Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spin için uygun takım

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında sahanyasin tarafından paylaşıldı.

1. sahanyasin

sahanyasin Yeni Üye

Merhaba Arkdaşlar,

Forumda bir çok konuyu okudum bu konuda ama yinede başlangıç aşamasında ne yapmam gerektiğine karar veremedim ,

150-160 tl gibi bir kaynak ayırdım kamış ve makina için ,diğer mağzemelerle toplamda 200 civarı

Ağırlıklı olarak İstanbul Anadolu yakasında atış yapıcam bazende gölete turna için gidebilirim ,boyum 1,80 buna uygun spin takım arıyorum .

Başlangıçta maliyeti düşük tutum çünkü kendim uğraşa uğraşa işin içine girdikçe isteklerim tarzım tutmak istediğim balıklar değişecektir o zaman zevkime göre daha üst seviye bir şeyler bakacam .ilk etapta beni yarı yolda bırakmayacak bu işten zevk almamı sağlayacak takım önerilerinizi bekliyorum.

Kamış için biraz araştırma yaptım genel olarak 240 cm baktım ve şunları toparladım

kamış modelleri
    Siweida Z4 Spin Kamış 15-40 gr 2.70 mt (2294272) -- 74tl
    Mitchell Avocet 2.40 mt 20-40 gr Spin Kamış (PF1276255) -- 106tl
    Shakespeare Deceiver 2.40 mt 10-35 gr Spin Kamış (PF1251824) -- 92tl
    Okuma Salina Sea Spin 240cm 10-40gr Spinning Kamış -- 106tl
    Okuma Safina-X 42727 spin kamış 240cm 10-36GR -- 88tl
    Remixon Prestige 270cm 10-40gr Spin Olta Kamışı -- 95tl
    Silstar 3538 Carbodynamic Lure 210 Cm Olta Kamışı (15-40gr) - -- 67tl
    Mitchell Fluid 242 10/35 gr Aksiyonlu 240 cm Spin Kamış -- 69tl
    Mitchell Fluid 242 15/40 gr Aksiyonlu 240 cm Spin Kamış -- 78tl
    Okuma Safina-X 42727 spin kamış 240cm 10-36GR -- 89tl
    Okuma Salina Seaspin Spinning Kamış 10-40 gr atar 240 cm -- 106tl

biraz bütçemi zorluyacak ama genelde bu tavsiye ediliyor
    Okuma V-System Spinning Kamış 10-40 gr atar 240 cm --142tl

yada böyle bir takım mı önerirsiniz
    Spot Balık Süper Spin Olta Seti (13 Parça), Fiyatı 210,00 TL | SpotBalik.com.tr

fiyatları farklı sitelerden aldım değişiklik gösterebilir.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Yasin merhabalar, öncelikle aramıza hoşgeldin. Forumun ''Tanışalım'' bölümünden bizlere kendini kısaca tanıtacak bir konu açıp hoşgeldin dileklerimizi alabilirsin ;)
    Sana bütçen doğrultusunda ''LONDON PELISTICK 2.70 15-40 gr. atarlı'' kamışı önerebilirim. Spin kamışlarda ''ideal'' diye nitelendirilen boy 2.70'tir. Eğer avlanmayı düşündüğün meralarda atışlarını engelleyebilecek çalı, çırpı, ağaç dalı gibi etkenler yok ise boyuna göre 2.70 öneririm. Makine konusuna gelirsem; bütçen doğrultusunda internet mağazacılığından alışveriş yapmamanı nacizane tavsiye ederim. Fiyatlar mağaza fiyatlarıyla ciddi değişkenlik gösterebiliyor. Bunun için de sana forumumuzun ''Sıcak Fırsatlar ve 2. El'' bölümüne bakmanı tavsiye ederim. Hali hazırda çok güzel spin makineler satışta. Örneğin 1 defa kullanılmış Shimano Aernos 2500 150 TL'ye satışta. Hiç kullanılmamış Shimano Aernos 1000 makineyi de ben satıyorum 100 TL'ye mesela. Reklamımı da yapıverdim 2 dakkada :D Allah gönlüne göre versin Yasin, hakkında hayırlısı olsun...

