Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spin kamış seçiminde yardım

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında segmen tarafından paylaşıldı.

1. segmen

segmen Üye

Merhaba arkadaşlar 270 cm bir spın kamış almak istiyorum kullandığım sahtelere bakarsam 7-28gr aralıgı bana uyuyor aslında ama bazen wtd yapıyorum bazende mantarla slikon atıyorum bana medium dan biraz sert bir kamış önerebilirmisiniz.Benim bulabildigim kamışlar bir ikisi bunlar ama kararsızım.:(((Bu arada kullanacagım spın makina Shimano Nexave 3000 SFC )))

Shimano Yasei Red Spinning Aspius 270 cm H(7-28gr) Aksiyonlu Olta Kamış

http://www.balikmarketim.com/shiman...aspius-270-cm-h-7-28gr--aksiyonlu-olta-kamisi

Shimano Nexave CX Spinning 270 cm ML Olta Kam (7-21gr) | Shimano Paral Olta Kamlar

Shimano Catana CX Spinning 270 cm ML (7-21 gr) Spin Olta Kam | Shimano Paral Olta Kamlar

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim benim için kıymetli ve önemli oldugunu söylemek isterim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Şubat 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. frenist

frenist Aktif Üye

Okuma v sistem bu işler için çok öneriliyor. Spin tecrübem çok fazla değil ama genel yönlendirme bu şekilde olacaktır. ;)

4. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Sen sert aksiyonlu bir kamış istiyorsun ama yukarıdakiler "ml" yani medium light, seçmen gereken kamış ise "mh" veya "h" olmalı yani medium hard veya hard. shimano scimatar filan var onlar bak 20 - 60 atar değer sana uygun gibi, wtd biraz yorulursun ama yapacak bir şey yok. Her işi yapabilen bir kamış bulabilsem ben direk alacam zaten.

5. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Uluç Bey gayet güzel yazmış. Ben imzamdaki kamışları kullandım, ikinci takım abimin. Onla zarganaya gittim şamandıralı yemli gayet iyiydi. Vsystemle kıyıp ta şamandıra atmam :) çok hassas. Ancak WTD için iyi, öteki de WTD için ağır. Ben şimdi ilere birde mh/h kamış alacağım böylece sert avlarda onu kullanacağım. Çift hatta 3 kamış şart bu iş için. Ayrıca şunu söyleyeyim abim de 15 gramlık sahtelerde hemen hemen aynı erime ulaşıyor o kamışla vsysteme göre. Aynı misinayı kullanıyoruz. Fark 15 gramın altında başlıyor. Bilgilendirme için yazdım.

KayaBalığıKaya bunu beğendi.
  6. segmen

segmen Üye

akkadaşlar degerli görüşleriniz ve öneriler için teşekkürler.Aslın da haklısınız da ben Shimano Yasei Red Spinning Aspius 270 cm H(7-28gr) bu kamışı merak ediyorum aslın da 7-28 olmasına ragmen ''H'' olması bu kamışı kullanan bilen görenler ütfen paylaşsın

7. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

ben keyif alamadım sana söyliyim10/30 bile değil 14/40 yada 10/50 bak bence don lastiği gibi oluyor diğerleri

8. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Bende Yekta abiye katılıyorum okuma salina sea spin 15-45 önerebilirim gerçekten parasına göre çok çok iyi bi kamış...

9. Akyosun

Akyosun Üye

Okuma V-System 2.40 10-40 önericem bende WTD için bence çok ideal bir kamiş ve hafifliği ilede özel bir kamiş.
    yaklaşik 11 saat boyunca at çek yaptim sadece mera değiştirirken durmuşumdur ertesi gün kolumun ağirmasi lazimdi normal olarak fakat tik yoktu :)
    Ve formsuzumdur 2 ayda bir baliğa giderim bu aralar :)

10. segmen

segmen Üye

Okuma v-System güzel evet ama 2,70 yok bana avlak tan dolayı 2,40 biraz kısa kalıyor bide yüzükleri darbeye hiç gelmiyor fuji olmasından mı yoksa inceliginden mi anlamadım

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. eylmz

eylmz Daimi Üye

okuma vsytem 2.40 çok güzel wtd konusunda çok baraşılı fiyatı uygun performanısna göre yanında bazuka cantası artısı fakat 2.40 mı 2.70 mi hala ben bile treddüt ediyorum sanırım avlağa göre karar vermek gerekir boy konusunda