebrk ederim.