Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin Kamış Seçimi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında morcy tarafından paylaşıldı.

1. morcy

morcy Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar..

Ben Giresunda yaşıyorum. 270 boyunda bir spin kamış almak istiyorum. Okuma V-system 270 10-40 ,Major Craft Solpara 902ML 2.74 10-30 , Alpha Tackle Saltizm Seabass S-902M 274cm 10-40gr arasında seçim yapmak istiyorum. Erim mesafesi ve kullanım rahatlığına önem veriyorum. Sizin görüşlerini almak istiyorum. Hangisini tercih etmeliyim.

Son düzenleme: 23 Şubat 2016
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Okuma v systemı anlatabilirim sana
    Şöyle söyleyim sahsima ait helios ve octana kamışlarım olmasına rağmen ben hâlâ v systemı mutlaka bagajında taşırım. Zorlu arazi ve hava şartlarında özellikle kullanıyorum. Bilmiyorum belki psikolojik ama v sytem ı çok zorlu şartlarda kullandım. Epeyce esnek bir kamış wtd ye uygun değil kullandıkça da bence daha da esniyor. Ben de şahsen en ufak kırılma korkusu yaşatmadi. Balık vuruşları son derece fazlaca hissediliyor. Güven veren iri balıklarla mücadele edebilecek 6 kg caner çekmişliği var ancak uzun süre de 10 dk gibi bir sürede kıyıya getiribilen bir kamış. Tabi burda ustalık da işin içine girer biz acemi sayılırız. Balığı çektikçe kamış epey esnediğinden balığı yormak zor oluyor yani balığa aktarılan kuvveti zayıf bir kamış. Profil resmimdeki sudak 3.3 kg onu da v system le çektim çok zorlamadi 3 dk sürdü. 2 kg kadar olan balıkları da suya dikey şekilde en fazla 60 70 derecelik bir açıyla taşıyabilecek bir kamış.

V sytem in bazuka çanta avantajı var tabiki
    Major craft biraz daha üst düzey duruyor ancak. Major craft aldığında da bir bazuka ya ihtiyacın olacağını unutma.

Bence hırçın karadeniz de daha sert aksiyonlu bir kamış olan heliosu tercih edebilirsin. Pişman olmazsın.

Kullanacağınız makine nedir acaba ?

Son düzenleme: 23 Şubat 2016
    bberdem bunu beğendi.
  4. morcy

morcy Yeni Üye

Makina için henüz karar vermedim, esasında kamışa daha çok önem veriyorum.

Tunay bunu beğendi.
  5. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Tabiki yorumunda bahsettiğim gibi balığı asıl kıyıya çeken kamıştir kamisa önem vermen daha iyi tabiki ama bu kamışlar da 30 luk makine biraz ufak duruyor dicektim :) 35 ya dà 40 olmalı :)

6. karacicek

karacicek Aktif Üye

Okuma V-system 270 10-40 bir zamanlar kullandığım bir kamış. Güzel bir kamıştır. Ban biraz fazla esnek gibi gelmişti. ( Benim kullanım stilime bağlı )
    Ben tercihen Okuma Salina Sea Spin 288 - 15-45 gr olan kamışı tercih ederdim. Halen de elimde mevcuttur. Belli avlara bu kamışı götürüyorum.

Major Craft Solpara 902ML 2.74 10-30 hakkında iyi ya da kötü bir şey söyleyemiyorum , elime alıp kullandığım bir ürn değil. Ama V System yerine Sea Spin 2.88 15-45 gr kamışı tavsiye ederim.

Ayrıca , Giresun gibi bir yer için , biraz daha dirayetli , kamış tercih etmekte fayda var. Karadeniz'in iri balıkları ile mücadele etmeniz gerekirse , size daha fazla güven verecek bir kamış olmasında fayda var bence...!

Yeni Kamışınız şimdiden hayırlı olsun.

7. morcy

morcy Yeni Üye

Valla kafa çok karışıyor bu işlerde

8. lufermania

lufermania Daimi Üye

Okuma alacaksanız ben de Helios derim

9. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

V system 2.70 ben kullandim, halada duruyor gerci ilk goz agrisi oldugu icin henuz satmadim.. Kullanimi gayet guzel ve guven veren bir kamis.. Hatta simdi kullandigim kamis (henuz birkac kez kullandim) okuma v system den sonra cok sert geldi bana.. Uzaga erimi ve tasima kolayligi acisindan v systemi oneririm.. Fiyat performans olarak (benim gorusum) gayet basarili.. Diger kamislari ise kullanmadigim icin bir yorum yapamayacagim.. Size tavsiyem gorerek dokunarak almanizdir..

10. morcy

morcy Yeni Üye

bulunduğum ildeki av bayilerinde yok maalesef

11. GOKHAN AKSOY

GOKHAN AKSOY Daimi Üye

Okuma ve sistem ben kullandım güzel ama çok esnek kamış helios kamis daha iyi

milanur, M.Taha D. ve Levreko bunu beğendi.