Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sözün bittiği yer...

Konu, 'Genel Konular' kısmında Ersin tarafından paylaşıldı.

 1. Ersin

  Ersin Daimi Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.375
  Beğeniler:
  112
  Şehir:
  Çorum
  Çukurca'ya gece saat 01:00'de baskın düzenleyen PKK'lı teröristler uzun namlulu tüfek ve roketatarlarla saldırdı. Sabahın ilk ışıkları ile yüreğimizi yakan tablo ortaya çıktı: Askeri kaynaklardan gelen yeni bilgilere göre, Çukurca' da saldırıda 24 askerin şehit olduğu, 18 askerinde yaralandığı bildiriliyor....

  Bugün bu acı haber ile sarsıldık. Yüreği vatan sevgisiyle dolu 24 gencimizi şehit verdik... Sözün bittiği yerdeyiz...

  Tüm şehitlerimize allahtan rahmet, acılı ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.  Not: Konu şehitlerimize başsağlı dilemek amaçlı açılmıştır, hakaret ve küfür içerikli her türlü mesaj silinecektir.
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. marasliozkan

  marasliozkan Aktif Üye

  Yaş:
  28
  Kayıt:
  2 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  237
  Beğeniler:
  8
  Şehir:
  İstanbul
  Ruhları şad olsun,
   
 4. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  Sevgili dostlarım, biliyorsunuz taaa 1984 yılıundan beri Ülke olarak adına P.K.K terörü denilen bir vahşet ile yaşamaktayız.

  Bu nasıl bir organize oluşum ise ne yazık ki bu güne kadar bitirilemedi, ve sanırım da kolay kolay bitirilemeyeyecek gibi.

  İlk başlarda bu örgüt, sözde bu ülkenin kürt vatandaşlarının ekonomik-kültürel haklarını savunmak amacıyla kurulduğunu iddia edip başta o bölgede yer alan Kürt vatandaşlarımızı evlerini başlarına yıkarak, çoluk -çocuk öldürüp katlederek faaliyetlerine başladı.


  Zaman zaman güvenlik kuvvetlerince bayağı bir sindirilip, yok edilme aşamasına gelse dahi ne yazık ki hala faliyetlerini sürdürmekte ve cayır cayır yanan yüreklere her gün kor ilave etmeye devam etmektedir.

  Tek amacı, tek ideali bölgeyi ülkemiz sınırlarımızdan ayırmak olan bu örgüt asker demeden,polis demeden,korucu demeden, kadın demeden, çocuk demeden velhasıl Türk demeden, kürt demeden tüm vatandaşlarımız katletmeye devam etmektedir.Ve emin olun devam da edecektir.Onun için ölen çoluk-çocukmuş veya Türk müş, Kürt müş fark etmez.Çünkü o biliyor ki varlığının devamı bu katliamların devamlılığına bağlıdır.


  Arkadaşlar, hiç düşündünüz mü bu nasıl bir örgüttür diye...?Sadece bu davaya inanan insanlardan oluşan bir isyan hareketi midir? Yoksa çok uluslu güçlerin beslediği ve artık kullanıldığı da aşikar olarak ortaya çıkmış bir oluşum mudur?

  Hiç düşündünüz mü, o dağlarda yaşayan teröre bulaşmış insanların ne yeyip ne içtiklerini..Bir insanın hayatını sağlıklı olarak idame ettirebilmesi için, her sabah kahvaltısını yapması gerekir, ve yine en az 2 öğünde yemek yemesi gerekir.Ha bunu su ihtiyacı, dinlenme ve barınma ihitiyacı ve hatta tuvalet ihtiyacının giderilmesi için de temizi bir ortam, temizlik ürünleri vs gerekmez mi?

  Peki kocaman bir bütçeyi gerektiren bu işler ne ile karşılanıyor.Hadi topu, tüfeği bırak bu en temel gereksinimler için bile oldukça yüksek bütçeler gerektiği, her toplama-çıkarma yapmayı bilen arkadaşımız tahmin edebilir.

  Denilebilir ki, insan kaçakçılığı yapıyor, sigara ve uğuşturucu madde kaçakçılığı yapıyor...Zorla para topluyor...Evet, bunların hepsi mutlaka doğrudur.

  Ama , bana göre en önemli desteği bölgede uzun vadeli planları bulunan diğer güçler tarafından yapıldığı gerçeği daha ön planladır.


  Çünkü, aynen düzenli bir ordu gibi saldırılar yapabilen ve az zayiat ile bölgeden çekilmeyi bilen bir sıradan bir terör örgütü asla söz konusu değildir.Kesinlikle düzenli bir orduya ve istihbarata sahip güçler bu örgütü istediği gibi yönlendirdiği ve eyleme sevk ettiği artık bilinmelidir.

  Bu güçlerin ne, neler veya hangi devletler olduğunu sanırım her arkadaşım tahmin edecek ve bilecektir.

