Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin (At-Çek) Kamış Seçimi Yardım ??

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında qreyton tarafından paylaşıldı.

1. qreyton

qreyton Üye

Merhaba kardeşlerim , levrek sezonuna başlamak istiyorum ilk defa tutacam fakat elimde uygun makina ve spin kamış yok int den aratirıdığımda genellikle okuma markasını öneriyorlar ve bende okuma fina pro serisini buldum 65-75 tl piyasası sizce almaya değer mi ?
    Okuma Fina Pro 240 veya 270 alacağım
    Makina karar veremedim
    Kullanacağım sahte yem Rever2sea 98 veya 128 G15R lütfen yardım edin kardeşlerim bütçem 100-120 tl ??

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

İkisi için bütçen o kadarsa biraz daha yükselt Okuma Deadringer makina ile Fina Pro kamışı kombine edebilirsin ama 150ye çekebilirsen bütçeyi..İlk başlangıç ve mevsim itibari ile önce silikonlara yönelmen hem bütçeni hemde avlarını daha güzelleştirir bence.Misal sizin karadeniz taraflarından gelen raporların benim gözüme çarpan ve internette paylaşan arkadaşlar % 70 Savagear sandeel Glow ve simli beyaz olanla güzel balık alıyorlar.Özellikle Glow olan ki ben bile en çok balığımı Glow renk sahteler ile aldım Levreğin en sevdiği su aşikar o çamurun içinde glow renk 1 adım öne geçiyor silikonda.

İboretti ve coner bunu beğendi.
  4. karacicek

karacicek Aktif Üye

Eğer bütçeni biraz esnetebilme şansın varsa , Okuma Salina Sea Spin i kesinlikle öneririm. Boyu konusunda , kullanacağın avlak ve hedef balığa göre kendin karar verebilirsin. Eğer hedef balık Levrek ise , 240 yeterli olacaktır. Ayrıca 288 e göre biraz daha hafiftir. Ben 288 olanını kullanıyorum. Gerek atış etimi , gerekse de kamışın mukavemeti seni pişman etmez. Bana göre , fiyatının üzerinde bir kaliteye sahip bir kamış.

Okuma Salina Sea Spin Kamış 285cm 15-45gr - n11.com

Okuma Salina Sea 240cm 10-40g Spin Olta Kamışı - n11.com

5. qreyton

qreyton Üye

Peki bu Okuma Salina Sea 240 cm olanı kaliteli mi 2. gün atarken veya çekerken çat diye kırılmasın ? ona göre listeme ekleyecem bu oltayı

6. wolf37

wolf37 Aktif Üye

Okuma salina sea spin 240cm kamışla acemiliğimde 3-5kg arası levrekler yakaladım. Hiçbir arıza çıkartmadı.

qreyton bunu beğendi.
  7. qreyton

qreyton Üye

Peki bu oltayı hangi siteden almalıyım sahte olmasında ?

8. karacicek

karacicek Aktif Üye

Sahtesi olduğuna dair bir sey duymadım.
    İnternetten spariş verecekseniz. Kargoyu teslim aldığınızda , kamışı ve yüzükleri iyi kontrol etmenizde fayda var. Kargo da hasar görmediğinden emin olun.
    Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

9. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

Sahte olta mı yoka artık:D:D

10. qreyton

qreyton Üye

Türkiye abi burası belli olmaz

11. atillaalp01

atillaalp01 Yeni Üye

merhabalar. Ben cormoran bullfigter 2.55 kullanıyorum ve 2012 yılından beri kullanıyorum hiç srun yaşamadım ve inanılmaz memnunum aynı kamışı bulamadığım için bugunde kendıme 2. yedek kamışımı aldım seçimimi daiwa crossfire dan yana yaptım. açıkcası hiç bir fikrim olmadan aldım umarım memnunn kalırım. Bu arada kamışları incelerken Shimano CATANA kamışın ÇAKMASINI gördüm. Mertin dediği gibi Burası türkiye dikkatli olmak lazım.

qreyton bunu beğendi.