Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SONIK SK3 Spin Kamış 2.74 mt. 9 ft.

Konu, 'Sıcak Fırsatlar ve İkinci El' kısmında ambrosia tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

SONIK SK3SP030 9' (2.74mt)

Spin kamış 3 parça olup sıfırdır. Aksiyon aralığı 15-30 gramdır.

Mantarı üzerinde jelatini mevcut olup hiç kullanılmamıştır. Kumaş koruma kabı ile gönderilecektir.

Fiyat : 150 TL / Kargo Alıcıya aittir.

Sonik Sports | Lure Fishing

[​IMG][/quote]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Merakımı mazur görün,
    Açtığınız konulara baktığımda satış amaçlı konularınızın sıklığı dikkatimi çekti.Pekçoğuda sıfır..Denenmemiş malzemeyi neden alıp neden satıyorsunuz?

4. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Bir çoğu merak ile alınmış, yada bilinçsizce alınmış ürünler. Bilinçsiz derken, hedef avım, av stilim, cüsseye oran gibi bir çok etkeni göz önüne almadan edindiğim ürünler.

Sarf malzemeleri de fazla fazla alırım hem yedekli olsun, hemde kargosu daha ucuza gelsin diye. Açıkçası sorgu ve sual gibi açıklma yapmak biraz garibime gitti. Zira değerinden pahalı fiyat istediğimi düşünmüyorum. Güvensizlik durumu var ise de zaten alış verişlerimi önce telefon ile görüşerek daha sonra da yüzyüze yapmayı tercih ederim.

Bende sizin surfishing nickinize sahip olmanıza karşın, surf fishing ile ilgili konularıma değilde, sadece satış ile ilgili konuma yazı yazmanıza şaşırmadım değil.

5. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Buluthan,

Ben şahsen sevgili Erdal'ı yakınen tanıyan biri olarak seni temin ederimki her hangi bir şeyin altında bir şey aramak gibi kalekteri olan biri değildir.

Sitemizde son zamanlarda çok amaç dışı durumlar oldu,ilanlar açıldı,bundan sebebdirki radikal kararlar almak hasıl olma durumu oluşmuştur.

Buradan kendine paye çıkarma lütfen (kötü amaçlımıyım diye)
    Hatırlarsan seninle daha önce kısmende olsa yazışmalarımız olmuştu,bu durumuda sana izah etmiştim ve bu durumlar malesef suistimale açıklık getirmekdedir.

Burada verilen ilanlar o kadar sıcak olmalıki çıkar durumu hasıl olmamış olsun,ancak şuda varki burada asıl amaç paylaşımlar yapmak ve katılım sağlamak asıl ve etik olan durumdur,bunları oluşturanlar zaten görülmekde ve bilinmekdedir,dolayısı ile bunlar oluşdukdan sonra üyelerimizde dahil aklına başka şeyler getirmemiş olur.
    Selamlar.

6. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Çok teşekkürler Mustafa Abi,

Yazışmak gerçekten de çok zor bir eylem. En azından kendi adıma. Bu açıklamaların beni ziyadesi ile memnun etti. Senin nezninde bir kez daha açıklıyayım müsadenle.

Daha bilinçli oldukça da elimdeki bir çok ürünü ne kadar gereksizce aldığımı gün ve gün anlıyorum. Satışa sunduğum ürünlerinde fiyatlarını daima kendi fiyatı altında tutarak burada yayınlıyorum. Yine başka platformlarda da normal fiyatı üzerinden (almak isteyen olur da cesaret edemeyen ve yurtiçinden temin etmek isteyen birileri olursa diye) satışa sunuyorum. Yine buradan bir kaç arkadaş ile gerek satış sonrası, gerek ise balık konusunda da yüzyüze görüşmelerim olmuş ve devam etmiştir. Buradaki bir çok ilanı da geç görmem neticesi ile de kaçırmışlığım vardır.

Örneğin Shimano Stella 4000 ilanım vardı ve yayınlanmadı. İstediğim fiyat ise 750 TL idi sanırım. Oysaki bir çok kişi için kaçmaz bir fırsat olabilecek iken yurtdışına satmak zorunda kaldım.

7. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Sevgili Buluthan,

Mesajımın başında da yazdığım üzre sadece merak ettiğim bir soruyu sordum.Sende nezaket gösterip cevaplamışsın.Bunun içinde teşekkür ederim.
    Lakin,
    Sorumu saldırı niteliğinde algıladığındanmıdır nedir bilmiyorum ama, kullanıcı adımla isim benzerliği dışında hiçbir alakası olmayan iki olguyu aynı ipin iki ucuna bağlaman bir bütün etmez.
    Onlarca kez yazdığımı kısaca birkezdaha ifade edeyim.
    Bizler burada bu ortamın keyifli olması için hiçbir menfeat gözetmeden emek ve zaman harcıyoruz.Forumun asıl amacı mal satışı değil,fikir ve bilgi paylaşımı.Yıllar içindeki tecrübemiz ve son dönemde yaşadığımız hadiseler bu konuyu mercek altında tutma zaruriyeti doğurmuştur.Başlık, nezaman ticari vasıf kazansa sorunlar yaşanmış,kalpler kırılmıştır.
    Pekçok müsamaha gösterdiğimiz kişi ise, ellerindeki malzemeleri satıp birdaha foruma uğramayarak suistimallerini ilan etmiştir.
    Bu nedenle; ortamın huzuru,forumun amacı gereği bu başlığın menfaat amaçlı kullanımı kurallar dahilinde yasaklanmış,kontrol görevi yönetime verilmiştir.
    Küçük bir rica:Foruma nederen katıldığınızı imzanıza eklerseniz sevinirim.

