Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spin kamış seçimi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında fireball tarafından paylaşıldı.

1. fireball

fireball Yeni Üye

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. ben sahte ile su üstü avlanmaya merak sardım. elimde river2sea rover 98,maria princess 7cm,max rap 13cm,rapala huskey jerk 14cm var bunlar için kamış seçmekte zorlanıyorum. genelde iskeleden yada bir taş üzerinden avlanma fırsatım oluyor. spin kamış seçmem lazım. 10-30gr orta veya orta-sert aksiyonlu olmalıymış sanırım. okuma'dan salina,alumina,v system birisini düşünüyorum. fiyat olarak bunlara yakın önerdiğiniz kamışlar var mı? hedef av grubu levrek diye heves ediyorum artık kısmetse.;)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

heves ettiğiniz kamışlar gayet güzeldir.
    Görerek dokunarak size hangisi daha güzel hissettirirse onu alın.

4. fireball

fireball Yeni Üye

3mt kamış boyu çokmu uzun? iskele yüksekliği yine denize çok yakın ve atacağım derinlik 2-3mt falandır.biraz sığ kalıyor. bide yemlerin bir kısmı ufak su ustu yemleri. wtd aksiyonu vermem lazım bu kamışlarla verebilirmiyim?

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

ben olsam tercihimi 2,40 yada 2,70 cm arasında yapardım.
    En güzeli yerinde görerek almak.

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar dilerim. 2.40 metre 10-30 gramdan şaşmayın keyifle kullanın bence. Rastgele:)

7. Volkan

Volkan Daimi Üye

İskele suya çok yakınsa ve boyunuz 2 metre filan değilse bence 3 m uzun gelir.

Elinizdeki sahteler için 10-30 olur, hatta 7-20 daha iyi olabilir. Ama yarın GES kullanayım derseniz 10-30 sıkıntı yaratabilir. O yüzden üst limiti biraz fazla tutmak isteyebilirsiniz.

Mesela yukarıda bahsettiğiniz kamışlardan, Okuma Salina'nın 2.4 m 10-40 gr atarlı modeli uygun olabilir.

Birol abinin dediği gibi en iyisi kamışı bizzat deneyip, hangisi içinize siniyorsa onu almak.

8. fireball

fireball Yeni Üye

boyum 180cm iskele ile deniz yukseltisi 30cm falan. bu rover 98 ile princess 7cm suni yem wtd aksiyonunu kendisi yapmıyor mu rapala gibi? yemi aldım fakat su üstü olduğu için bi videoda rover 98 ile wtd aksiyonunu gösteriyor. wtd aksiyonu içinde orta sert aksiyonlu olmalı diyor. işte kamışı aldıktan sonra kamışın uygunsuz olupta hareketi yapamamaktan korkuyorum.

9. SAHAPBURAK

SAHAPBURAK Aktif Üye

İmkanlarınızı zorlarsanız sadece Sportex Carat Zander 270 30 gr atarlı tavsiyem başka kamış almanıza gerek yok. Bütün avlarınızı bununla yapabilrisiniz.240 ve 270'ni Kullanıyorum müthiş keyif alıyorum . Atmaya doyamıyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Şubat 2011
  10. fireball

fireball Yeni Üye

çok pahalı ilk başta verebileceğim rakam 110 civarı :eek:

11. fireball

fireball Yeni Üye

moderatörüm sanırım sizin tercihinizle aynı olacak benimde tercihim. ileride olurda deniz seviyesinden at-çek yapmam gerekir falan. isabetli bir tercih olur ozaman. çok teşekkür ederim yardımlarınız ve paylaşımlarınız için.