Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SPİDERWIRE STEALTH Mİ? YOKSA SPİDERWIRE ULTRACAEST ULTİMATEMİ?

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında SAHAPBURAK tarafından paylaşıldı.

1. SAHAPBURAK

SAHAPBURAK Aktif Üye

Arkadaşlar Merhaba, Power Pro İp misina aldım, memnum kalmadım, spiderwıre stealth mi, yoksa Spiderwıre ultracaest ultimatemi, karar veremedim, kullanan arkadaşlarımız varsa, yardımcı olurlarsa sevinirim, Şimdiden teşekkürler:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Power Prodan bende memnun kalmadım.
    Spiderwire ultracast, stealth den daha kalitelidir. Ultracast derim...

4. yeknet

yeknet Aktif Üye

Yapmayın yahu. herkes çok iyi demişti, yorumlara bakarak powerpro siparişi verdim. nesinden memnun kalmadınız acaba? bir de hangi modelini kullandınız?

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Aslında stealth ile ultimate'in kullanım alanları farklıdır.
    Örgü misinaların tamamına adındaki örgüden dolayı aynı kefeye koyarsak hata yapmış oluruz diye düşünüyorum..
    Stealh aslında yemli avlar için daha uygundur ve sürtünmeye çokdaha dayanıklıdır.Ultimate ise düğümle oluşan zaafiyet açısından daha iyidir ve kullanılan madde nedeniyle daha sağlamdır.
    Jigging ile gündeme daha fazla gelen örgü misinalarda genel kanı okuduğum kadarıya şöyle.Bu yorumu kullandıklarım ve takip ettiğim pekçok yabancı forumdaki bilgiler ışığında yazıyorum ve kendi düşüncemdir.
    Eğer ip misina seçeceksek Whiplash pro ve Sufix en beğenilen iki marka.Sufix ülkemizde bilinenin aksine oldukça kaliteli ve iddialı ürünlere sahip.3 hafta önce 6 kişilk bir Kanadalı ekip 8 farklı markayı denemiş ve onlarda sıralamayı yazdığım gibi yapmış.
    Smooth tip misinalarda Fireline ve Spiderwire ultimate.
    Yazıyı bulabilirsem diğer bilgileride eklerim..

6. SAHAPBURAK

SAHAPBURAK Aktif Üye

Valla hangi modeli olduğuna bakmadım ama size aşağıdaki resimde gösterim kullandım modelini, biraz dolaşmıştı, yumak haline geldi, ucunu şöyle bir çekin dedim, inanın normal naylon iplik bile ondan daha sağlamdır, iki tane sahte balığı denizde bırakmak zorunda kaldım, atarken bilmiyorum çat diye koptu arka arkaya daha sıfır, ilk defa kullandım. Başka kullanan arkadaşlar varsa bilmiyorum, aynı sorunu yaşayıp yaşamadıklarını ;

Ekli Dosyalar:

7. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Power prodan memnun kalmadım. Sebebi:
    Şu ana kadar birçok marka örgü misina kullandım. Hiçbirinde power prodaki gibi uzak atışlarda rüzgar düğümü, normal düğüm vs. gibi sorunlarla karşılaşmadım. Hemde rüzgar düğümü yapmamasıyla ünlü low rider fincanlarda bile!!
    Hatta bir atışımda kafadan komple çıktı ve misina çorba oldu. Ben 015 liğini kullanıyordum, çok zorlu şartlarda kullanmama rağmen koptuğunu görmedim.
    Bence sağlam misina ama atışları sorunlu.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İp misinaların dayanıklığı diğerlerine göre çok daha fazla olsa da alacağın bilinen ennn kaliteli ip misina bile atarken kopacaktır. Burda kabahat misinadan çok onu kullanandadır.
    Ben bunca zamandır kullanıyorum ne atarken, ne de dibe takılmışken takım kaybetmedim ip misinada. Ama çok sağlam bir ilişkene takılırsa da çekelerken mutlaka kopacaktır.

İp misinalar diğerlerine nazaran daha kolay düğüm olurlar ve zor çözülürler.
    Yere sağdığın her misina hemen herzaman düğüm olur. Çözüm suya sağmaktır. Her kullanımda da kıyabildiğin bir miktarı kesip atmak gerekir. Bu bir karış ta olabilir, bir metre de... :)

9. scofield

scofield Aktif Üye

Tahir Gürhan üstatla tekne fuarında bu konu üzerine konuşmuştuk o zaman kendisi stealthi tavsiye etmişti.Stealth ince ama güçlü ve uzak atımı her zaman daim kılan bir ip.Ben stealth kullanıyorum ve çok memnunum ultracasti de denedim ama stealth daha iyi.