NACİ.BABA ve sahanyasin bunu beğendi.
  4. sahanyasin

sahanyasin Yeni Üye

bilgiler için çok teşekkür ederim

KalamA bunu beğendi.
  5. vet0635

vet0635 Üye

öncelikle hoşgeldin diyeyim.kamış olarak faden kamışları tavsiye ederim.hem dayanıklılık açısından hem esneklik açısından çok güzeller.ama halkaları oksitlenme yapıyor(pas değil).her avdan sonra yıkaman şart.

su üstü atçek yapmak istersen. fladen xtra flex al derim. kırılmamazlık garantisi gibi bişey var.2.40 cm olanı 20-50 atarlı ve sertliği wtd için çok güzel ve yormadan aksiyon veriliyor.ama yinede görmeden alma.fiyatı 60 tl civarı

çekerken dalarlı ( su altı) atçek yapıcam dersen fladen maxximus total flexi tavsiye ederim.3 parçalı 20-40 atarlı esnekliği çok güzel atarına göre yumuşak bir kamış ve çok hafif diyebilirim.wtd aksiyonu için biraz yorucu; esnek olduğundan sert wtd yapmak gerekiyor.15 lb.(7 kg kadar) çekeri var bence yeterli.ama fiyatı biraz yüksek 120 lira civarı.

makine konusunda çok sıkıntı çektim.ucuz olanlarla idare edeyim ama 5-6 ay içerisinde hepsibeni yolda bıraktı. ya dişli yatağı zamanla aşnıyor yada kalama dişlisinin ufak tırnağı kırılıyor.avlağım itibariyle suya girmek zorundayım ve bazen makine suya giriyor.ya düşmekten ya dalgadan ya da sakarlıktan:) .suya dayanıklı bir makine al derim.

6. sahanyasin

sahanyasin Yeni Üye

teşekkürler vet0635

7. NACİ.BABA

NACİ.BABA Üye

Yasin bilgi bankasına hoşgeldin ben çok şeyler kazandım bu siteden(emeği geçen herkese teşekkürler bu arada)reklam sayılmaz dimi Can,bende bugün kötü yola düştüm shimano Scimitar AX Spin -M- 2,70 mt 10-35 gr aldım bilgisi veya kullanan varmı burada okumuştum yanılmıyosam

KalamA ve barisgirgin bunu beğendi.
  8. KalamA

KalamA Daimi Üye

Estafurullah Naci abi, reklam sayılmaz tabiki. Bu arada umuyorum surf kamış problemin çarçabuk hallolur, takipteyim. Scimitar kullanmadım ama güzel şeyler duydum. Hayırlı uğurlu olsun, güzel avlarda kullan abi

NACİ.BABA bunu beğendi.
  9. NACİ.BABA

NACİ.BABA Üye

İnşallah kardeşim valla bende sabırsızlıkla pazartesi salıyı bekliyorum kulağım telde turgay beyden gelecek iyi haberlerini bekliyorum,ha şunuda söylemeden geçemiyecem diyeceklerki shimanoda problem yaşadı gitmiş gene shimano almış belki abes karşılanacağım ama beğendim aldım hayırlısı olsun hep öyle olacak değil ya aman inşallah olmaz

KalamA bunu beğendi.
  10. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

Bende okuma vsystem 3mt 20-60 almıştım geçen gün iade ettim hem sert hemde atar değeri sahtelerime uygun değildi, uzunca araştırmalarım sonucu Awa-Shima Beast Stage II Spining 2.70 mt 10-45 atarlı kamışı aldım memnunum kaliteli ve atış erimide tatmin edici bütçene göre verdiğin kamış modelleri arasında ben salina seaspini alırdım tabikide tercih sizindir...hayırlısı olsun.

11. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Bu sezon kullanmaya başladığım bir kamıştır çok memnunum sizinde memnun klacağınızı düşünüyorum özellikle iri avlarda ayrı bir keyif veriyor.