Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin için tavsiye set

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında techniq tarafından paylaşıldı.

1. techniq

techniq Üye

Merhaba,

Yaptığım araştırmalar sonucunda Spinin benim için en uygun teknik olduğuna karar verdim ve aşağıdaki kamış ve makineyi almayı düşünüyorum.

Kamış: Okuma Helios 270 cm 20-50 gr
    Makine: Okuma RTX 40

Ağırlıklı olarak İstanbul (Boğaz ve Şile) ve Fethiye civarında balık avlamayı düşünüyorum. Anladığım kadarıyla kamış seçiminde kişininde boyu önemli. Boy 190 cm. kamış, makine ve misina tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme: 22 Aralık 2015
    befalcon, Levreko ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enese02

enese02 Üye

Alacağınız set şimdiden hayırlı olsun.Fiyat olarak limit de koyarsanız ustalar yardımcı olacaktır :)

badam1 ve techniq bunu beğendi.
  4. trkc

trkc Aktif Üye

Kamış için 270cm idealdir. Kullanacağınız ağırlıklara göre bir atar aralığı belirleyin. Genelde 10-40 kullanılıyor. Daha aşağısı veya yukarısı da olabilir.
    Makineyi pek bilmiyorum ama tur sayısı ve 74cm toplama hızı spin için yetersiz kalabileceği durumlar olabilir. Daiwa Exceler 3000HA'yı incelemenizi tavsiye ederim. Devri daha yüksektir ve tek turda 95cm topluyor. Rotoru içine su geçirmez ve bilyeleri tuzlu suya dayanıklıdır. Sarımı da güzel ve sarsıntısızdır.
    Ayrıca ip kullanacaksanız Berkley Whiplash 0.06mm kullanıyorum. Memnunum, tavsiye ederim.:)

befalcon ve techniq bunu beğendi.
  5. techniq

techniq Üye

@enese02

Teşekkür ederim. Fiyat olarak çok fazla olmayan bir set düşünüyorum. Yazmış olduğum Okuma kamış ve makine internet sitelerinde 700-750 TL civarında. Bu fiyatı çok fazla aşmayacak bir set düşünüyorum. Aldığımda uzun süre kullanabileceğim birşey olması da tercih sebebi.

@trkc

Teşekkür ederim inceleyeceğim.

coner bunu beğendi.
  6. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

Super set secmissiniz kamis harika makina oldukca hafif internetten daha uyguna distribitoru olan uskudar cengiz balikciliktan alabilirsiniz gidip birebir pazarlik edin

techniq bunu beğendi.
  7. techniq

techniq Üye

Zaten ordan olmayı düşünüyorum. İnternet fiyatlarına göre baya hesaplı olacağını duydum. Teşekkür ederim uyarı için.

Makine'de kararsız kaldım. Kullanan bir tanıdığım her iki ürün için memnun olduğunu kamış için kesinlikle bunu seçmemi makine için ise isteğe bağlı olarak Okuma Helios seçebilirsin dedi.

8. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Makinada 250 gr. Kamışta 160-170 gr ağırlığını geçmenizi öneririm. Kamış atar 10-40 15-50 gibi olmalı en fazla. Bence bu paraya daha iyi bir set kurabilirisiniz. Üskadar seafari storda Favorit kamışlar var bence fiyat performans olarak çok iyiler. Extrem 240 7-35 modelini kendim kullanıyorum. Kamışın hiç ağırlığı yok sanki. İkinci el temiz kamışlar oluyor. Eğer düşünürseniz 300 lira civarında biomaster 277 15-50 alabilirsin. Bence acele etmeden iyice araştır öyle al.

tostikler ve techniq bunu beğendi.
  9. techniq

techniq Üye

Murat Bey teşekkür ederim.

Öncelikle hiç acelem yok. Kesin bir karara varmadan almayı düşünmüyorum. Yorumlara bakıyorum hangisi ağır basarsa onu alma düşüncem var. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Olta seti kurmak gerçekten zor. Çok fazla parametre var.

İkinci el temiz kamışı anlayabilmek için işten de anlamak gerekiyor biraz. Ben bunu anlayabilecek seviye de değilim. Kesin sıkıntılı birşey alıp dönerim.

Favorit kamış konusuna gelince ileriki zamanda daha iyi bir kamışa geçebilmek için ikinci el pazarı olan birşeyi almak daha mantıklı olur gibi geliyor.

Ağırlıklar aşağıdaki gibi

Okuma Helios 270 cm : 170 gr
    Okuma Helios HXG-35 : 250 gr
    Okuma Rtx 40 : 232 gr

coner bunu beğendi.
  10. karacicek

karacicek Aktif Üye

Merhaba ,
    Kamış: Okuma Helios 270 cm 20-50 gr Çok güzel bir seçim.
    Alternatif olarak Kendimde de olan Okuma Salina 288 14-45.gr tavsiye edebilirim.

Makine: Okuma RTX 40 Hiç kullanma fırsatım olmadı.
    Ancak forumda , bu makine ile ilgili güzel yorumlar okumuştum.

Seçtiğin ekipmanlar güzel bence.
    Haa... daha iyileri var mı...! Elbette var. Ama bu seçmiş olduğun ekipmanlar da , asla kötü seçimler değil.
    Güzel bir ip misina , ve avlak yerine uygun , sahteler ile süper bir silah olur bence.
    Yeni takımınız şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

coner ve techniq bunu beğendi.
  11. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Yeni stradic+biomaster al bence

BlazenHK, befalcon, techniq ve 3 kişi daha bunu beğendi.