Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sonunda Level Atladım 01.12,2013

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında alganiresidence tarafından paylaşıldı.

1. alganiresidence

alganiresidence Aktif Üye

Cumartesi baba kız günümüz olduğundan dolayı 3,5 yaşındaki kızımıda alarak daha önceden vermiş olduğum birlikte balık tutma sözümü yerine getirmek üzere birlikte yola çıktık . Önce narlıderedeki yemcimize uğrayıp yemlerimizi ve kızımın mini oltasını aldıktan sonra urla çeşmealtı tarafına gittik yaklaşık iki saatlik bir mücadele sonrası bir tane küçük mercan ve kullanmayı düşünerek aldığım ama bıcırık kızım ve mini oltası ile uğraşmaktan kullanamadığım bol miktarda yemim ile yorgun ama kızım ve minik mercanı ile birlikte mutlu olarak evimize döndük.
    Gece zor bela kızı uyuttuktan sonra saat 23.00 civarı yine bilgisayarın basına oturup sevgili arkadas ve Abi'lerimizin özellikle Sargoz35 Mehmet Tekin arkadaşımızın av maceralarını okurken Hanım'a ben yarın sabah erkenden balığa gidiyorum dedim Nede olsa bir sürü yem ve hevesi kursağında kalmış acemi bir balıkçı var karşısında sen bilirsin dedi ;)
    Gece 2 ye kadar yazıları hatim edip saatimi 5,00 kurarak yattım sabaha kadar uykumda balıklar ile ugrasıp zor bela 6,30 da kalktım apar topar gıyınıp geceden Hazır ettiğim takımlarımıda alarak özdere nin yolunu tuttum Yazlığımızın yakınında kayalık daha önceden bir kaç 350 gr civarı cipra tuttuğum bir yer var oraya gittim
    Hazırlıklarımı tamamlayıp saat tam 8,00 de oltamı salladım ve kayalıklara diktim
    Hava kapalı gece gibi inceden yağmur çişeliyor
    Bu arada yem olarak madyaç iğne circle tipi olta makinanın fotoğrafını koyacağım
    Tam yolda gelirken aldığım kahvaltılıkları yemeğe başladığım sırada benim olta kafama öğle bir düştüki ne olduğumu şaşırdım
    Hemen aklıma Sargoz35 in anlattıkları geldi oltamı havaya kaldırıp tasmaladıktan sonra hemen çekmeye başladım Aman Allahım geliyo herhalde diye suya bakarken küçük balıkların suyun üstüne zıplayısı ile birlikte Sargoz U kıyıya aldım
    Yaşadığım hazzı ve mutluluğu anlatamam en son ne zaman böyle güldüğümü bile hatırlamıyorum o kadar,
    Zor bela iğneyi çıkardıktan sonra bir süre izleyip yeniden oltamı denizle buluşturdum
    Kahvaltımı tamamlayıp bir sigara yakarak Deniz'i izlerken oltanın yan yatmış olduğunu farkettim hemen sert bir şekilde tasmalara yapıp çekmeye başlandım çekiyorum ama aradan makina zırıl zırıl otuyor kolum yoruldu sürekli denize bakıyorum ancak hiç bir şey gözükmüyor kendi kendime oltayı baya bi ileri savurmuşum herhalde diye düşünürken onu gördüm sırtı nar gibi kırmızıya çalan benim anca balık tezgahlarında yada forumlarda görebileceğim hayalim cupra ydı bu kıyıya aldıktan sonra bır sure elimi süremedim korkudan daha önceden aldığım dalgıç eldivenlerini takıp yakaladım ancak pense ile uğraşmama rağmen iğneyi çıkaramadım ve fazlasının eziyet olacağını düşünerek misinayı kestim onuda sargoz kardeşinin yanına koydum
    Yeni takımı hazırlayarak tekrar denize kavuşturdum
    Iki sefer başarısız çekme tecrübemde birinde balık iğne ile birlikte gitti ikincisindede komple koptu
    Tekrar hazırladığım takımımı denize fırlattım
    3yada 4 sefer yem yeniledikten sonra karmisım tekrar yere yapıştı
    Hemen tasmalayıp çekmeye başladım ama bu başka bu daha kuvvetli yada benım kolda derman kalmamış Çek Allah cek zor bela kıyıya aldım Benim sargozun abisi bu herhalde hepsinden daha büyük ondaki iğnesinde cıkaramadığım için misinayı keserek ayırdım en son aldığım sargozda sanırım saat 9,30 falandı saat 12,30 a kadar sürekli yem değiştirdim ancak bir hareket olmadı
    Arada diğer küçük oltam ile tuttuğum küçük balıkları hep şaldım etrafım kalabalıklasmaya başlayınca toparlanıp gerıye dönüş yoluna çıktım
    Dönüşte ailecek güzelbahçe de bi restoranda temızletıp afıyet ile yerdik
    Ortada birşeyine ogrendımkıbuyuk balıkların tutulduğu gün yenmemesi gerekiyormuş en az bir gün dolapta beklerse daha lezzetli olurmuş
    Hepinize tecrübeleriniz ile biz acemilere yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim
    rastgele
    Yardım !!!! Fotoğrafları nasıl yüklerim yardımcı olursanız sevinirim ;)

Ekli Dosyalar:

MhsN35 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Barış merhaba,

Çok güzel bir rapor yazmışsın, resimleri de yüklediğinde tadından yenmeyecek, tebrik ederim :)

Şu linke http://www.baliksevdam.com/forum/foruma-fotograf-ekleme-image-shack-uploader-15.html bir göz atabilirsen sanırım derdine deva olacaktır ;)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Barış,
    Çok güzel av yapmışsın.
    1 gün beklerse belki de daha güzeldir ama o balıkları temizletip yediğiniz Güzelbahçe'de ne zaman yersen ye en güzeldir.. :)
    Afiyet olsun.
    Her zaman rast gelsin

5. alganiresidence

6. alganiresidence

Teşekkürler Şeref Abi ;)

7. TekAdam

Olmuş Barış, ellerine sağlık :)

Hele son kare 10 numara olmuş ;)

Devamı dileklerimle, her zaman rast gelsin...

Not: Kıymetli prensesini benim için öpersen çok sevinirim. Benim sıpa 17 yaşında oldu, artık eskisi gibi öptürmüyor :eek:

8. KarşıyakaBalıkçısı

KarşıyakaBalıkçısı Aktif Üye

Baris abi ellerine saglik cok guzel av olmus...daha nce guzel. Avlara

9. BulentS

BulentS Üye

Büyük mu o resimdeki yoksa küçük mü. Yanlış anlama olmasın, balıkların boyunu anlamak için sordum :D
    İçten anlatım için teşekkürler. Keyifli bir av olmuş.

10. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

Güzel av tebrikler.

11. TekAdam

Ben 70'lik olarak görüyorum Bülent, zaten konunun içinde balıkların anlatımından aşağısını olmayacağını da tahmin etmiştim ;)

Barış bu avında "level" değil de "mertebe" atlamış bence