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Anladığım, satış için elinde pekçok malzemenin olduğu .Doğrumu anlamışım?

9. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Sevgili Erdal,

Anlayışın ve yanlış anlaşılmaya karşı verdiğin olgun cevabın için teşekkür ederim. Satıcı ve alıcı memnun ise sanırım gerisi teferuat. Kimi yazısı ile faydalı olur kimi bilgisi ile kimide birilerinin çok istediği bir şey almasında vesile olması ile...

Evet ne yazik ki elimde kendimce gereksiz gördüğüm bir çok ürün var.
    Şunu anladım ki, surf de yapayım, yaz olur tekne ile ege de yada akdeniz de jig de yapayım, tatlı suda baitcasting yapayım, spin de olmaz olmaz diye diye bir çok ürün aldım. Oysa ki bir baktım ki bunları yapacak merayı bırak, zamanım bile yokmuş. Ne yazik ki hiç büyümeyecek çocuklarız işte...Ben ve benim gibilerin ilanları zaten onaydan geçiyor. Rahatsızlık verdiğim düşünülür ise de ilanım yayın izni almaz ise de hoş görürüm tabikide.

10. shimano

shimano Daimi Üye

bu forumda başkalarının tanıdıkları bazı kurallar dogrultusunda 2 el ılanları hiç göz arda etmeksizin ilanları yer alıyor burda buluthan abımız bence foruma cok faydalı oluyor bırakın ticarı anlayışı baskaları faydalansın dıyede fıyatı uygun tutuyor ticari anlayış diyorsunuz ama forumda yukarıda firmaların ilanlarını sergiliyorsunuz..

11. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Vural,

Vur-kaç taktiği ile bir yerlere varamayız. :)

Bu durumlar çok yaşandı,çok örneklerini gördük,bu konu başlığı bile olmayacaktı şimdi sırf art niyetli satışlar oluyor ve yönetim zorda kalıyor diye.

Şöyle açmaya çalışıyım biraz daha;

Konunun Buluthan olmadığını altını çizerek belirtiyim öncelikle,zaten özelden yazışmalarda oluyor orta yol bulunuyor,Bu durum Buluthan yüksek fiyata konu açmış konusu değildir zaten,bu durum her hangi bir üyemizin örnek:Sürekli yeni malzemeler satışa çıkardığını düşünün,paylaşımlarda sadece merhaba,hoş geldin şeklinde olduğunu düşün,bunlar etik olarak formun genel amacı dışında oluyor.

Sevgili Erdal'ında ifade ettiği gibi asıl amaç amatör hobimizin paylaşımları ile önde olmalı,bunun dışına çıktıkca konu sürekli başka yönlere kaymakda ve suistimal durumları hasıl olmaktadır.

Birde form'un üstündeki reklamlardan bahsetmişsin,bu söylemin pek olmadı gibi,sen ne dersin. ?

Arzu edersen merak buyuruyorsan firmaların kendilerine ulaşıp sormayı dene ! ne veriyorlar,ne alıyorlar !

Sevgili Vural,taşıma suyu ile değirmen dönmüyor,bu sitede ticari bir gaye veya site adına satışa sunulmuş bir ürün falan yok,varda yoksa benmi bilmiyorum,yoksa üyelerden aidatmı alınıyor !

Bu siteyi yönetmek,server hizmeti,çeşitli bakım ve donanımlar bu site admini tarfından karşılanıyor,ancak reklamı olan sitelerde bizler çok sık organizasyon yapmakdayız,her seferinde her birinden ayrı olmak üzere çeşitli hediyeler üyelere dağıtılmak üzere verildi ve halada verilmektedir.

Ne demişler, ''Nasıl bakarsan öyle görürsün'' kalbimizde ne varsa odur,kimseleri taşlamaya,suçlamaya gerekde yoktur zaten,yönetici arkadaşlar bir takım olumsuzluğun oluşacağını hissettiğinde müdaha ettiğinde kötü amaç aramayalım altında,bundan onun yada onların bu durmdan ne çıkarı olabilir,başkalarının canı yanmasın ve karmaşıklar çıkmasın düşüncesiyle sürekli müdahaleye hazırdırlar.

Tekrar ediyorum bu durumun sevgili Buluthan kardeşimin konusuyla hiç alakası yok,sadece tesadüf buradaki konuda denk geldi ve burada uzadı birazcık. :)

Karşılıklı anlayış ve hoşgörü rica ediyor ve şimdiden anlayışınız için bende teşekkür ediyorum. :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.