Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sonunda rapala ile ilk balık avım :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında senihcan tarafından paylaşıldı.

1. senihcan

senihcan Daimi Üye

Bugün Adanada bayram namazından sonra kurbanı kestik. Sonra evde parçalama kimlere verilecek listeler hazırlandı . Dağıtım yapıldı akraba gezildi mangal yapıldı . Ardından benim için en önemli kısma geldi sıra Mersine gitmek :) Akşam 8 de varışı yaptık ve ben hemen sahile keşfe çıktım. Kumsalda 2 kişi balık tutuyordu biri mırmır biride gümüş almış bir tane. Ben hemen iskeleye doğru yola koyuldum. Baktım rapalayla at çek yapan var ama boşlar. Normalde sabah çıkacaktım balığa ama içime doğdu heralde babamı aradım hazırlan gidiyoruz iskeleye. Evde takımları hazırladım . Babam için surf takımı kendim içinde spin takımı ve kullanacağım sahteleri ayarlayıp çıktık yola. Önce babamın olatyı gönderdim sulara. Hava süper rüzgar yok deniz mis gibi dalga az. babamın olatyı karadesle attık bende spine daiwa sahtemi taktım başladım atıp çekmeye. 8. atışım da bir ağırlık bindi oltaya dedim takıldı sanırım çünkü vuruşşu hissetmdim bile . Sonra baktım kalamadan almaya başladı büyük bir sevinçle balık diye attım naramı başladım çekmeye . Akyakada yakalanan kayış balıklarını görüp imreniyordum oltayı bir çektim güzel br kayış balığı :) İnşallah resim çıkar aşşağıda. Asıl hedefim levrek olduğu için iskelenin arkasında ki rapalacılara bir bakim dedim yarım klo levrek almışlar hemen gittim dere ağzından atmaya başladım ama 30 cm suya ağ attıklarını bilemedim ve güzelim daiwa sahtem ağlarda gitti :( evden rapala klipsinide almayı unutunca av bugünlük bu şekilde sona erdi . Ertesi gün sabah saat 5 buçukta uyanıp yola koyuldum . yaklaşık 4 km lik bir sahil başladım taramaya :) Önce dalarlı sahtelerle başladım hava daha karanlık tek başımayım. Herhangi bir haraket yoktu yarım saat sonra yaklaşık 10 kişi daha başladı sahili taramaya . Genel olarak mersinde kafası kırmızı popperlar var herkeste . Saat 6 gibi ima satsuma sahtemi atmaya başladım. Yarım saat sonra takıldı ve bu sahtemi kaybettim :( Moral bozukluğu hemen rapala klipsi bağladım dalarlı sahteler takılıyor diye beyaz huskey popperımı taktım. 10 dakika sonra balık yapıştı büyük bir heyecanla tasmaladım. Lüfer yakalayan çoktu lüfermi diye baktım ama balık baya büyüktü ve sudan zıplamayıp yanlamasına hamleler yapıyordu ve 3,4 sarımdan sonra o moral bozan hafifliği hissettim balık kurtuldu . Yaklaşık 1 km daha tarayarak at çek yaptım . İnsanlar dönmeye başlamıştı 10 kişiden 6 sında balık vardı hepside lüferdi sürüye denk gelmişler . Bende dönüş yoluna geçtim gelidğim yolu tekrar at çek yaparak dönmeye başladım. Oltayı toplamama 60 metre ya var ya yok ısrarla at çeke devam ediyordum umudu tam kesmiştim ki tam kıyıya varacakken oltaya ağır bir yük bindi. Sahile 3 metre kadar yakın 40 cmlik su çok güzel bir mücadele başladı balık inanılmaz kafa atıyor büyük birşey bekliyordum kaçırmamak için kumsalda bir yandan sarıp bir yandan geri geri yürüyorum sahile geldi balık iyice çektim kumsala ama okadar hareketli ki elime alamıyorum sonra kurtuldu kendi kendine iğneden elime almaya çalışırken sırt yüzgeci parmağımı çizdi bende açtım poşeti havada hoplerken poşeti altına tutup yakaladım havada :) Melih sordu niye poşette balık diye işte ondan dolayı :D balık yaklaşık 1 kilo çatal kuyruk tartacak birşey yoktu boyunuda ölçemedim ama resimden anlaşılıyordur . Ertesi gün sabah suyunda herhangi bir şey çıkmadı 15 16 kişi vardı sadece 1 kişi yakaladı oda lüfer sürüsü geldi ben yetişmeye çalışırken sürüyü kaçırdım 1 kişi aldı toplam 5,6 tanede kaçırdılar. Akşam suyundada bir şey alamadık sadece babamın yemli oltaya 2,3 vuruş aldık tüm sardalya takmıştım tam göbek hizasından ıssırık izleri vardı lüfer diye tahmin ediyorum . Bugünde (18 ekim ) hava patladı bende son bir atış yapamadan adananın yolunu tuttum . Herkese rast gelmesi dileklerimle.

Uploaded with ImageShack.us

Sabah suyunda da bir adet çatal kuyruk çıkardım :) Sonunda rapalalar iş yapıyor.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Ekim 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. evren davut

evren davut Aktif Üye

Tebrıkler guzel bır balık almıssınız:)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Senih Can
    Güzel bir av olmuş.
    Daha güzelleri de rast gelsin

5. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

tebrikler senihcan
    daiwayabyazık olmuş :))

6. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok teşekkür ederim Evren bey:)

7. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok teşekkür ederim Şeref abi :) insallah daha güzelleri size rast gelir bayramda .

8. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok sağol Selçuk. Daiwa ya çok üzüldüm ilk spinle baligimi onla aldigim icin hemde orda 3 defada takip aldim kravat baliklari baya raģbet gosteriyordu hayırlısı . Sendende kofana haberleri bekliyorum valla :)

9. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

ben malesef kenardan yemliye atabiliyorum ama kofana yok lüfer var sadece2 tane tuttum :)

10. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Senih. Bir kravat bir çatalkuruk, güzel başlangıç bence. Daha irileri gelir inşallah.

11. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok teşekkürler Sabahattin abi :) 2 sinden baskada tutamadim zaten hava patladi cikamadim baliğa hayırlısı. İnşallah istanbuldaki avlara artık.