Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin Avcılığı için Yardımcı Malzemeler

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında burakgulas tarafından paylaşıldı.

1. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Forumda dolaşırken belli başlı incelemeleri gördüm biraz dağınıktı bende sahip olduğum genel olarak tüm avlarda kullandığım ekipmanlarımı tanıtmak, linkleriyle paylaşmak istedim. Oldukça işe yarayan ve ucuz malzemeler. Genel olarak kullanmaktan çok memnunum.
    Spin Çantası: Bele bağlanıp kalçadan sabitleniyor. Omuza asıladabilir çapraz bağ ile. Her türlü harekette içinde veya üzerinde asılı olanlar hiçbir dökülme düşme tehlikesi geçirmiyor. Merası belli olan avlarda kullanılacak potansiyel sahteler malzemeler vs belli olacağından yeter de artar kapasiteye sahip. 1 büyük 1 orta 1 küçük göze sahip. En büyük göze 10lu rapala kutusu, ortanca göze ufak bölmeli plastik taşıma kutusunu, küçük bölmeye ise cımbız, kafa lambası, multitool rahatlıkla sığıyor. Linkte birçok çeşidi mevcut.
    link: Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com
    Makine Çantası: Basit 40lık 50 lik makineleri muhafaza edebileceğimiz taşıma sırasında gayet güzel koruyan dolgun ve yumuşak bir çanta.
    Link: Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com
    Kafa Lambası: Bunu yapan adama helali hoş olsun dediğim kampta ve balıkta gönül rahatlığıyla kullandığım ışık ve pil ömrü olarak hakkını veren ve bu aktiviteler sırasında olmazsa olmaz alet. 3 ince pille 2 3 saat kesintisiz yanıyor. Hafif. 200 metreden fazla mesafeyi rahatlıkla aydınlatıyor. Güçlü, orta ve sos olarak 3 modu var. Kesinlikle tavsiye ederim. Yalnız benim aldığım satıcı satmayı durdurmuş alternatif link buldum: Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com
    Rapala Çantası ve Bölmeli Çanta: Herkesin bildiği işi kolaylaştıran ürün. 10 lu çift taraflı rapala çantası. Küçük boy spin çantasına tam sığıyor. Bölmeli çantada her yerde bulunabilir eminim herkeste en az bir tane olmuştur bugüne kadar.
    alternatif link: KENDO sahte kutusu çift taraflı 10 lu
    LipGrip ve Pense: Kullandığım bu ürünler oldukça kaliteli kalitesi hissediliyor. Tam fiyat performans ürünleri. Lipgrip gayet güçlü 5 kilo balığı bile kaldırabilir bence daha tutmak nasip olmadı ama:D Pense zaten başlıca kalite halka açma, çelik tek kesme, balık ağzından kanca çıkarma gibi tüm işleri yapabilirsiniz bunun gibi bir aletle. Paslanmaz çelik ve iyi kalitede malzeme çeliği kullanılmış.
    Lip grip link:Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com
    Pense Link: Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com
    Bıçak: Olmazsa olmaz her koşulda mutlaka taşınmalı. Morakniv paslanmaz çelik. Sapı ve çeliği oldukça güzel. Bauhaus da bulunabilir. Karbon bıçak, ip bıçağı ve bu paslanmaz çelik çeşitleri var orda oldukça kaliteli keskin ve dayanıklı malzeme. 30 küsür lira fiyatı var ama hakkını verir. Sakal traşı bile olabilirsiniz.
    Multitool ve cımbız: Olmaması sorun değil ama olması birçok alanda işinizi kolaylaştırabilecek bir ürün. Makinenin gevşeyen vidasını sıkmaktan odun kesmeye bir çok işi yapabilir ihtiyacınız ve hayal gücünüze bağlı. Bendeki atadan yadigar Gerber oldukça kalitelidir. Piyasada her fiyata bulunabilir. Cımbızda nerde kullanılacağı kesin değil ama ben en çok karanlıkta düğüm vs işlerinde kullanıyorum.
    Bez: Hiçbiri olmasın bu olsun balığı yakaladıktan sonra elimizi yüzümüzü sileriz:p

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 25 Nisan 2016
    coner, NRT75 ve 1volkan bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. kerem03

kerem03 Aktif Üye

yüksek taşların üzerinde avlanıyorsan bikaç tane kofana kaçırıp birde kepçe eklersin oraya :)

4. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Kepçede varda balkonda derinlerde. Elbette oda lazım:D

5. kerem03

kerem03 Aktif Üye

ooff çok büyük hata! her unuttuğumda , arabada bırakıp 'zaten kaç haftadır bişey yok ' diyerek geri dönmediğimde kafamı taşlara vurdum :) şimdi yanımdan ayırmıyorum, yemli takılırken bile kenarda durur :)