Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spin kamış kullanılabilir mi?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında ebilna tarafından paylaşıldı.

1. ebilna

ebilna Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba.Arkadaşlarla Kızılırmakta yayın(4-5kg),sazan(1,5-2kg) bazen levrek vb balıklar tutuyoruz genellikle el oltası ile.Spin kamış ile ilgili forumda sürekli kıyıdan at-çek için idealdir yorumları var.Acaba ırmakta spin kamış kullanamaz mıyım ?Avantajı veya dezavantajı ne olur? Bilgilendirirseniz sevinirim.:confused:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Spin takımla levrek, alabalık, turna vb. uygun sahtelerle tutma olasığını artırırsın ama yayın, sazan başka takım yapman gerekecektir. Daha tecrübeli arkadaşların yorumlarıda önemli, cevap gelecektir.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Spin kamışlar beklemeli avlar için üretilmemişlerdir.
    Genelde düşük atarlıdırlar.
    Sazan ya da yayın için kaç gr kullanıyorsunuz bilmiyorum ama standart spin kamışların maksimum atarı 60 grdır.
    Eğer tekniğiniz iyiyse yakaladığınız balıkları kıyıya çekmekte sıkıntı çekmezsiniz ama kullanacağınız ekipmanın kalburüstü olması gerekir..

Sazan ve yayın için 3.30m-3.90m arası 100-150 gr atarlı bir kamış kullanmak daha faydalı olur bence..

5. ebilna

ebilna Yeni Üye

Verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkür ederim.100-150gr kurşun kullanmıyorum daha düşük gr kullanıyorum.
    Kamış almayı düşünüyorum dükkana gittiğimde spin kamış gösterdi ırmakta ,denizde, gölde her yerde kullanırsın diye(artık satmak için mi dedi bilmiyorum).
    Ben de sitedeki arkadaşlara sorayım dedim:)Yorumlara göre karar veririm