Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spider surf. ve savant a nedersiniz.

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında acemiyusuf tarafından paylaşıldı.

1. acemiyusuf

acemiyusuf Üye

Arkadaslar. Daha yeniyim. Imzamdaki kamislar var .maltepe de albastar dan cok memnun oldum. Emirgan da turnafresh le 125gr ile istavrit geliyormu gelmiyor mu belli değil.150 gr rapala taktım mi o 25 gr fark bende kol omuz burakmiyor.simdi 100 140 gr arasi istavrit. Ve rapala için spider surf düşünüyorum. 150gr ve üstüne savant nedersiniz bu gr araliklarinda .tek kamış yerine 2 kamış daha az eskir ve kendi görev lerini daha iyi başarır .fikriniz nedir.acaba ozellikle spider surf un 100 ve125 gr performans i ve savant in 150 175 gr performans i bu aralik onemli.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. furunotr

furunotr Aktif Üye

Spider 100-150 gr. arası iyidir; eğer çok aşırı yüklenmiyorsunuz 180 gr.a kadar idare eder; balık çok açıkda değil ise tabii; hem çapari; hem sahte ile işinizi görecektir; kolunuz, omzunuz eğer hassas ise Savant'ı düşünmeyin bile...

4. TR Angler

TR Angler Aktif Üye

Savant 200-250 gr arasında performanslı kurşun atması için üretilmiş bir kamış. Ben kullandım, atarı ve aksiyonu iyi. Ama haluk abinin dediği gibi omuzda sorun var ise zor olabilir. :) Yine de karar sizin.

5. acemiyusuf

acemiyusuf Üye

İkisi de olmuyor ozaman .spider yakin mesafede iş görur diyor sunuz savant ta yorar diyor sunuz .kurşun ağır diyemi yorar yoksa benim turnafresh gibi dengesiz oldugundanmi peki sadedet e gelirsek ne yapcam.100 125 gr istavrit 150 170 gram rapalada

6. acemiyusuf

acemiyusuf Üye

Haluk abi 100 150 gr arasında uzağa atar fakat.150 üstüne idere eder mi demek istediniz.acaba

7. resneli

resneli Yeni Üye

hedef balığına göre değişir kamış seçimi...eğer beni yormasın hem rapalada hem çaparide işimi görsün diyorsanız piyasada bu tipte kamışlar mevcut ancak biraz paraya kıymanız gerekir ki bu da çoklu kafa karıştırıcı seçeneklere çözüm olur...

8. acemiyusuf

acemiyusuf Üye

Ben gene spider aliyiyim gene

9. furunotr

furunotr Aktif Üye

Yakın demiyorum; çok açık değilse diyorum; Spider 125 gr.ları güzel mesafelere atabilse de 170-180 gr.larda bu mesafe epey bir kapanıyor ve eğer hedef balık çok çok açıkta ise o mesafeye ulaşabilmek oldukça güçleşiyor bu benim için böyle tabii belki 180 gr.larla da erimli atışlar yapabilen mevcuttur bu ürün ile...

10. Hamington

Hamington Üye

Spider gerek ağırlığı, gerek dengesi, gerekse dip yemlisi için boğaz dalgasında yanıltmayacak kadar yeter sertliği ile son derece güzel bir kamış.

Fiyatına göre kıyaslayınca iyiden iyiye öne çıkıyor.

Yaklaşık 4-5 aydır fiilen kullandığım için çok net söyleyebiliyorum...180 gr a kadar acımasızca ve neredeyse kırmak için defalarca yüklendik hiçbir sorun yaşatmadı...

Ancak burada çok önemli bir konuyu es geçmemek lazım...

Kamışı alır almaz 75 gr dan başlayan esnetme atışları sonrasında ağırlığı ve aynı oranda yüklenmeyi kademeli olarak arttırarak kamışın carbon liflerini çok dengeli bir biçimde açtık....

Bunu yapmadan ilk atışta 150 gr takıp hafif yüklensek bile kırılırdı belki de..

11. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

spider i öneririm savant oldukça sert bir kamış ben şahsen savantı rapalada kullanıyorum 200 gr kurşun kullanıyorum ama kol ve omuzuma güveniyorum ayrıca alışık biriyim , spidere gelince 150 gr kadar kademeli olarak kamışı açarak daha az gr lı kurşunlarla omuz ağrısından kurtulursun derim , omuzunda ağrı varsa tavsiyem omzuna yüklenmemendir omuz çok geç iyileşme gösterir. slm lar