Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spin kamış sorunsalı

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında gacal tarafından paylaşıldı.

1. gacal

gacal Aktif Üye

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. balığın (spin avı için) kendini pek göstermediği bu aralar diğer bir çok arkdaşımız gibi ben de kendimi satın almaya vurmuş durumdayım.

son olarak Okuma Luremania 6-21g atarlı 145 gram ağırlında 258cm bir kamış aldım. aynı zamanda okuma v system 270cm 10-40g atarlı bir kamışımda bulunmakta.

bu yeni aldığım kamış v systeme göre 40 gram kadar daha hafif. ayrıca uzunluğu da v systemi aratmıyor. kullanımıda bir o kadar zevkli. genelde kullandığım sahteler 7-16g arası. yapmış olduğum atışları ortalamaya vurduğumda aşağıdaki gibi bir sonuç çıkıyor.

luremania :
    5-6g sahteler 20-25m
    7-9g sahteler 30m
    10-12g sahteler 35-40m
    13-16g sahteler 45-50m

v system :
    5-6g sahteler 15-20m
    7-9g sahteler 30m
    10-12g sahteler 35-45m
    13-16g sahteler 50-60m

küçük sahtelere (7-10g 7-9cm) hafifliği ve kısmen 10cm küçük olması göz önüne alınarak bakıldığında luremania ile çok güzel aksiyon verilebiliyor. v system biraz yorucu oluyor. hatta 1-2 saat sonra bayağı yorucu oluyor.

avlarımda tek kamış kullanmak istediğimden luremania'ya biraz daha sıcak bakıyorum ama iş "kıyıda balık yok" biraz da uzakları deneyelim" deyip 20-25g kaşığı takmaya geldiğinde luremania sınıfta kalıyor.

şimdi tüm bu anlattıklarıma dayanarak siz olsanız hangisini kullanırdınız ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

suyun içinde lure mania
    suyun dışında v sistem

4. BulentS

BulentS Üye

Bu işi tek kamış ile kotarmak maalesef mümkün değil. Daha ağır atar li bir üçüncü ye de ihtiyacınız olur ileride. İkisini de tutun elinizde :)

5. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Ben kesinlikle v-system kullanirdim... Kullanacağınız sahte ağırlıklarından aldığınız performans sonucunda sizede kesinlikle v-system önerebilirim... Yorgunluk konusundada tuzu biberi diyelim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

6. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Bu arada Cengiz balıkçılık biraz daha beklerseniz gerçekten çok üst seviye olan Helios spin kamışları getirecek... Numuneleri dükkanda uğrarsanız inceleme şansınız var. Bence aradığız özellikleri bulacağınız kamış olabilir...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

coner bunu beğendi.