Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sorgoz Için Yardım

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Yiğit Kocamanlar tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Kocamanlar

Yiğit Kocamanlar Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, KKTC -Girne Alagadi bölgesinde avlanmaktayım , her gittigimde 1 tane sorgoz alıp geri dönüyorum :) bazen iri bazen orta büyüklükte ama nedense 1 tane yakalıyorum. Kullandıgım yemler kalamar,karides,mürekkep balıgı, 30 ve 35 lik misina 4,6 numara mustad arkası tırtıklı kanca kullanıyorum.Daha fazla verim alabilmem için neler yapmam gerekir ? şimdiden teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

yemi tam dibe yatırıp balık beklemektense yemin orta-dip arasında gezinmesini sağla. takım olarak kendi kullandığım ve verim aldığım şamadıralı fosfor takılı gece avı için, meranın derinliğine uygun beden 3 metre derinliği varsa meranın 2 metre beden bırakman yeterli ve ucuna tek iğne. iğne olarak kısa pala iyidir. yem olarakta canlı teke kullan bulabilirsen tabi. dibe yatık yemden daha etkilidir dipten 1 metre kadar yukarıda duran yem.

4. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Evet Sorgoz için Gece ( TEKE ) gündüz bulabilirsen ( MAMUN ) Karides ve diğer yemlerde iş yapar ama ilk 2 yem çok önemli.. ikili takım yap normal kurşun mesafesinden 15,20 cm yeterli ilk iğne ikinci iğne arasında 50 cm olsun.en önemlisi sabah gün doğmaya yakın 20 dakika önce ava başla.rastgele

5. Yiğit Kocamanlar

Yiğit Kocamanlar Yeni Üye

Verdiginiz bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Sanırım şamandıralı takımla oltamızın takılmasınında önüne geçmiş olucaz,bu akşam deniycem bakalım saolun.