Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sözde misina çekerleri !!!

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında darkai tarafından paylaşıldı.

1. darkai

darkai Üye

Malum dişli sezonundayız. Bende boş duracagıma çinekop çaparisi yapayım dedim başladım. Elimde standart misinalardan Oskar kevlon 30 mm ile köstekleri yaptıktan sonra beden arayışına girdim ve kenarda köşede 0.35 mm nippon horse pawer misinayı buldum. Üzerine baktıgımda 10.90kg çeker yazıyodu Oskara baktım 0.30 oldugu halde 14.90 kg çeker yazıyo. Neyse dedim madem oskarın çekeri daha iyi bedenide bunla yapayım ne kadar ince okdar iyi. Sonra dedim bu işte bi alengir var bağladım oskarı 5kg lik dambıla klips dügümü ile daha kaldırmadan çatttt.
    Neyseki nippon çekti 5kg yi.

Şimdi benim merak ettiğim bu çekerler neye gore yazılıyor.Tamamen şişirme rakamlar. Bana bi arkadaş sufix ve okuma marka misina önerdi benzer fiyarlarda sizin güvendiginiz veya kullandıgınız fiyatı çok abartı olmayan misina tavsiyesindeyardımcı olursanız sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. adnan

adnan Aktif Üye

birde mikrometre ile kalınlığını ölç bakalım 0,30 0,35 gelir ben nippon ve assoyu ölçtüm 0,12 si 0,14 0,10 u 0,12 geliyor birtek mercan misinalar değerinde EFFTA onaylı ben yinede seaguar sunline gibi japon orjinal misina kullanıyorum

4. darkai

darkai Üye

O japon misinalar bulmakta biraz zorlanirim gibi bide fiyatlari biraz pahali geldi mercan uygun ama onuda stokta bulmak zor sanirim yinede sagol abi.

5. zokacı

zokacı Aktif Üye

berkley al keyfine bak

6. darkai

darkai Üye

tesekkurler

7. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Misina alırken uluslararası bir markanın misinası olmasına dikkat edin, o markaların ürünleri de mutlaka EFTTA onaylı olmalı. Gelelim aldığınız misinalara, yıllardır söylüyoruz, bunlar sallamasyon değerler diye. Çok basit bir şey soracağım, çok sevdiğiniz bir köpek var diyelim, buna üzerinde Balık olan bir bakım ürünü alır mıydınız?

8. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Doğukan bey,
    0.40 mm 34 kg, 0.20 mm 13.75 kg, 0.18'i 10.75 kg değerli bir monofil misina bu değerlerle sahtekarlıktan başka bir şey değildir. Biri ip misina değerlerini, monofilin üzerine yazdırdı herhalde.
    Üzerindeki "stretch repartition line" ibaresi Trabucco misinaların ambalajından çalıntıdır. Material Japanese diye bir İngilizce, Tarzan İngilizcesidir.
    Misina testleri karada yapılır ve EFTTA'nın test yöntemleri homojen olarak tüm misinalara aynı şekilde uygulanır.

9. zokacı

zokacı Aktif Üye

latex güzel misina bende aldım genelde misina alıcaksan adi düğüm atıp birkaçkez darbeli asılırım testi geçerse alırım

10. ayvalıklı10

ayvalıklı10 Üye

pelikanın dozerini adlım geçen gün fc. fiyatı normal tabi dambıl bağlayıp ölçmedim ama bir avda gerçekleştirdim gayet iyiydi.

11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

effta onaylıysa alın dost ve kullanıcı tavsiyesi ise alın ekrandan okuyup klavyeden yazan klavyatörlere aldırış etmeyin öneri isterseniz elbette aile diye gördüğüm sitede iyi öneriler alırsınız mesela çapari yapacağınızdan bahsetmişsiniz o halde ADNAN abiye itimat edin derim neticede o bir çapari ustası inanın makinaya sarmak için ayrı köstek için ayrı beden için ayrı misineler önerirler size emin olun