  Göreceli olarak,son yıllardaki istikrarlı bir gidiş sergileyen ve sadece bölgesinde değil, tüm dünyada da artık sesi soluğu çıkmaya başlıyan bir Türkiye
  nin asla istenmediğini sanırım hepimiz tahmin edebiliriz.

  Hele hele, yan komuşusuna demokrasi ve insan hakları dersi /telkini veren bir Türkiye'nin o ülkenin yönetimini elinde tutanlar tarafından ne kadar hoş bir şekilde karşılandığını sanırım tahmin edersiniz.

  Hele hele , ülkesine terör saldırısı yaptığını kabul edip de o saldırıyı yapanları yakalıyıp da daha sonra esir olan bir askeri ile takas yoluna giden bir ülkenin zorunlu olarak salmak zorunda kaldığı o esirlere ülkesine kabul edip, onların gelmesi için uçak tahsis eden ülkemize nasıl bir göz ile baktığını sanırım tahmin edersiniz.

  Tüm bunlar, olayın ne kadar çok yönlü olduğu, sıradan bir terör olayı ile karşı karşıya olmadığımızı açıkça ortaya koymaya yetmektedir.


  Ha bunlar neden yapılıyor, niçin yapılıyor bunlar hakkında söz söylemek ve yorum yapma bizim işimiz değil tabi.Bu işler devletimiz katında yapılan değerlendirmeler sonucu izlenen yol sonucudur.

  Ama sıradan bir vatandaş olarak, görmemiz gereken büyük Türkiye Cumhuriyeti'mize top yekün bir saldırı ile karşı karşıya olduğumuzun bilinmesidir.İşte burada P.K.K terör Örgütü de resmen taşaron olarak kullanıldığı artık bilinmelidir.

  Yoksa P.K.K terör örgütününün Kürt kökenli insanlarımızın güya hak ve özgürlüklükleri ile alakalı olduğunu ben zannetmiyorum.Onun amacı, bölgede elinde sopa ile güç bende imajını yitirmemeye çalışırken, aslında yabancı güçlerin emellerine alet ettiğini bilmesini çok isterdim.


  Kan ile göz yaşı ile hiç bir oluşumun bir yerlere gelmesi asla imkansızdır.Bu örgüt ilk önce ülkemizin Kürt kökenli insanlarını ayaklandırmaya çalışmış ve başaramamış ve bu defa da toplumun diğer unsurlarını acaba ayağa kaldırıp da bir top yekün iç savaş çıkartırmıyım planını uygulamaya çalıştığını asla unutmayalım...

  Hangi etnik kökenden gelirsek geleleim veya canım yurdumun hangi köşesinde yaşarsak yaşayalım millet olarak, top yekün bu belaya karşı tek bir ses/tek bir yumruk olarak durmamız gerekir.

  Yüce Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde atalarımızın kurmuş olduğu bu cumhuriyet'in ilelebet yaşayacağına inancımızın sonsuz olduğunu biliyorum.

  Bu hain saldırılarda canlarını yitiren şehitlerimize cenab ı Allah tan rahmet diler,büyük Türk milletimize baş sağlığı diliyorum
   
 5. Ümit

  Ümit Aktif Üye

  Yaş:
  40
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  610
  Beğeniler:
  66
  Şehir:
  İstanbul ve Silivri
  Sözün bittiği yerdeyim, boğazım düğümleniyor,
   
 6. BİROL

  BİROL Daimi Üye

  Yaş:
  48
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  4.156
  Beğeniler:
  47
  Şehir:
  İSTANBUL
  Acımız çok büyük.Aslan gibi vatan evlatları şahadet mertebesine ulaştı.
  Kelimeler kifayetsiz.
  Acılı ailelere Allahtan sabır ve başsağlığı diliyorum. En büyük acıyı onlar yaşadılar.
   
 7. Atila KÖKSAL

  Atila KÖKSAL Aktif Üye

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  29 Kasım 2010
  Mesajlar:
  220
  Beğeniler:
  126
  Şehir:
  Çorum Seydim
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. löngöz

  löngöz Daimi Üye

  Yaş:
  61
  Kayıt:
  5 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.821
  Beğeniler:
  113
  Şehir:
  İZMİR,AKYAKA
  70 yıllardan beri bu ülkede olan biteni yaşıyan biri olarak söyleyecek çok şey var ama ,,sevgili Ersinin dediği gibi sözün bittiği yerdeyiz...
  şehitlerimize allahtan rağmet diliyorum....
   
 9. agartan

  agartan Moderatör Yönetici

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.887
  Beğeniler:
  6.797
  Şehir:
  İstanbul
  Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.
  Bu hain terörü şiddetle kınıyorum
   
 10. helaldılı

  helaldılı Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mart 2011
  Mesajlar:
  679
  Beğeniler:
  111
  Şehir:
  kocaeli gebze
  Allah rahmet eylesin
   
 11. sedatt

  sedatt Aktif Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  24 Haziran 2010
  Mesajlar:
  201
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  iskenderun hatay
  Ruhları şad olsun....yüreğimiz yanıyor...