Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spin ile levrek avında leader kullanılmalı mı?

kerem03

Aktif Üye
Adı
KEREM ÇETİNKAYA
Kan Grubu
A Rh Negatif
Leader sadece balık gördüydü görmediydi sorunsalı için kullanılmaz. Sorun balığın görüp görmeme durumu ile ilgiliyse kullanın bir tane monoflament olsun bitsin. FC kullanılmasının en önemli nedenlerinden biri sürtünmelere, aşınmalara karşı diğer misinalara karşı çok daha dirençli olmasıdır. E tabii leader kullanırsak sahte iğnelerinin örgü misinanın içine girmesinin önüne geçmiş oluruz. Örgü misinamız yaralanmamış olur.
FG şart.
aynen yazıldığı gibii. esneyebilecek kadar uzun kullanıyorum ben.ayrıca suüstü kullanırken iğneler ipe çok dolaşıyor ve ipi zedeliyor.avcılığı arttırdığını düşünmüyorum şahsen ama artısı çok.

burakkilic

Üye
Bir sıkıntı da şu, her av sonrası klipsi kesmek gerekiyor. Dolayısıyla bağladığımız leaderdan her av bir parça kesmek demek oluyor. Buna bir çözüm var mı?

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bir sıkıntı da şu, her av sonrası klipsi kesmek gerekiyor. Dolayısıyla bağladığımız leaderdan her av bir parça kesmek demek oluyor. Buna bir çözüm var mı?
maalesef buna da bir çözüm yok aslında iyi bir şey leaderın ortalama kullanım zamanını belirlemiş oluyorsun yani belli bir mesafeye gelince yenisini bağla.

Ogiveogi

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ufak klips kullanıcaksınız fincanalrdan geçiriceksiniz

kerem03

Aktif Üye
Adı
KEREM ÇETİNKAYA
Kan Grubu
A Rh Negatif
zaten benim leader bir avı zor çıkarıyor, o yüzden sıkıntı olmuyor her avda yeniliyorum, garanti oluyor.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Her av sonrası kesmek gerekmiyor da... hani 3 avdan sonra düğümü filan değiştirmek faideli olur.

süheyl

Daimi Üye
Adı
süheyl
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Leader sadece balık gördüydü görmediydi sorunsalı için kullanılmaz. Sorun balığın görüp görmeme durumu ile ilgiliyse kullanın bir tane monoflament olsun bitsin. FC kullanılmasının en önemli nedenlerinden biri sürtünmelere, aşınmalara karşı diğer misinalara karşı çok daha dirençli olmasıdır. E tabii leader kullanırsak sahte iğnelerinin örgü misinanın içine girmesinin önüne geçmiş oluruz. Örgü misinamız yaralanmamış olur.
FG şart.
evet bunu beğendim

Mektupla

Daimi Üye
+