Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin için 2 makine arasında kaldım yardım

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında nikons tarafından paylaşıldı.

1. nikons

nikons Yeni Üye

:confused:
    Öncelikle herkese merhaba.Elimde ryobi kobe 2500'lük makinem var.Bu makine den gerçekten çok memnunum fakat 1 kiloluk grida çekerken bile makine zorlanıyor(kalama ayarını doğru yapmama ragmen).Hem daha kuvvetli bir makine için hemde yedek bir tane daha makinem olsun diye bir makine daha almaya karar verdim.Çünkü aynı gün ,içinde hem alabalığa hemde denizde levrege atıyorum.Sürekli ip sök tak hem zulüm hemde misinayı maffediyor.İki model arasında kaldım.bu modellerden biri okuma trio 40s ikincisi ise shimano extage 3000 sdf.Uzun süre araştırmalarımdan sonra shimanonun bu alanda 1 numara olduğunu anladım fakat trio 40s rulman ve devir sayısı açısından extage'ye oranla daha üstün duruyor.Bu iki makineyide kullanmış avda denemiş olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.Avlandığım avlakta balık çok olmamakla birlikte büyük balık sözkonusu.Son sorum 1 senedir sufix 832 ip misina kullanıyorum(kullanım açısından harika bir misina) ciddi şekilde tuttuğum balık sayısında düşüş yasadım ve tekrardan mono misinaya dönme kararı aldım.Az gam yapan hafızasız yumuşak bir misina arıyorum.Çok mu şey istiyorum bilmiyorum ama o kadar araştırmama ragmen öyle bir misina bulamadım.okuma blue fish,balza k9 kullandım memnun kalmadım bana önereceğiniz bir misina varsa onuda yazarsanız çok sevinirim.Saygılarımla...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eylmz

eylmz Daimi Üye

İmza ayarlarını yaparsan sana hitabımız daha kolay olur hocam
    ben okuma tırıo 40 kullanıyorum guzel makıne kıloluk balıklar aldım sıkıntı yasamadım ayrıca hafıflıgı de gayet güzel satlerce spin yapabılırsın fakat dediğin gibi pazarın lideri shimano ve hiç kullanmadım
    Son olarak okumanın see bas ve shinaonun catana mısınlarını tavsıye edebılırım

4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhabalar, aramıza hoşgeldin. Öncelikle sen de bizler gibi sağ üst köşede bulunan ''Yararlı Linkler'' bölümünden imza ayarlarını yapabilir; imzanda isim, mevki, doğum yılı, kan grubu gibi bilgilerini belirtebilirsin. Bu, yazışmalarda kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca ''Tanışalım'' bölümünden kendini tanıtacak kısa bir konu açabilir, hoşgeldin dileklerimizi alabilirsin, seni de tanımak isteriz

Bu 2 makine arasında çok kalınır ve genellikle Exage tercih edilir. Bunda en büyük rolü Exage'ın ip misina kullanımına uygunluğu, Trio'nun uygunsuzluğu oynar. Ben de Shimano Exage 4000 FD kullanıcısıyım ve henüz hiçbir şikayetim olmadı. Gönül rahatlığıyla da tavsiye ediyorum. Madem hedefindeki balıklar büyük olacak, o zaman 4000'lik alman senin yararına olacaktır. Zira 2500 ve 3000 kafalı makineler 3 kg. drag gücüne sahipken, 4000'lik modeller tam 2 katı yani 6 kg. drag gücünde. Yedek alüminyum kafa ile de misina kullanabilirsin. Trofelerde seni üzmeyecektir. 27 yaşındasın, 3000'liğiyle arasında olan 70 gram farkın seni fazla yoracağını zannetmiyorum, beni yormuyor ;)

Misina olarak da; Shimano Technium Spin, Supermaxım ya da Nippon Ghost'un uygun kalınlıklarda olanlarını tavsiye ederim. Allah gönlüne göre versin...

ErdalYildiz bunu beğendi.
  5. zokacı

zokacı Aktif Üye

kalama gerekli açıklamayı yapmış bende ikisindende var exage ip misina uyumu ve normal misina sarabileceğin yedek kafayla 1 adım önde

6. trkc44

trkc44 Üye

4000' lik shimano al. Sonrasını düşünme. Kalite her zaman kendini belli eder. Misina için Nippon' u önerebilirim. Serttir ama sıfır hafızalı ve çok güçlüdür.